• Обновено
Возила-OCS 2 парчиња 8ММ OD x 6MM ID Карбонски Влакна Цевка 3k 500MM Долг Полна со Јаглерод, Quadcopter Hexacopter Модел DIY 86500 - (Боја: 3K Сјајна Површина)

Возила-OCS 2 парчиња 8ММ OD x 6MM ID Карбонски Влакна Цевка 3k 500MM Долг Полна со Јаглерод, Quadcopter Hexacopter Модел DIY

DEN 504.00
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Боја : 3 K Сјајна Површина.Многу силна и светлина.Употреба : Хеликоптер опашка цевка, високо-одделение фиксни крила поврзување на цевки, мулти-роторот рака, tripod, Итн.Пакет Содржина. 2 парчиња 8мм*6mm*500mm Карбонски влакна цевка.Со 100% Јапонија увоз на карбонски влакна со ОДЛИЧЕН квалитет.Нашите цевка е тркалаат цевка, не pultrusion цевка, се тркалаат цевка беше имаат должина и weft предиво, но pultrusion цевка само имаат должина, не weft предиво, значи, силата не, како и како се тркалаат цевки.Карбонски влакна е многу мала тежина, сила е челик 9 пати, но тежината е околу 1/3 од челик!Ако треба да Карбонски Влакна Цевка со Производот Можете да не контактирате Спецификација 100% Сосема Нов!Должина : 500mm Надворешниот Дијаметар : 8mm Внатрешен Дијаметар : 6mm Тежина : 17g (Еден) Дебелина : 1.0 mm (ако сакате другите, дебелина, и должина, само дозволете ми да знам, ние може да го направи тоа за вас. ) Површинска обработка : 3 K Мет Површина /3 K Висок Сјај Површина (црна) Карактеристики : Многу силни и лесни за Употреба : Хеликоптер опашка цевка, високо-одделение фиксни крила поврзување на цевки, мулти-роторот рака, tripod, Итн.Пакет Содржина 2 компјутери 8мм*6mm*500mm Карбонски влакна цевка Објект специфики : Употреба : Возила & Remote Control Toys Rc делови и accs : Директорот Axis For возило тип : Airplanes Material : Композитни Material Remote контрола периферни уреди/уреди : Карбонски Влакна Tube Tool потрошен материјал : Јаглерод Влакна Tube Upgrade делови/додатоци : Карбонски Влакна Tube Is прилагоди : Да.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

304 од не ' рѓосувачки челик цевки, индустриски челични цевки, прецизност празен круг цевка, надворешниот дијаметар од 48mm, дебелина
  • Обновено

304 од не ' рѓосувачки челик цевки, индустриски челични цевки, прецизност празен круг цевка, надворешниот дијаметар од 48mm, дебелина

DEN 11775.60

Спецификација : 48*2mm значи надворешниот дијаметар на челични цевки : 48mm, дебелината на цевките ѕид : 2mm.Кру

Jadpes Волфрам Карбид Rotarys Датотека Еден Раб, 10 Компјутери Волфрам Карбид Еден Намали Брус Поставите 1/8 Датотеки Burrs со 3мм
  • Обновено

Jadpes Волфрам Карбид Rotarys Датотека Еден Раб, 10 Компјутери Волфрам Карбид Еден Намали Брус Поставите 1/8 Датотеки Burrs со 3мм

DEN 2397.60

ВОЛФРАМ ЧЕЛИК МАТЕРИЈАЛ Прецизно сечење на рабови нема да ги заглави или вчита до, обработка цврстина с

MECCANIXITY Акрилик Цевка Цврсти Круг Цевка Јасно 13/16 ПРОЕКТ 1 OD 12 големо Влијание за Осветлување, Модели, Водовод, Занаети Pack
  • Обновено

MECCANIXITY Акрилик Цевка Цврсти Круг Цевка Јасно 13/16 ПРОЕКТ 1 OD 12 големо Влијание за Осветлување, Модели, Водовод, Занаети Pack

DEN 479.76

Со високо ниво на транспарентност, транспарентни акрилик цевка има силна светлина пренос кога се корис�

LOZOME 3/8 ID x 1/2 OD - 25 FT Јасно Силикони Цевки Висока Темп Цевка Цевка Храна Одделение со 4 компјутери Црево Стеги Повеќенаменски
  • Обновено

LOZOME 3/8 ID x 1/2 OD - 25 FT Јасно Силикони Цевки Висока Темп Цевка Цевка Храна Одделение со 4 компјутери Црево Стеги Повеќенаменски

DEN 431.76

【Безбедно Материјал】 : Храна Одделение Силиконски,Мека, лак отпорни, корона отпорни, висок притисок, от

YYOBK GZ Прецизност Хром-Молибден Легура Бесшевни Челични Цевки, 16mm Надворешниот Дијаметар Хидраулични 40cr Индустриски Цевки Експлозија-Доказ
  • Обновено

YYOBK GZ Прецизност Хром-Молибден Легура Бесшевни Челични Цевки, 16mm Надворешниот Дијаметар Хидраулични 40cr Индустриски Цевки Експлозија-Доказ

DEN 479.76

Материјал : не ' рѓосувачки челик.Големина:Надворешниот дијаметар : 16mm.висока јачина, заварувањеспособ�

16×1.75/2.15 Деца Велосипед Замена на Гуми и Внатрешни Цевки (4-Pack) за Повеќето 16 Дете Велосипеди Како RoyalBaby, Schwinn, Dynacraft
  • Обновено

16×1.75/2.15 Деца Велосипед Замена на Гуми и Внатрешни Цевки (4-Pack) за Повеќето 16 Дете Велосипеди Како RoyalBaby, Schwinn, Dynacraft

DEN 959.76

16" x 1.75 / 2.15 Дете Велосипед Замена на Гуми и Цевки : Одговара на повеќето дете велосипеди на пазарот со 16" г�