• Обновено
4pcs 186 50 Батерија Полнач Заштита Модул, Моќ Банка PCB Модул Одбор, Двоен режим на USB 5V 1А 2.1 со BMS Заштита за Телефонот DIY Мобилни Моќ Банка

4pcs 186 50 Батерија Полнач Заштита Модул, Моќ Банка PCB Модул Одбор, Двоен режим на USB 5V 1А 2.1 со BMS Заштита за Телефонот DIY

DEN 335.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

★ Наменета за 186 50 батеријата DIY моќ банка : батеријата на 186 50 батеријата мора да биде рамен, а должината е 65 MM.Посочената батеријата не можат да се користат.Ако сте со користење на стари батерии, различни способности, различни брендови не се достапни, насобраните батеријата е загарантирана да биде најмалку 3.5 V по напон.Ако напонот е премногу ниска, тоа нема да се наплаќа. (Забелешка : исто така, поддршка литиум батерија, мобилен телефон батеријата и таблет батерија ). ★ Поддржани методи на конекција : можно е да се поврзете само со еден литиум батерија или повеќе литиум батерии во паралела.Капацитетот на поврзани за батеријата не е ништо повеќе од 200,000 ма, додека батеријата со напон од 3.0-4.2 V може да се користи. ★ Бесплатно индикација на оваа власт банка pcb одбор : зборот "ВО" ќе биде прикажано во екранот; Излез индикација : Долго притискање на LED копчето по вклучувањето на товарот, Започнете излез, зборот "НАДВОР" и на сегашните и напон од 5.0 V1.0 A или 5.0 V2.1А ќе бидат прикажани на екранот. ★ Ова е мобилен powerbank модул со Заштита Функција : заштита коло од зголеми учеството на литиум батерија е интегриран, спречување на над-испуштање, над-бесплатно, преоптоварување со краток спој заштита, во текот тековната заштита, и во текот температура заштита. ★ ★ ★ Забелешка : позитивниот пол на акумулаторот е поврзан со Б+) и негативниот пол е поврзан со Б-, не го смени тоа.Ако тоа е обратна, тоа ќе изгори надвор!!!!. ★ Зошто не може да продолжи полнење кога полнење капацитет е 99%?Вие само собраа на батеријата, зошто на екранот процент не е точна, на батеријата е само 50%, но тоа покажува 80% по собранието?Дали ќе се користи новата батерија или на стариот сите треба да бидат извршени пред употреба(полните вашиот мобилен телефон), потоа да го исклучите полнење еднаш добивка.Ако сè уште не може да се реши, тоа е предизвикано од голем внатрешен отпор и не е во согласност капацитет.Answer : ___________________________ Note : 1. Б+ и А - поврзана да го зголеми учеството на батеријата не смее да се укине.2. Долго притиснете на прекинувачот, на manboard ќе се сврти на USB излез,долго притиснете го повторно за да го исклучите USB излез; Притиснете на прекинувачот двапати за да го вклучите светилка, и притиснете два пати за повторно да го исклучите lamp3. Кога се користи табла во прво време, ве молиме да се поврзете 5 V адаптер за микро USB порт за да го активирате одбор.Таа поддршка мулти батеријата во паралелна врска.Како да се избере вистинскиот батерија : батеријата треба да биде рамен 186 50 батеријата, 65mm долг, посочи батеријата не може да се користи.Ако користите стари батерии, различни способности, различни брендови не се достапни, расклопување на батеријата за да се осигура дека секој напон е најмалку 3.5 V или повеќе, ако напонот е премногу ниска, тогаш можете да ги стави во батеријата.(Забелешка : исто така, поддршка литиум батерија, мобилен телефон батеријата и таблет батеријата.Како да се прави разлика помеѓу батерија +-пол и моќ кутија +пол : Во принцип, 186 50 батеријата има негативни electrode во авионот, и позитивен дупка во дупка.Не мора да биде инсталиран анти-батеријата, анти-горат еднаш ќе се инсталира, а потоа вчитување парови е бескорисна.Зошто не постои излезна по батеријата е инсталиран : По инсталирањето на батеријата, мора да се приклучиш во 5 V полнач за да ја активирате.Пакет Including4 * Полнење Модул Двојна USB.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата