• Обновено
OMG! Масла: Гастрономски Ванила Сл Барел-на Возраст од Оцетот (Совршени за Потопување, Marinades, Застаклување и Врвот!), 375ml/12.7 оз

OMG! Масла: Гастрономски Ванила Сл Барел-на Возраст од Оцетот (Совршени за Потопување, Marinades, Застаклување и Врвот!), 375ml/12.7

DEN 766.80
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Увезени од Модена, Италија 6 TBS гранулирана шеќер; 1 TBS OMG!Blackberry Барел Возраст Оцетот; малку сол.Линија 2 печење листови со пергамент хартија.Загрејте ја рерната на 225°F. Користење на стојат миксер со whisk прилог, камшик жолчките и сол на висока брзина до меки врвови форма, околу 30 секунди.Намали брзина за да медиум и се прелива во шеќер додека миксер работи.Се прелива во blackberry оцетот и камшик, додека само во комбинација.Стоп на миксер и scrape одредување на страните на садот, осигурај се да scrape дното за да бидете сигурни дека се што е регистрирано рамномерно.Камшик на голема брзина додека смесата се сјајни, беспомошна, и сите шеќер е распуштен, за 30 секунди до 1 минута.Користење на слаткарска кеса опремени со ѕвезда совет, цевки meringues на печење листови во 1 ½ инчен swirls (колачиња треба да изгледа слично како шлаг на врвот на cupcake).Се пече 1 час.Исклучете ја рерната и оставете го тави внатре се додека рерна и meringues се целосно cool.by : @shallonztable.Кој не сакаат брзо јадење?Im секогаш се обидуваат да најдат брзи и лесни рецепти јас може да се фрли во рерна додека работат.Направени некои лосос со овој Класичен Барел-на Возраст од Оцетот од @omggourmet.Сакав квалитетот на овој производ, густа и богата со вкус.Состојки : Брз Микс Лосос Мелено Лук Бело вино, Мед, Сол и црн пипер по вкус @omggourmet Класичен Барел-на Возраст од Оцетот.Deets на сос : Над средна топлина, готви и промешајте лук до мека, околу 3 минути.Се меша во бело вино, мед, оцетот, сол и црн пипер.Врие, откриени, за околу 3 минути, или додека малку задебелена.Ако печење, прелива преку лосос филети и се пече @ 400 степени 10 до 15 минути.Stovetop додадете лосос да сос и се готви на ниска топлина за 10 до 15 минути.Насоки : во Комбинација со @omggourmet Малина Оцетот со соја сос, свежи-гмечи лимонов сок, а некои кафеав шеќер и нека пилешко седат во оваа маринада во текот на ноќта.Печени во рерна и се служи на нив со некои печени слатки компири.Заросеше малку повеќе од @omggourmet Малина Оцетот во текот на пилешко и слатки компири и прелиена ги исклучите со некои свежи scallions!.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Поради Vittorie Пена Balsamic Глазура Намалување | Оцетот Глазура Направена од Aceto Balsamico Di Модена I. G. P. | Глутен Слободни
  • Обновено

Поради Vittorie Пена Balsamic Глазура Намалување | Оцетот Глазура Направена од Aceto Balsamico Di Модена I. G. P. | Глутен Слободни

DEN 215.76

ДЕБЕЛА & КРЕМ Balsamic глазура е концентрирана balsamic намалување сос за оние кои го сакаат вкусот на оцетот во