• Обновено
Tylenol Доенчиња' Ацетаминофен Течни Медицина, Грозје, 2 Fl Мл

Tylenol Доенчиња' Ацетаминофен Течни Медицина, Грозје, 2 Fl Мл

DEN 206.16
Достапно за вашата нарачка

Залиха

За дозирање информации за деца од 2 години и под, консултирајте се со вашиот лекар.Тоа вклучува Simple Measure шприц со дозирање за деца од 2 до 3 години.Дозирање е на располагање за деца 2-3 години.Бебињата може да се фаќа за нивните уши, имаат проблеми со спиењето или да плаче повеќе од вообичаеното.Некои Знаци На Вашето Дете Може Да Биде Teething : . Вашиот педијатар може да ви препише antibioticsto лекување на инфекцијата, но можеби ќе треба да обезбеди дополнителна помош за болка и треска.Доенчиња' TYLENOL работи различно од другите болка и треска лекови.Помогне да обезбеди помош за вашето бебе со Tylenol, #1 педијатар-се препорачува бренд на болка знаците и треска редуктор.Добредојде Babys Првите Заби : . Отежнато Голтање.Доенчиња' Tylenol Перорална Суспензија дава привремено ослободување од вашето дете помали болки и болки поради настинка, грип, болки во грлото, главоболка, забоболка.Достапни како Грозје и Цреша вкусови.Тоа, исто така, нема да ги вознемири малку стомак.Ова бебе болка за деца од 2 години и помлади, консултирајте се со лекар.На доенчиња' течни болка знаците медицина, исто така, започнува да се намали треска во малку, како и 15 минути.Тоа доаѓа со Simple Measure дозирање шприц, вклучени за издавање на соодветна доза за вашето дете е на возраст и тежина.Кога станува збор за намалување на треска или ослободување на болката кај доенчиња, мали Деца' TYLENOL е бренд препорачува повеќето од педијатри за последните 20 години.2-течност унца шише на Доенчиња' Tylenol Перорална Суспензија медицина за привремено олеснување на помали болки и болки поради настинка, грип, болки во грлото, забоболка за вашиот малку еден.Повеќето бебиња вообичаено се нивните првиот заб помеѓу 4 и 7 месеци, но секое бебе е различно.Вашето дете се чини дилириум, glassy очи, или екстремно cranky или нервозни.Неколку не може дури и да се добие нивната првиот заб се додека по нивниот прв роденден, но нема потреба да се грижите за времето.Вашето дете не е во состојба да ги проголта и е drooling претерано.Ако мислите дека вашето дете има уво болка, или можете да го видите течност излегува на уво, јавете се на вашиот лекар за именување.Вашето дете има изгубено својот апетит, има малку енергија, или е значително бледо на испуштивме, или забележите други промени во неговото однесување и изглед. Расположение.Да се внимава од за следните пет симптоми, кои може да укажуваат на проблем кога заедно со треска.Секој 5-milliliter доза на доенчиња' медицина содржи 160 милиграми на ацетаминофен, познат болка знаците и треска редуктор.Ако вашето дете е под 2 години возраст, да бидат сигурни дека за да побарате од вашиот лекар.Вашето дете има тешкотии при дишењето, дури и откако ќе го исчистите носот со сијалица шприц.Бидете сигурни да се спомене симптоми како кашлица и уво болка (ако се сомневате дека тоа) или повраќање и пролив – овие може да им помогне на вашиот педијатар направи повеќе точна дијагноза.Вашето дете е мало, виолетова-црвени дамки на неговиот кожата, кои не се претвори бела, кога ќе притиснете на нив, или голем виолетови дамки.Формулата на овој течни медицина, исто така, привремено го намалува високата температура и започнува да работи во малку, како и 15 минути. Отежнато Дишење.Доенчиња' Tylenol е #1 педијатар-се препорачува бренд за teething болка и е нежна за малку tummies со дете-friendly грозје вкус.Ако вашето дете е болно уво инфекција, тој или таа може да го имаат тешко време за јадење или спиење.Секој 5 milliliter доза содржи 160 милиграми на ацетаминофен, познат болка знаците и треска редуктор.Прашајте го докторот за дозата за деца под 2 години возраст.Ние знаеме што е добро.Пет Симптоми за да се Види За : внимаваш за овие симптоми во прилог на трески како тие може да се знаци на сериозни и можни опасни – болест.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Навремено со Време Капа Лаборатории - Дополнителна Сила Главоболка Олеснување 100CT Caplets - во Споредба со Excedrin - Брзо Дејство
  • Обновено

Навремено со Време Капа Лаборатории - Дополнителна Сила Главоболка Олеснување 100CT Caplets - во Споредба со Excedrin - Брзо Дејство

DEN 132.00

Да се Ослободи од Главоболки ..Главоболки добивање на вас долу?Да дојдеме за вашата болка relievers?Земи оваа

Tylenol Дополнителна Сила Caplets со 500 mg Ацетаминофен, Болка Знаците & Треска Редуктор, За Главоболка, Backache & Менструалниот
  • Обновено

Tylenol Дополнителна Сила Caplets со 500 mg Ацетаминофен, Болка Знаците & Треска Редуктор, За Главоболка, Backache & Менструалниот

DEN 719.52

10број на Tylenol Дополнителна Сила Caplets со ацетаминофен да обезбеди привремено олеснување на помали болки �

Safrel Дополнителна Сила Болка Знаците ЧАСОТ и Спиење Помош (375 Таблети) | Ацетаминофен 500 mg & Diphenhydramine HCl 25 mg | Брзо
  • Обновено

Safrel Дополнителна Сила Болка Знаците ЧАСОТ и Спиење Помош (375 Таблети) | Ацетаминофен 500 mg & Diphenhydramine HCl 25 mg | Брзо

DEN 239.76

✅ АКТИВНИ INGRIDIENT : Safrel Болка Знаците ЧАСОТ Дополнителна Сила содржи Ацетаминофен 500 mg и Diphenhydramine HCl 25 mg.Ова