• Обновено
Четири Нога Лигамент Челичното Јаже Прашка | 55 Тон Вертикална Оценет | Напрсток со цијан-да-Завртка Pin Сидро Shackle | 1-1/2 Кол. | 8' Должина | EIPS 6x37 IWRC | Hanes Снабдување (HSI) Тешк

Четири Нога Лигамент Челичното Јаже Прашка | 55 Тон Вертикална Оценет | Напрсток со цијан-да-Завртка Pin Сидро Shackle | 1-1/2 Кол.

DEN 1838.40
Достапно за вашата нарачка

Залиха

НАПРСТОК И ЗАВРТКА PIN СИДРО SHACKLE : Идеален за Трансферот и Место инсталации поради леснотијата со која pin-от може да се отстрани или обезбедени.Каиро, може да биде рамо се вчитуваат или се користат во повеќе прашка-нога-врски.ФЛАМАНСКИОТ ОКО SPLICED SWAGING : прашка краеви се механички формираат што поголем товар капацитети.Циклуси се обезбедени со фалсификувани метал ракав во текот на spliced област заедно со тешки-должност thimbles да се заштити завршува на прашка.ДВОЈНО ОЗНАЧЕНИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ : Две ознаки се користат на HSI slings да се идентификуваат WLL (Работно Оптоварување Граници).Riggers може да референтни клучни информации за безбедно прашка апликација и OSHA за усогласеност.СОЛИДЕН ФЛЕКСИБИЛНОСТ : 6 x 37 IWRC (Независна Челичното Јаже Core) класификација нуди голем надворешниот жици кои се обезбеди рамнотежа помеѓу замор и отпорност на абење.АМЕРИКАНСКАТА НАПРАВИ МЕСТЕЊЕ : Hanes Снабдување, Inc.е горда да биде индустрија-водечки САД врз основа на производителот на дигалки решенија за индустриски изградба и градежни проекти од 1930. Сите slings се произведени во сертифицирана според ISO 9001 : 2015 објект.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

AIGUO 100 Нерѓосувачки Челични Јажиња, Мека Риболов Кревање Кабел 1X7 Clothesline Дијаметар 0.3 mm/0.4 mm/0.5 mm, со 30 Алуминиум
  • Обновено

AIGUO 100 Нерѓосувачки Челични Јажиња, Мека Риболов Кревање Кабел 1X7 Clothesline Дијаметар 0.3 mm/0.4 mm/0.5 mm, со 30 Алуминиум

DEN 1188.00

★челични јажиња материјал : не ' рѓосувачки челик, издржливи ★wire кабел (дијаметар) : 0.3 mm / 0.4 mm / 0.5 mm; должи�

Две Нога Челичното Јаже Прашка | 1.1 Тон Вертикална Оценет | Око Куки со безбедносните Брави | 1/4 Кол. | 3' Должина | EIPS 6x25
  • Обновено

Две Нога Челичното Јаже Прашка | 1.1 Тон Вертикална Оценет | Око Куки со безбедносните Брави | 1/4 Кол. | 3' Должина | EIPS 6x25

DEN 991.68

ОКО КУКА СО БЕЗБЕДНОСТА LATCH : Интегрирана latch, interlocks со кука совет, овозможувајќи за дополнителни ниво на

100, 304 од не ' Рѓосувачки Челични Јажиња, Мека Риболов Прашка, Супер Тенок Челичното Јаже, 1×7 Структура, 30pcs Алуминиум Ракав
  • Обновено

100, 304 од не ' Рѓосувачки Челични Јажиња, Мека Риболов Прашка, Супер Тенок Челичното Јаже, 1×7 Структура, 30pcs Алуминиум Ракав

DEN 646.08

304 од не ' рѓосувачки челик, носатотпорни, и отпорни на корозија 1×7 структура, мазна површина, без burrs, мож�

Три Нога Челичното Јаже Прашка | 20 Тон Вертикална Оценет | Тешки-Должност Напрсток со цијан-да-Напрсток | 7/8 Кол. | 10' Должина
  • Обновено

Три Нога Челичното Јаже Прашка | 20 Тон Вертикална Оценет | Тешки-Должност Напрсток со цијан-да-Напрсток | 7/8 Кол. | 10' Должина

DEN 335.76

НАПРСТОК И НАПРСТОК : Двата краја се заштитени од носат и солза со тешкидолжност напрсток заштита, продо

Една Нога Челичното Јаже Прашка | 1.1 Тон Вертикална Оценет Капацитет | 3/8 Дијаметар - 1.1 Тон Вертикална Оценет Капацитет | 3/8
  • Обновено

Една Нога Челичното Јаже Прашка | 1.1 Тон Вертикална Оценет Капацитет | 3/8 Дијаметар - 1.1 Тон Вертикална Оценет Капацитет | 3/8

DEN 340.56

КАБЕЛ ПОСТАВЕНИ : Мазна и многу флексибилни slings направени од сечење должина на кабел од ткаенина.Машина

Две Нога Челичното Јаже Прашка | 26 Тон Вертикална Оценет | Фламанскиот Циклус Завршува | 1-1/4 Кол. | 24' Должина | EIPS 6x37 IWRC
  • Обновено

Две Нога Челичното Јаже Прашка | 26 Тон Вертикална Оценет | Фламанскиот Циклус Завршува | 1-1/4 Кол. | 24' Должина | EIPS 6x37 IWRC

DEN 770.40

ФЛАМАНСКИОТ ЦИКЛУС ЗАВРШУВА : Лигамент око отвори се достапни за лифтови со повеќе пикпоени и конектори

Две Нога Челичното Јаже Прашка | 31 Тон Вертикална Оценет | Око Куки со безбедносните Брави | 1-3/8 Кол. | 6' Должина | EIPS 6x37
  • Обновено

Две Нога Челичното Јаже Прашка | 31 Тон Вертикална Оценет | Око Куки со безбедносните Брави | 1-3/8 Кол. | 6' Должина | EIPS 6x37

DEN 2128.80

ОКО КУКА СО БЕЗБЕДНОСТА LATCH : Интегрирана latch, interlocks со кука совет, овозможувајќи за дополнителни ниво на

Една Нога Челичното Јаже Прашка | 9.8 Тон Вертикална Оценет Капацитет | Фламанскиот Око Јамка-на-Око Кука со Безбедноста Latch |
  • Обновено

Една Нога Челичното Јаже Прашка | 9.8 Тон Вертикална Оценет Капацитет | Фламанскиот Око Јамка-на-Око Кука со Безбедноста Latch |

DEN 7000.56

ФЛАМАНСКИОТ ЈАМКА И ОКО КУКА СО БЕЗБЕДНОСТА LATCH : Овој прилог стил, нуди флексибилност и дополнителни ни�

Две Нога Челичното Јаже Прашка | 3.4 Тон Вертикална Оценет | Напрсток со цијан-да-Завртка Pin Сидро Shackle | 7/16 Кол. | 3' Должина
  • Обновено

Две Нога Челичното Јаже Прашка | 3.4 Тон Вертикална Оценет | Напрсток со цијан-да-Завртка Pin Сидро Shackle | 7/16 Кол. | 3' Должина

DEN 335.76

НАПРСТОК И ЗАВРТКА PIN СИДРО SHACKLE : Идеален за Трансферот и Место инсталации поради леснотијата со која pin�