• Обновено
Brandtech 759071D PS Cuvettes Макро Пакување од 100

Brandtech 759071D PS Cuvettes Макро Пакување од 100

DEN 1166.40
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Brandtech 759071 D PS Cuvettes Макро пакување од 100. БРЕНД пластични cuvettes се произведени од најквалитетни богородица смоли за највисок оптички квалитет и се одличен избор за повеќето spectrophotometry апликации во видливиот спектар.Произведени од полистирен (PS) или polymethyl methacrylate (ПММА), тие се обезбеди прецизни, веродостојни резултати.Изберете ГЛАСАЧКО место за заклучок над 340nm, и каде што цената е грижа.Кога извршување на assays над 300nm, изберете ПММА. (За бранови должини под 300nm, види нашиот УВ-cuvettes).Овие расположливиот cuvettes се достапни во макро и полу-микро големини да се приспособат на повеќето примерок тома и се компатибилни со повеќето spectrophotometers и photometers.Сите БРЕНД cuvettes се произведени од нула-отпорни материјали, и се групирани со производство мувла празнина број за да се обезбеди најниска варијација во изумирање коефициент.Пополнување Vol, Мин : 2.5, Max : 4.5 ...Прозорецот Димензии, mm : 10 x 35..Светлината Пат, мм : 10 ..Забелешка : За сите Меѓународни Налози, купувачот ќе биде единствено одговорен за царинење, должност и даноци наметнати на пакетот.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Xue Меи Це Кварц Спирала Cuvette Капацитет 700 Ул Оптички Пат 2mm Светлина>80% (Податоци Појавување) Димензии 12.5x4. 5x55mm(Без
  • Обновено

Xue Меи Це Кварц Спирала Cuvette Капацитет 700 Ул Оптички Пат 2mm Светлина>80% (Податоци Појавување) Димензии 12.5x4. 5x55mm(Без

DEN 2181.60

Спецификација на производот : Име : Кварц спирала cuvette Капацитет : 700 ул Оптички пат : 2mm Процес : Светло леп

Xue Меи Це Кварц Cuvette Стандард 10мм Пат во Должина од 3,5 ML Капацитет 200-2500 Nm бранова Должина Спектар Светлина >80% Ув двонасочна
  • Обновено

Xue Меи Це Кварц Cuvette Стандард 10мм Пат во Должина од 3,5 ML Капацитет 200-2500 Nm бранова Должина Спектар Светлина >80% Ув двонасочна

DEN 1406.40

Cuvettes Се Направени Од Јасно Богата Чистота Кварц Материјали За Да Се Прилагодат На Потребите На Различни

Кварц Флуоресцентни Микро Cuvette Капацитет 700 Ул Оптички Пат 2mm/ 10мм Температура Отпор 100° C Применливи бранова Должина 200
  • Обновено

Кварц Флуоресцентни Микро Cuvette Капацитет 700 Ул Оптички Пат 2mm/ 10мм Температура Отпор 100° C Применливи бранова Должина 200

DEN 1612.80

Спецификација на производот : Име : Кварц флуоресцентни микро cuvette Капацитет : 700 ул Оптички пат : 2mm / 10мм �

Xue Меи Це Кварц Стандард Cuvette Капацитет 170ul Оптички Пат 0. 5mm Светлина>80% Применливи бранова Должина 200 Nm - 2500 Nm Димензии
  • Обновено

Xue Меи Це Кварц Стандард Cuvette Капацитет 170ul Оптички Пат 0. 5mm Светлина>80% Применливи бранова Должина 200 Nm - 2500 Nm Димензии

DEN 516.00

Спецификација на производот : Име : Кварц Стандард Cuvette Капацитет : 170ul Оптички пат : 0 5mm Процес : Лепак свр�