• Обновено
Arrowhead Мелници, Pearled Јачмен, Органски, 28 оз

Arrowhead Мелници, Pearled Јачмен, Органски, 28 оз

DEN 105.12
Достапно за вашата нарачка

Залиха

PEARLED ЈАЧМЕН има тешко надворешните слоеви отстранети.Arrowhead Мелници.Ние започнавме ова патување со предмети за вашиот дом и телото.Нашите производи ќе им обезбеди највисока ефикасност и перформанси кои што би се очекувало од најдобрите работи да се најде на земјата.Бараме да се користи состојки кои се растенијата добиени, ГМО,-бесплатно, органски сертифицирани кога е тоа можно, и извори од домашни добавувачи за да се задржи работни места, во нашите локални заедници.Со Arrowhead Мелници Органски Pearled Јачмен, својата едноставна за да додадете хранливи цели зрна за да се вашите омилени рецепти.Со своите тешко outerlayers отстранет, pearled јачмен е гумени, delicately вкус на жито тоа е повеќенаменска.Нашите ниски масти, влакна богата pearled јачмен е USDA-Сертифицирани Органски, Не-ГМО Проектот Потврдена и Заверена Кошер.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата