• Обновено
100 Парчиња Портокал Дрво Помине Стапови Двојно Двострано Мултифункционален Функционална Cuticle Тласкач Смена Нокти Материјали Педикир Алатка за Педикир Маникир

100 Парчиња Портокал Дрво Помине Стапови Двојно Двострано Мултифункционален Функционална Cuticle Тласкач Смена Нокти Материјали Педикир

DEN 86.16
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Функција користење : 1. Натопи дрвен стап со лак смена за да го избришете истури лак, и вишокот лак ќе бидат исчистени. 2. Кога приложување на вежба за мобилен телефон или помине уметност, на врвот може да се користи за да се издаваат лепак или за да се поправи мала вежба. 3. Натопи совет во вода, а потоа кликнете на дијамант, и кликнете на накит, sequins, бисери или други помине накит да се користи, и тоа ќе биде adsorbed на совет страна.Manicurist стои овде алатка : Мултифункционален нокти портокал стап.Дали секој детал добро, ајде ќе го користите на леснотија, ви благодариме за вашата поддршка и љубов.Примена : за помине уметност, нокти маникир, педикир, DIY и занаетчиски работи, или едноставно чистење на тешко да се постигне област, како и под ноктите, ноктите страна ѕид cuticle чисти Одличен квалитет : природен дрвен материјал, многу цврсти и трајни, не мало, безбедно и непречено заврши без splintering Лесен за користење : рамни крајот совет за туркање назад cuticle и посочената совет за чистење на ноктите полирање линии, или поставување на ноктите украси, како и rhinestones, помине уметност суво цвеќе, foils, или се користат во смола и занаетчиски работи за поставување на прав, лушпи, или да DIY помине гел, итн.Патување пријателски : Овие се за еднократна употреба, само заменете нив, кога станува валкано.Пакет : 100 компјутери cuticle стапчиња.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

U-M PULABO 1 КОМПЈУТЕР Помине Уметност Портокал Дрво Стап Cuticle Тласкач Смена Педикир Маникир Алатка Удобно и Еколошки Креативните
 • Обновено

U-M PULABO 1 КОМПЈУТЕР Помине Уметност Портокал Дрво Стап Cuticle Тласкач Смена Педикир Маникир Алатка Удобно и Еколошки Креативните

DEN 0.24

Должина : 9.7 cm.Материјал : Дрво.Ве молиме да се потсети дека поради светлосни ефекти, следи е brightness / contrast

LABAICAI Девојки Нокти Алатки Двојна Глава не ' Рѓосувачки Челик Cuticle Тласкач Лажни Ноктите Фиксна Малку Продолжен Клип Крст Акција
 • Обновено

LABAICAI Девојки Нокти Алатки Двојна Глава не ' Рѓосувачки Челик Cuticle Тласкач Лажни Ноктите Фиксна Малку Продолжен Клип Крст Акција

DEN 1008.00

Тип на производ : cuticle тласкач.Материјал : не ' рѓосувачки челик.Пакет содржи : 1 компјутер cuticle тласкач.Гол

Lurrose 200 Компјутери Помине Уметност Портокал Дрво Стапови Cuticle Тласкач Смена Мртвите Кожата Тласкач Чистење Стап Нокти Алатка
 • Обновено

Lurrose 200 Компјутери Помине Уметност Портокал Дрво Стапови Cuticle Тласкач Смена Мртвите Кожата Тласкач Чистење Стап Нокти Алатка

DEN 314.16

Топло Совет : Почитувани купувачот, поради осветлување ефект, monitor' s светлината, прирачник за мерење, итн

Luxsea 50 Парчиња Гума Помине Cuticle Тласкач Пластична Рачка За Еднократна Употреба Падна Помине Почиста Обоени Ноктите Уметност
 • Обновено

Luxsea 50 Парчиња Гума Помине Cuticle Тласкач Пластична Рачка За Еднократна Употреба Падна Помине Почиста Обоени Ноктите Уметност

DEN 263.76

[Светла и едноставни бои] голем број на светли бои за да изберете од, мала тежина и лесен за носење и чува�

Она што До Ноктите - Cuticle Тласкач Нерѓосувачки Челик Професионални Салон Квалитет Помине Грижа Алатка за Педикир Маникир
 • Обновено

Она што До Ноктите - Cuticle Тласкач Нерѓосувачки Челик Професионални Салон Квалитет Помине Грижа Алатка за Педикир Маникир

DEN 306.00

Двојно Двострано Професионални Cuticle Тласкач се препорачува за маникир и педикир.Професионално наостре�

КК-мол 12 Парчиња Cuticle Тример со Cuticle Тласкач, Педикир Маникир Алатка Комплет вклучува Нокти Датотеки, Ноктите Buffers Блок,
 • Обновено

КК-мол 12 Парчиња Cuticle Тример со Cuticle Тласкач, Педикир Маникир Алатка Комплет вклучува Нокти Датотеки, Ноктите Buffers Блок,

DEN 407.76

Квалитетот материјал : полиран не 'рѓосувачки челик cuticle тример со cuticle тласкач и нокти датотеки се напра

Ноктите Cuticle Тласкач Пинцети Сет, од не ' Рѓосувачки Челик Помине Уметност Cuticle Тласкач Помине Обликувањето Пинцети, Мулти-Функција
 • Обновено

Ноктите Cuticle Тласкач Пинцети Сет, од не ' Рѓосувачки Челик Помине Уметност Cuticle Тласкач Помине Обликувањето Пинцети, Мулти-Функција

DEN 335.76

На педикир маникир сет содржи 2 различни ноктите cuticle pushers и 2 различни пинцети, помогне да се намали нокт�

UUYYEO 4 Парчиња од не ' Рѓосувачки Челик Cuticle Тласкач Cuticle нож за лупење Scraper Двојно Заврши Cuticle Тласкач Алатка Помине
 • Обновено

UUYYEO 4 Парчиња од не ' Рѓосувачки Челик Cuticle Тласкач Cuticle нож за лупење Scraper Двојно Заврши Cuticle Тласкач Алатка Помине

DEN 167.76

Материјал : не ' рѓосувачки челик.Количина : 4 парчиња,боја : боја и сребрена.Големина на : мали челик прити

2 ПАРЧИЊА Злато се Зголеми од не ' Рѓосувачки Челик Помине Уметност Алатки Pinching Cuticle Тласкач - Мултифункционален Лажни Нокти
 • Обновено

2 ПАРЧИЊА Злато се Зголеми од не ' Рѓосувачки Челик Помине Уметност Алатки Pinching Cuticle Тласкач - Мултифункционален Лажни Нокти

DEN 239.76

Пакет Вклучувајќи 2 парчиња на Мултифункционален Cuticle Тласкач по пакет.Високо квалитетен материјал На�

Rolabling 2 парчиња Помине Cuticle Тласкач Нерѓосувачки Челик Мешајќи Род Рецидив на Кожата Смена Cuticle Лажица Тласкач Маникир
 • Обновено

Rolabling 2 парчиња Помине Cuticle Тласкач Нерѓосувачки Челик Мешајќи Род Рецидив на Кожата Смена Cuticle Лажица Тласкач Маникир

DEN 191.76

Направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик со текстура зафат 2.Dualкрај тласкач со 2 различни алат�

30 Парчиња Пластична Рачка Помине Cuticle Тласкач Гума Падна Помине Почиста Обоени Ноктите Уметност Алатка за Мажите и Жените, Божиќ,
 • Обновено

30 Парчиња Пластична Рачка Помине Cuticle Тласкач Гума Падна Помине Почиста Обоени Ноктите Уметност Алатка за Мажите и Жените, Божиќ,

DEN 119.76

Светли бои : овие помине уметност алатки доаѓаат со различни бои, можете да ги видите специфични информа

Fiezkaa 100Pcs Портокал Стапови за Нокти, Дрвени Cuticle Стапови за Нокти Чистење, Двојно Двострано за Еднократна употреба Cuticle
 • Обновено

Fiezkaa 100Pcs Портокал Стапови за Нокти, Дрвени Cuticle Стапови за Нокти Чистење, Двојно Двострано за Еднократна употреба Cuticle

DEN 239.76

Портокал стапчиња се совршен за да се отстрани гел лак и да се поттикнат да се врати на кутикулите во теш

Shpitser Solingen Хируршки Нерѓосувачки Челик Помине Почиста германски Нокти Педикир алатка - 9cm во Трајни Полно Зрно Вистинска
 • Обновено

Shpitser Solingen Хируршки Нерѓосувачки Челик Помине Почиста германски Нокти Педикир алатка - 9cm во Трајни Полно Зрно Вистинска

DEN 239.76

✔ ДИЗАЈН СО SHPITSER, КВАЛИТЕТ на СЛУГИНКАТА ВО SOLINGEN : На SHPITSER е Нокти Почиста е рачно изработени во Solingen, Гер

Minkissy 50pcs Помине Уметност Портокал Дрво Стапови Двојно Двострано Cuticle Тласкач Смена на Расположливиот Нокти Педикир Алатка
 • Обновено

Minkissy 50pcs Помине Уметност Портокал Дрво Стапови Двојно Двострано Cuticle Тласкач Смена на Расположливиот Нокти Педикир Алатка

DEN 182.16

Пакет : 50 парчиња дрво помине стапчиња се обезбедени, доволно за долготрајна употреба.Практичност : На н�

LAJA Увозот Сочинуваат Жени Убавина 4 Pc/Set Двојно Заврши Нокти Тласкач Romover Cuticle Педикир Маникир Нокти Почиста Алатка
 • Обновено

LAJA Увозот Сочинуваат Жени Убавина 4 Pc/Set Двојно Заврши Нокти Тласкач Romover Cuticle Педикир Маникир Нокти Почиста Алатка

DEN 251.76

Направени од Висококвалитетни Нерѓосувачки Челик, Цврсти за Вашите Нокти или Педикир Грижа.Тоа Може да

Karlash Мулти-функција Нерѓосувачки Челик Нокти Помине Уметност Алатка Pincher Cuticle Тласкач на доградба на Акрилни Нокти Обликувањето
 • Обновено

Karlash Мулти-функција Нерѓосувачки Челик Нокти Помине Уметност Алатка Pincher Cuticle Тласкач на доградба на Акрилни Нокти Обликувањето

DEN 215.76

МУЛТИФУНКЦИЈА : Обезбедува две крајот страни за мулти функција.Две cuticle тласкач се вклучени во еден крај