• Обновено
Армијата Сликар Wargamers Мега се Наслика Поставен Пакет со 13.5 оз Мет Црна Униформа и Сива Минијатурни Спреј Primers - Минијатурни Сликарство Комплет со 100 Rustproof Мешање Топк

Армијата Сликар Wargamers Мега се Наслика Поставен Пакет со 13.5 оз Мет Црна Униформа и Сива Минијатурни Спреј Primers - Минијатурни

DEN 4638.48
Достапно за вашата нарачка

Залиха

КОМПЛЕТЕН СЕТ ОД 60 WARGAMER МИНИЈАТУРНИ БОИ + МЕТ ЦРНО-УНИФОРМА СИВА СПРЕЈ PRIMERS - Овој пакет доаѓа со 43 не се токсични акрилик минијатури бои, 5 metallics, 7 Quickshade мие и 5 ефекти бои,100 rustproof мешање топки, заедно со нашите 13.5 оз мет црна униформа и сива спреј primers.НЕМА ПОВЕЌЕ ШИРОКА ТРЕСЕЊЕ - Нашите рѓа-слободно мешање топки ќе ви овозможи да се разбуди пигменти кои се населат на дното за да се добие совршен конзистентност во помалку време и со помалку работа.СПРЕЈОВИ СО ОДЛИЧНА ПОКРИЕНОСТ - Спреј Буквар е уникатна формула ја остава совршен финиш на метални, пластични и смола минијатури.Заштеда на ВРЕМЕ И ПАРИ - Сите Бои и Primers на Армијата Сликар се еден генијален комбинација на Буквар и Боја Спреј во еден за да заштедите и време и пари.Нема потреба за 2 различни спрејови - сите што ви треба е 1 Боја Буквар.ЛЕСЕН-ЗА-СТИСКАШ DROPPER ШИШЕ - На dropper капа систем ви овозможува да се администрира на точната количина на боја ви треба, без да го отворите капакот цело време.Оваа ергономски дизајн го спречува фира и сушење на боја, дури и кога се остави отворена, додека си сликарство минијатури.Стане blackbelt во минијатура на слика!Дишете живот во вашиот минијатурни модели во ниту еден момент со овој суштински пакет од сите бои што некогаш ќе треба за вашиот минијатура на слика хоби, и боја спреј primers за минијатурни undercoat.Нема потреба за безброј часови на мешање на бои.Сите бои што ви се потребни за сликање со армијата на wargame минијатури е во овој минијатурен сликам собата.Од основен слој да се истакнуваат и дека ги прави сите мали детали, го прават тоа сите од почеток до конечниот допира со Војската Сликар Мега Сликам Собата.Армијата Сликар Боја Primers Спрејови' уникатна формула суши совршено мет на сите метални, пластични и смола минијатури.Благодарение на екстра-парична казна пигмент и специјален спреј млазницата, Боја Буквар Спрејови обезбеди голема покриеност со само еден слој.Квалитетот акрилик спреј primers за било Warhammer, roleplay, boardgame или Занданите & Џинови минијатура на слика хоби проект.Овој пакет доаѓа со Армијата Сликар Мега Постави и 400 ml Боја Primers.Армијата Сликар Мега се Наслика Поставен вклучува : -60 warpaints : 43 акрилни бои, 7 Quickshade мие, 5 metallics, 5 ефекти -100 rustproof мешање топчиња Боја Primers (400 мл) : -Мат Црна Primer -Единствен Сива Буквар.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

High-End Мика Прав Козметички Одделение Пигменти за Уметност Епоксидна Смола, Сапун Одлуки, Бања Бомби, Свеќи, Лигите Материјали,
 • Обновено

High-End Мика Прав Козметички Одделение Пигменти за Уметност Епоксидна Смола, Сапун Одлуки, Бања Бомби, Свеќи, Лигите Материјали,

DEN 431.76

МИКА ПИГМЕНТИ во ПРАВ SET Ние сме собрани голем избор на бои за вас : 24 висококрај металните пигменти инди

Мика Прав 35 Бои во Собата, Сапун Боење Сет, Козметички Степен на Сјај во Прав, Одлична за Епоксидна Смола, Боја, Сапун, Шминка,
 • Обновено

Мика Прав 35 Бои во Собата, Сапун Боење Сет, Козметички Степен на Сјај во Прав, Одлична за Епоксидна Смола, Боја, Сапун, Шминка,

DEN 1984.80

( Без лепило.Мешани хексагонални сјајот, од парична казна во прав за да се буци сјајот создава природни п

24 Компјутери/Set DIY Занаети Одлуки Епоксидна Пигмент Бисерна Прав Мика за Бања Бомби/Свеќа/Сапун Одлуки/Усна Сјај
 • Обновено

24 Компјутери/Set DIY Занаети Одлуки Епоксидна Пигмент Бисерна Прав Мика за Бања Бомби/Свеќа/Сапун Одлуки/Усна Сјај

DEN 427.20

Материјал : Прав;Димензии : Висина : стан.5 cm / 1.97 во;Капацитет : 5g;Пакетот вклучува : 24 Компјутери x Бисерна �

30 Боја Мика Прав Епоксидна Смола Боја Смола Пигмент Козметички Одделение Сапун Colorant за Правење на Сапун Материјали, Природни
 • Обновено

30 Боја Мика Прав Епоксидна Смола Боја Смола Пигмент Козметички Одделение Сапун Colorant за Правење на Сапун Материјали, Природни

DEN 215.76

1 【НЕТОКСИЧНИ и ХРАНАОДДЕЛЕНИЕ】 Producted со Хранаодделение состојки, нетоксични, неиритирачки, небоење, в�

Акрилна Боја Поставете Не Токсични 36 Живописни Бои Акрилна Боја Не Исчезнува Богатиот Пигмент за Деца Возрасни Уметници Платно Занаети,
 • Обновено

Акрилна Боја Поставете Не Токсични 36 Живописни Бои Акрилна Боја Не Исчезнува Богатиот Пигмент за Деца Возрасни Уметници Платно Занаети,

DEN 191.76

Еко Пријателски & Не Токсични Изработени од еко пријателски боја материјал, акрилна боја во собата, се с

Rit Боја Течност Аквамарин Сите Намена Боја 8oz, Pixiss Вратоврска Боја Додатоци Пакет со Гума Бендови, Ракавици и Стискаш Шише
 • Обновено

Rit Боја Течност Аквамарин Сите Намена Боја 8oz, Pixiss Вратоврска Боја Додатоци Пакет со Гума Бендови, Ракавици и Стискаш Шише

DEN 335.76

АКВАМАРИН RIT БОЈА 8oz Аквамарин Сите Намена Rit Боја.Испорача живописни бои за речиси секој вид на ткаенин�

Mocoosy Вратоврска Боја за Полнење за Ткаенина, 12 Бои Деца Вратоврска Боја Сетови, за Еден-Чекор Вратоврска Боја Партија Материјали
 • Обновено

Mocoosy Вратоврска Боја за Полнење за Ткаенина, 12 Бои Деца Вратоврска Боја Сетови, за Еден-Чекор Вратоврска Боја Партија Материјали

DEN 623.76

Дури и ако сте почетник, може да направи вашата вратоврска боја лесно занает.Додавање на вода за да ја ак

Моцарт маслени Бои Сет на 24 Бои/Цевки (12ml/0.4 мл) – Не-Токсични, Метален, Богат Жив, Масло Бои за Професионални Уметници, Студенти,
 • Обновено

Моцарт маслени Бои Сет на 24 Бои/Цевки (12ml/0.4 мл) – Не-Токсични, Метален, Богат Жив, Масло Бои за Професионални Уметници, Студенти,

DEN 407.76

ОНА што Е ВО ПАКЕТ Овој уметник одделение маслени бои сет вклучува 24 богатопигментирани нафта бои : Тит�

NIZYH Солидна Акварел Бои Поставени Преносни Метална Кутија со Вода Боја Училиште Децата Професионални Уметност Резерви Вода Боја
 • Обновено

NIZYH Солидна Акварел Бои Поставени Преносни Метална Кутија со Вода Боја Училиште Децата Професионални Уметност Резерви Вода Боја

DEN 3596.16

Акварели за полнење ,може да се тенки надвор лесно со вода, и тие сува брзо за лесно складирање кога ќе за

Arteza Акрилик Фрлаат Боја за Полнење, 36 Парчиња, Светла и Светкава Фрлаат Боја, Pearlized Боја, 3D Ткаенина Боја, Буци Сјајот,
 • Обновено

Arteza Акрилик Фрлаат Боја за Полнење, 36 Парчиња, Светла и Светкава Фрлаат Боја, Pearlized Боја, 3D Ткаенина Боја, Буци Сјајот,

DEN 703.20

За Љубовта на Трепет : Нашата pearlized и светкава акрилна слика за полнење помага во подобрување на криви и �

Stardust Micas Пигмент во Прав Козметички Одделение Colorant за Шминка, Сапун Одлуки, Епоксидна Смола, DIY Изработката на Проекти,
 • Обновено

Stardust Micas Пигмент во Прав Козметички Одделение Colorant за Шминка, Сапун Одлуки, Епоксидна Смола, DIY Изработката на Проекти,

DEN 191.76

ПРИРОДНИ МИКА ПИГМЕНТ во ПРАВ Црвена Јагода (розови нијанси, види сл #2).САПУН СТАБИЛНА ПИГМЕНТИ Боја ст�

АК-Интерактивна АК 8089, 3 Парче Земја Ефекти Митинг Set - 35 ML / 1.18 Fl.Оз Тегли Ea. - Моделот на Градење на Бои и Алатки АК-8089
 • Обновено

АК-Интерактивна АК 8089, 3 Парче Земја Ефекти Митинг Set - 35 ML / 1.18 Fl.Оз Тегли Ea. - Моделот на Градење на Бои и Алатки АК-8089

DEN 1353.60

Висок квалитет моделирање бои и алатки со АКИнтерактивни.Постигнување на најдобри можни резултати.Иск�