• Обновено
Kotobuki High-Carbon SK-5 Јапонски Deba Риба Filleting Нож, 165mm

Kotobuki High-Carbon SK-5 Јапонски Deba Риба Filleting Нож, 165mm

DEN 2158.80
Достапно за вашата нарачка

Залиха

На deba форма е Јапонски специјалитет нож за обработка на целата риба.Направени од високо-јаглерод SK-5 челик.Супериорен баланс помеѓу издржливост и остри сечење на работ. 6-1/2 Инчен должина на ножот.Направен во Јапонија.Јапонски deba нож е алатка на избор кога filleting риба.Густата ' рбет и да се еднострани beveled работ направи тоа лесно да се процес на целата риба, од отстранување на главата и сечење преку коски, за режење филети.На високо-јаглерод SK-5 челик се користи во овој нож обезбедува совршен баланс помеѓу издржливост и способноста да се одржи многу остар раб.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата