• Обновено
4pcs 186 50 Батерија Полнач Заштита Модул, Моќ Банка PCB Модул Одбор, Двоен режим на USB 5V 1А 2.1 со BMS Заштита за Телефонот DIY Мобилни Моќ Банка

4pcs 186 50 Батерија Полнач Заштита Модул, Моќ Банка PCB Модул Одбор, Двоен режим на USB 5V 1А 2.1 со BMS Заштита за Телефонот DIY

DEN 335.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

★ Наменета за 186 50 батеријата DIY моќ банка : батеријата на 186 50 батеријата мора да биде рамен, а должината е 65 MM.Посочената батеријата не можат да се користат.Ако сте со користење на стари батерии, различни способности, различни брендови не се достапни, насобраните батеријата е загарантирана да биде најмалку 3.5 V по напон.Ако напонот е премногу ниска, тоа нема да се наплаќа. (Забелешка : исто така, поддршка литиум батерија, мобилен телефон батеријата и таблет батерија ). ★ Поддржани методи на конекција : можно е да се поврзете само со еден литиум батерија или повеќе литиум батерии во паралела.Капацитетот на поврзани за батеријата не е ништо повеќе од 200,000 ма, додека батеријата со напон од 3.0-4.2 V може да се користи. ★ Бесплатно индикација на оваа власт банка pcb одбор : зборот "ВО" ќе биде прикажано во екранот; Излез индикација : Долго притискање на LED копчето по вклучувањето на товарот, Започнете излез, зборот "НАДВОР" и на сегашните и напон од 5.0 V1.0 A или 5.0 V2.1А ќе бидат прикажани на екранот. ★ Ова е мобилен powerbank модул со Заштита Функција : заштита коло од зголеми учеството на литиум батерија е интегриран, спречување на над-испуштање, над-бесплатно, преоптоварување со краток спој заштита, во текот тековната заштита, и во текот температура заштита. ★ ★ ★ Забелешка : позитивниот пол на акумулаторот е поврзан со Б+) и негативниот пол е поврзан со Б-, не го смени тоа.Ако тоа е обратна, тоа ќе изгори надвор!!!!. ★ Зошто не може да продолжи полнење кога полнење капацитет е 99%?Вие само собраа на батеријата, зошто на екранот процент не е точна, на батеријата е само 50%, но тоа покажува 80% по собранието?Дали ќе се користи новата батерија или на стариот сите треба да бидат извршени пред употреба(полните вашиот мобилен телефон), потоа да го исклучите полнење еднаш добивка.Ако сè уште не може да се реши, тоа е предизвикано од голем внатрешен отпор и не е во согласност капацитет.Answer : ___________________________ Note : 1. Б+ и А - поврзана да го зголеми учеството на батеријата не смее да се укине.2. Долго притиснете на прекинувачот, на manboard ќе се сврти на USB излез,долго притиснете го повторно за да го исклучите USB излез; Притиснете на прекинувачот двапати за да го вклучите светилка, и притиснете два пати за повторно да го исклучите lamp3. Кога се користи табла во прво време, ве молиме да се поврзете 5 V адаптер за микро USB порт за да го активирате одбор.Таа поддршка мулти батеријата во паралелна врска.Како да се избере вистинскиот батерија : батеријата треба да биде рамен 186 50 батеријата, 65mm долг, посочи батеријата не може да се користи.Ако користите стари батерии, различни способности, различни брендови не се достапни, расклопување на батеријата за да се осигура дека секој напон е најмалку 3.5 V или повеќе, ако напонот е премногу ниска, тогаш можете да ги стави во батеријата.(Забелешка : исто така, поддршка литиум батерија, мобилен телефон батеријата и таблет батеријата.Како да се прави разлика помеѓу батерија +-пол и моќ кутија +пол : Во принцип, 186 50 батеријата има негативни electrode во авионот, и позитивен дупка во дупка.Не мора да биде инсталиран анти-батеријата, анти-горат еднаш ќе се инсталира, а потоа вчитување парови е бескорисна.Зошто не постои излезна по батеријата е инсталиран : По инсталирањето на батеријата, мора да се приклучиш во 5 V полнач за да ја активирате.Пакет Including4 * Полнење Модул Двојна USB.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

J Креативни Три-во-едно Моќ Банка, со Мулти-Функција на Мобилен Телефон Носителот, Bluetooth Звучник Моќ Банка, Погоден за Дом, Канцеларија
  • Обновено

J Креативни Три-во-едно Моќ Банка, со Мулти-Функција на Мобилен Телефон Носителот, Bluetooth Звучник Моќ Банка, Погоден за Дом, Канцеларија

DEN 917.76

1 Материјал : високо квалитетен АБС материјал, алуминиум легура технологија, мазна површина, силни и изд�

E EGOWAY Лаптоп Батеријата Компатибилен со MacBook Air 13 инчен A1466 A1369 (2017, Почетокот на 2015 Година, Почетокот на 2014 Година,
  • Обновено

E EGOWAY Лаптоп Батеријата Компатибилен со MacBook Air 13 инчен A1466 A1369 (2017, Почетокот на 2015 Година, Почетокот на 2014 Година,

DEN 1939.20

Батерија Тип : LiПолимер; Напон : 7.4 V; Капацитет : 53.28 Wh / 7200m Ah; 4 Ќелија.Компатибилност : Направен за 13 инчен Ma

WWZZ Мобилни Моќ, Водоотпорен Преносни Соларен Полнач 20000Mah Вградена во Светилката, Брз 2 Мобилен Телефон Полнење (Боја: Црна
  • Обновено

WWZZ Мобилни Моќ, Водоотпорен Преносни Соларен Полнач 20000Mah Вградена во Светилката, Брз 2 Мобилен Телефон Полнење (Боја: Црна

DEN 388.80

[Преносни соларен полнач] 20000 MAH голем капацитет полимер батерија, лесен, компактен, опремени со компакте

за Xbox Серија S Ладење Вертикална Стојат, Joso Вертикална Стои со Ладење Вентилатор за Xbox Серија S, 3 Ротирачкото Брзина Моќ-Исклучување
  • Обновено

за Xbox Серија S Ладење Вертикална Стојат, Joso Вертикална Стои со Ладење Вентилатор за Xbox Серија S, 3 Ротирачкото Брзина Моќ-Исклучување

DEN 527.76

❄Ефикасен Систем за Ладење Изграденаво 2 highspeed молчи за ладење фанови.Висока ефикасност и ниска бучава

Соларна Енергија Банка 20000mAh Изградена-во 4 Кабли Чи Безжичен Полнач за Xiaomi Poco X3 со LED Соларна Светилка Преносни Надворешни
  • Обновено

Соларна Енергија Банка 20000mAh Изградена-во 4 Кабли Чи Безжичен Полнач за Xiaomi Poco X3 со LED Соларна Светилка Преносни Надворешни

DEN 814.80

[ВисокоКапацитет на Батеријата 20000m Ah] Овој пренослив соларна енергија банка може да ја полните вашата у�

NCBH Мултифункционален Мобилен Моќ Табела Светилка за Надворешни Резервната Батерија 10000Mah Мобилен Телефон Држачот за Мобилни
  • Обновено

NCBH Мултифункционален Мобилен Моќ Табела Светилка за Надворешни Резервната Батерија 10000Mah Мобилен Телефон Држачот за Мобилни

DEN 1704.00

★ Оваа креативна мултифункција мобилни напојување.Поддршка за безжично полнење, USB полнењето, око за за

Синергија Дигитална 2-Начин на Радио Батеријата, Компатибилен со Huawei BTY3000Li11, BTY6000Li11 2-Начин на Радио Батеријата (3.7
  • Обновено

Синергија Дигитална 2-Начин на Радио Батеријата, Компатибилен со Huawei BTY3000Li11, BTY6000Li11 2-Начин на Радио Батеријата (3.7

DEN 1912.80

(3.7 V, LiPol, 3200m Ah).Замена на Батеријата за Huawei BTY3000 Li11, BTY6000 Li11 (3.7 V, LiPol, 3200m Ah).Замена на Батеријата за Huawei BTY3000 Li1

Соларна Енергија Банка 20000mAh Изградена-во 4 Кабли Чи Безжичен Полнач за ZTE Сечилото X1 5G со LED Соларна Светилка Преносни Надворешни
  • Обновено

Соларна Енергија Банка 20000mAh Изградена-во 4 Кабли Чи Безжичен Полнач за ZTE Сечилото X1 5G со LED Соларна Светилка Преносни Надворешни

DEN 1245.60

[ВисокоКапацитет на Батеријата 20000m Ah] Овој пренослив соларна енергија банка може да ја полните вашата у�