• Обновено
Литар 3.7 V 900mAh 333564 Lipo Батеријата Литиум Полимер јонска Батерија Пакет

Литар 3.7 V 900mAh 333564 Lipo Батеријата Литиум Полимер јонска Батерија Пакет

DEN 259.20
Достапно за вашата нарачка

Залиха

3.7 V; Типичен капацитет : 900m Ah, Min капацитет : 800m Ah; Задржи клетки во 40%-60% наплаќа државата во текот на долг период на чување.Ние препорачуваме да ја полните батеријата на секои 3 месеци по приемот на батеријата и одржување на напонот 3.7-4.0 V, и чувајте ја батеријата на ладно и суво место.Сигурен Перформанси—Не излегуваат во јавноста, одлична цена перформанси и долг циклус живот.УПРАВУВАЊЕТО со проектен циклус заштита функција : overcharge, над-испуштање, над-струја, краток спој заштита, во текот температура заштита.Големина : 64 x 35 x 3.3 мм.Апликација—Погоден за преносни ДВД, bluetooth уреди, безжични уреди, погоден за носене електронски уреди, PDA и дигитални камери, GPS, следење единици, лаптоп компјутери, е-книги, телематичка, на електрониката, спиење за управување со опрема, крв, кислород следење опрема, пулс, монитори, Wi-Fi вклучено smart home системи.Опис : Оваа батерија е навистина најновата држава на уметноста технологија на полнење.Тоа е исклучително тенка, лесна тежина и супер тенок, во споредба со било батерија хемија.Мала тежина, мала големина, но огромен капацитет.Друга предност на Литиум Полимер технологијата е на многу ниско само празнење .Карактеристики : * Полнење висока јачина на звук Литиум-јонска Батерија * Висока способност,Лесни,Ниска внатрешна отпорност * Одлични безбедносни перформанси,Одлична празнење перформанси * Долг циклус време;Може да се користи во MP3 MP4 GPS PSP ПОДЛОГА и голем број на електронски читачи Апликации : Електрични Teethbrush, MP4, Мобилен Телефон, СРЕДИНАТА,бебе монитор, мали летање хеликоптери, резервната моќност, Преносни DVD, ПОС машина, Биро vidio, E-ВЕЛОСИПЕД, мотор, вежба и Дигитална камера.Answer : ___________________________ Note : Црвена connect "+" ,Црна connect "-" ; батеријата големина на е -3мм-10мм толеранција, Со цел да не ја оштетат батеријата или да го скрати животниот век на батеријата, висок напон на полнење и неточни поврзување на позитивниот и негативниот пол е забрането.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

3.7 V 800MAH Вода обновување Убавина Инструмент Риболовни средства Опрема Преведувач GPS Massager Литиум Батерија 9520403.7 V 800mAH
  • Обновено

3.7 V 800MAH Вода обновување Убавина Инструмент Риболовни средства Опрема Преведувач GPS Massager Литиум Батерија 9520403.7 V 800mAH

DEN 2083.20

质量保障,обезбедување на Квалитет 高质量产品,高效率服务,Висок квалитет на производите, ефикасна услуга 专�

Литар energybattery 3.7 V Lipo Батеријата 750mAh Литиум јонска Полимер Батерија 503337 Литиум Полимер ion Батерија со JST Конектор
  • Обновено

Литар energybattery 3.7 V Lipo Батеријата 750mAh Литиум јонска Полимер Батерија 503337 Литиум Полимер ion Батерија со JST Конектор

DEN 237.36

Напон : 3.7 V; Типичен капацитет : 750m Ah, Min капацитет : 700m Ah; Материјал : Литиум Полимер; Конектор Тип : 2 P PH2.0mm Т�

EEMB 3.7 V Lipo Батеријата 950mAh 503450 Литиум Полимер јонска Батерија Литиум јонска Полимер Батерија со JST Конектор (УЛ Уверение
  • Обновено

EEMB 3.7 V Lipo Батеријата 950mAh 503450 Литиум Полимер јонска Батерија Литиум јонска Полимер Батерија со JST Конектор (УЛ Уверение

DEN 191.76

НАПОН— 3.7 V; Типичен капацитет : 950m Ah, Min капацитет : 810m Ah; Тежина : приближното 20g; Големина : 5.3 x 34.5 x 52mm(Wx Lx H).�

Литиум Батерија Клетки Литиум Јонска Батерија на Мобилен за 2бр Нови 3 7V 1000Mah 10440 Литиум-Јон Батерии Замена Клетки за Електрична
  • Обновено

Литиум Батерија Клетки Литиум Јонска Батерија на Мобилен за 2бр Нови 3 7V 1000Mah 10440 Литиум-Јон Батерии Замена Клетки за Електрична

DEN 1816.80

Безбеден и еколошки, не штети на околината.Антикорозија школка можат ефикасно да се заштити батеријата