• Обновено
Помине Уметност Блеска Sequins 12 Кутии 3Д Ласерски Нокти, Сјај Снегулки Сјајна доградба на Акрилни Нокти во Прав Прашина Сребро Помине Confetti Помине Уметност Материјали

Помине Уметност Блеска Sequins 12 Кутии 3Д Ласерски Нокти, Сјај Снегулки Сјајна доградба на Акрилни Нокти во Прав Прашина Сребро

DEN 239.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

12 Мрежи ласерски помине уметност сјајот sequins holographic помине во прав.Искра сребро sequins прав направи сјајна помине уметност дизајн.Салон за квалитет, обидете се да декорирате вашиот ноктите со различни стилови.Исто така, може да се користи за тело уметнички дела, ракотворби, партија украси, лице, тело, нокти, телефон случаи, покана картички, ноктите, итн.За било какви прашања ќе се одговори во рок од 24 часа, и 100% пари гаранција за враќање на, ако предмети се оштетени или со сериозна квалитет проблем.Карактеристики Сосема нов во мало пакување и добар квалитет.Лесно отстранување, промена на моделот на било време.Погоден за професионална употреба или домашна употреба и ноктите салон.Погодна да се применуваат на УВ гел ноктите / акрилни нокти / природни нокти / итн.Погоден за сценски перформанси, ноќта, дипломирањето партија, фенси се облекуваат за партијата и така натаму.Како да се Направи Sequin Нокти : Удар и чисти ноктите како нормален нокти процес 1. Изберете го вашиот лак боја. 2. Изберете боја на вашите sequin.Тие треба да одат заедно; контраст треба да биде добро. 3. Се применува база на грб.Вие треба да ги заштити вашите нокти. 4. Се применуваат два тенки палта на вашата избрана лак. 5. Притиснете го sequins на вашите нокти. 6. Ако sequins се мали, само истури ги вашите нокти. 7. Како алтернатива, за да чекаат за вашиот лак за да се исуши.Потоа користете помине лепак да се држиме за sequins. 8. Се применува горниот слој за да се спречи sequins од испаѓање.Шминка И Убавина Настава : 1. Се применуваат Течни Сенки или други сјајот буквар или лосион за вашите очи. 2. Употреба на Eyelash лепак лепило да се држиме на снегулки на вашиот eyelid како eyeliner. 3. Посипете врз вашата коса, плетенки за лето базен страни.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Doneace Holographic Помине Уметност Сјајот Sequins 12Grids Ласерски Златна Sliver Помине Снегулки Помине Материјали Сјаат Ѕвезда
 • Обновено

Doneace Holographic Помине Уметност Сјајот Sequins 12Grids Ласерски Златна Sliver Помине Снегулки Помине Материјали Сјаат Ѕвезда

DEN 191.76

Блескав Бои : 3 D holographic помине уметност sequins има 12 различни модели.Секој модел е спакувани во своја мала м�

MIZHSE Солидна Хром Помине во Прав 6 Палета на Бои, Металик Огледало во Прав Помине Уметност Нокти Комплет, се Зголеми Злато Пурпурна
 • Обновено

MIZHSE Солидна Хром Помине во Прав 6 Палета на Бои, Металик Огледало во Прав Помине Уметност Нокти Комплет, се Зголеми Злато Пурпурна

DEN 191.76

Супер парична Казна во Прав : Направен од Синтетичка Смола во Прав, дополнителна парична казна holographic во

12 Мрежи Шарени Пенливи Помине Уметност Сјајот 3Д Ласерски Помине Sequins Holographic Помине Снегулки во Прав Paillette Confetti
 • Обновено

12 Мрежи Шарени Пенливи Помине Уметност Сјајот 3Д Ласерски Помине Sequins Holographic Помине Снегулки во Прав Paillette Confetti

DEN 167.76

Пакување : кутија вклучува 12 мрежи на ноктите уметност сјајот поединечно пакувани за лесни за складирањ

DAGEDA 24 Бојата на Пигмент Помине во Прав, Шарени Светкава Сјајот Ultrafine Прозрачна Бисерна Висок Сјај Ореол во Прав, Нокти, Пигменти
 • Обновено

DAGEDA 24 Бојата на Пигмент Помине во Прав, Шарени Светкава Сјајот Ultrafine Прозрачна Бисерна Висок Сјај Ореол во Прав, Нокти, Пигменти

DEN 239.76

【24 Неверојатни Нијанси】 : Постојат 24 различни бои во вкупно, овие бои се чисти и светли бои.На 24 кутии се

Handcuff Форма Сјајот, Handcuff Форма, Полицијата, Сјај за Нокти, Сјај за Tumblers, Сјајот Форми за tumblers, Сјајот Форма Confetti
 • Обновено

Handcuff Форма Сјајот, Handcuff Форма, Полицијата, Сјај за Нокти, Сјај за Tumblers, Сјајот Форми за tumblers, Сјајот Форма Confetti

DEN 1759.20

УВ отпорни.растворувач отпорни.искра ќе не досадна.висококвалитетни материјали.држи до високото temps.Сј�

Заштита.Г.N 12 Боја Holographic Смола Буци Сјајот, најголемиот Дел Козметички Светкава Сјајот, Сјајот на Занаетчиството Нокти, Шминка
 • Обновено

Заштита.Г.N 12 Боја Holographic Смола Буци Сјајот, најголемиот Дел Козметички Светкава Сјајот, Сјајот на Занаетчиството Нокти, Шминка

DEN 455.76

♦ 12 Бои на супер сјај, Секоја боја е толку жив и има различни големини на сјајот кој го направи...

Хексагонални Sequins Holographic Помине Сјајот Шарени Помине Уметност Sequins Резерви 12 Бои 3Д Ласерски Paillette Дизајн на доградба
 • Обновено

Хексагонални Sequins Holographic Помине Сјајот Шарени Помине Уметност Sequins Резерви 12 Бои 3Д Ласерски Paillette Дизајн на доградба

DEN 191.76

Пакет : 1 кутии хексагонална помине уметност блеска sequin, можете слободно да ги комбинирате за да ги задов

Ноктите Gilter Светкава Sequin Сјајот Мешани Paillettes Holographic Светкавиот Сјај за Нокти Декорација Занаети Лице Очи Тело Смола
 • Обновено

Ноктите Gilter Светкава Sequin Сјајот Мешани Paillettes Holographic Светкавиот Сјај за Нокти Декорација Занаети Лице Очи Тело Смола

DEN 708.00

Боја : 200gx8colors.NET WT : 10g 50g 200g.Количина : 1bag.Материјал : МИЛЕНИЧЕ.Предмет Тип : Ноктите Сјај.Опис : Пакување со r

24 Бои Помине Пигмент во Прав Светат во Темница, Kalolary Флуоресцентни Прозрачна Акрилик во Прав, Неонски Тебе Сјајот во Прав со
 • Обновено

24 Бои Помине Пигмент во Прав Светат во Темница, Kalolary Флуоресцентни Прозрачна Акрилик во Прав, Неонски Тебе Сјајот во Прав со

DEN 215.76

Пакет Содржина : 24 тегли од обоени неонски помине пигмент во прав доаѓаат во кутија содржи 12 тегли од флу

12 Кутии Сјајот Камелеон Помине Снегулки Светкава Помине Уметност Материјали Holographic Помине Снегулки Камелеон Помине Уметност
 • Обновено

12 Кутии Сјајот Камелеон Помине Снегулки Светкава Помине Уметност Материјали Holographic Помине Снегулки Камелеон Помине Уметност

DEN 335.76

Различни бои и стилови : пакетот вклучува 12 кутии на сјајот камелеон помине снегулки и 12 парчиња на сунѓ�

Сјајот 24 Бои Holographic Козметички Фестивал во Прав Sequins Занает Сјај за Уметности се Соочи со Губење на Телото Помине Мулти
 • Обновено

Сјајот 24 Бои Holographic Козметички Фестивал во Прав Sequins Занает Сјај за Уметности се Соочи со Губење на Телото Помине Мулти

DEN 167.76

Мултибоја Holographic Козметички Сет Сјајот : Оваа ултра пенливи сјајот доаѓа во 24 светла и блескава бои, бела

Заштита.Г.N 12 Боја Holographic Смола Буци Сјајот, најголемиот Дел Козметички Светкава Сјајот, Сјајот на Занаетчиството Нокти, Шминка
 • Обновено

Заштита.Г.N 12 Боја Holographic Смола Буци Сјајот, најголемиот Дел Козметички Светкава Сјајот, Сјајот на Занаетчиството Нокти, Шминка

DEN 215.76

♦ 12 Бои на супер сјај, Секоја боја е толку жив и има различни големини на сјајот кој го направи ♦ Козмети

Ofanyia Помине Sequin 3D Флуоресценција Пеперутка Помине Сјајот Sequins Мешани Paillettes Holographic Помине Уметност Снегулки Сјајот
 • Обновено

Ofanyia Помине Sequin 3D Флуоресценција Пеперутка Помине Сјајот Sequins Мешани Paillettes Holographic Помине Уметност Снегулки Сјајот

DEN 119.76

Одлична декорација за роденден, свадба, Божиќ и Нова Година, исто така одличен подарок за оние кои сакаа�

2 Кутии Валентин Помине Уметност Парче Sequins, 3D Срце Облик Бонбони Бои Помине Сјај за Денот на Вљубените Декорации
 • Обновено

2 Кутии Валентин Помине Уметност Парче Sequins, 3D Срце Облик Бонбони Бои Помине Сјај за Денот на Вљубените Декорации

DEN 215.76

Пакет се Вклучени : 12 Бои срцето цвет ѕвезда помине уметност decals, секоја кутија со 12 мрежи, секоја боја до