• Обновено
SMLZV Боја Дебелина Колосек, Слој Дебелина Тестер Филм Слој автомобил Боја Дебелина Мерач Метар Автомобил-Детектор на Мерен Опсег 0-1800um Железо-Базирани Магнетни цинк

SMLZV Боја Дебелина Колосек, Слој Дебелина Тестер Филм Слој автомобил Боја Дебелина Мерач Метар Автомобил-Детектор на Мерен Опсег

DEN 1432.80
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Ако имате било какви прашања за овој производ, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа!.Нула, Две Poin,Основните корекција,три различни калибрација на сцени за брзо и лесно да се процес на систем за толеранција.Единечно, континуирано и разликата, три различни мерка на владата.Лесен - за - читање LCD директен приказ на мерење на вредноста и статус.Користење на Hi - сензибилитет сензор за прецизна мерка.Мерен опсег 0~1800µm Measuring Принцип Магнетни Induction Accuracy ±(3%±1µm)Резолуција 0.1 µm / 1µm Technical параметар Технички index LCD display3 цифри половина број display Power снабдување 9 V алкална battery Operation тековната Околу 14m AOperation temperature0~40℃Операција humidity10~95% RHLow батеријата indication7.0 V ± 0.2 VData Storage15 groups Product size67x 30x 183mm Weight147 G (без батерија)Состојба на Цел материјал : Погоден за мерка за не магнетен слој onmagnetic диригент база материјал.На база материјал минимален радиус на кривина.Испакнати : 2mm Конкавна =11mm Base материјал минимален дијаметар : 12mm Base материјал граница дебелина : 0.5 mm Measurement опсег и толеранција : Забелешка : H=Номинална трансформација ratio Range 0~1999µm Resolution 0.1 um/1µm Tolerance±(3%H+1)Добредојдовте во мојата продавница, ние ќе бидеме среќни да ви помогнат, ве молиме пратете ми било какви прашања, ние ќе ви одговори во рок од 24 часа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

QINGYING TDBK VDIAGTOOL VC-100 Слој Дебелина Дигитален Мерач Светлото Автомобил Боја Electroplate Метален Слој Тестер на англиски
  • Обновено

QINGYING TDBK VDIAGTOOL VC-100 Слој Дебелина Дигитален Мерач Светлото Автомобил Боја Electroplate Метален Слој Тестер на англиски

DEN 799.20

Тежина : 63.98 g(без батерии).Големина на : 38.0*87.0*22.0 мм.Дигитален LCD заднинско Осветлување.Дебелина Колосек.VDI

Дебелина Метри, Дебелина Тестер, парична Казна Изработка Висока Точност Лесно да се Носат Компактна Големина Дебелина Мерач Тестер
  • Обновено

Дебелина Метри, Дебелина Тестер, парична Казна Изработка Висока Точност Лесно да се Носат Компактна Големина Дебелина Мерач Тестер

DEN 791.76

Погоден за мерење на дебелина на кожа, хартија, текстил, филм, сунѓерот, жица, итн.Лесен и пренослив, напр�

Преку Бојата Ултразвучно испитување Дебелина Мерач Метар Тестер на Дебелината на Ѕидот се Измери Пулсот-Ехо на Владата 0.65 да 600mm
  • Обновено

Преку Бојата Ултразвучно испитување Дебелина Мерач Метар Тестер на Дебелината на Ѕидот се Измери Пулсот-Ехо на Владата 0.65 да 600mm

DEN 2328.00

❤❤(1)Колор TFT дисплеј (320×240 TFT LCD) со прилагодливи светлото, им овозможи на корисниците да работат на worksites

Feeler Акции Серија 667 Нерѓосувачки Gage, Нерѓосувачки Челик, 12 Сечилото Должина, 1/2 Сечилото Ширина, 0.003 Сечилото Дебелина
  • Обновено

Feeler Акции Серија 667 Нерѓосувачки Gage, Нерѓосувачки Челик, 12 Сечилото Должина, 1/2 Сечилото Ширина, 0.003 Сечилото Дебелина

DEN 103.20

Заоблени краеви се направи акции полесно да се работи со.Вклучени компоненти : Индустриски Алатки за Ди�

Eujgoov Дигитални Дебелина Мерач 0~1in Мерен Опсег 0.001 во Мерење на Точноста се Користи за да се Измери Текстил, Пластика, Метал
  • Обновено

Eujgoov Дигитални Дебелина Мерач 0~1in Мерен Опсег 0.001 во Мерење на Точноста се Користи за да се Измери Текстил, Пластика, Метал

DEN 628.56

МЕРКА МАТЕРИЈАЛИ Може да се користи за да се измери текстил, пластика, итн., и, исто така може да се корис�

Метална Жица Мерка Колосек, Метал Круг Челик Круг Жица Колосек, Стандард Лим Gage Алатка за Gaging Соголени Лим, Плоча Железо и Челик
  • Обновено

Метална Жица Мерка Колосек, Метал Круг Челик Круг Жица Колосек, Стандард Лим Gage Алатка за Gaging Соголени Лим, Плоча Железо и Челик

DEN 249.36

Добар процес, од не ' рѓосувачки челик дека не е лесно да се деформира, повеќе точни мерења.На скала од по�

Feeler Акции Серија 666 Дебелина Gage со Фармацевт Случај, од Нерѓосувачки Челик, 25' Нож Должина, 1/2 Сечилото Ширина, 0.0015 Сечилото
  • Обновено

Feeler Акции Серија 666 Дебелина Gage со Фармацевт Случај, од Нерѓосувачки Челик, 25' Нож Должина, 1/2 Сечилото Ширина, 0.0015 Сечилото

DEN 288.00

Корисна 25' и 7 6m ролни 1 / 2" и 12 7mm широк, во компактен, цврсти пластични назад во можност фармацевт случај.Н�

Боја Дебелина Колосек,Боја Слој Тестер, Автомобил Телото Штета Детектор,Краш-Тест Проверка, Автомобил Боја Инспекција,Отпорен на
  • Обновено

Боја Дебелина Колосек,Боја Слој Тестер, Автомобил Телото Штета Детектор,Краш-Тест Проверка, Автомобил Боја Инспекција,Отпорен на

DEN 405.36

Ова е магнетни боја дебелина колосек.Тоа е магнетни совет е исклучително лесен за постигнување криви по

TenNuoDa 6Pcs Прилагодливи Внатрешен Дијаметар Мерач Т‑Облик Сет,Внатрешен Дијаметар Мерач за Брзи Внатре Мерења на Дупки
  • Обновено

TenNuoDa 6Pcs Прилагодливи Внатрешен Дијаметар Мерач Т‑Облик Сет,Внатрешен Дијаметар Мерач за Брзи Внатре Мерења на Дупки

DEN 714.96

Материјал : Направен од високо‑квалитет на метал, трајни и здрав, носаткорозија и анти‑ ' рѓа и добра от�

Слој Дебелина Колосек, Ниско ниво на Батеријата Индикација за Звук на Брзина Мерење Тестер за Мерење Опсег 0~1800um Стандард Професионална
  • Обновено

Слој Дебелина Колосек, Ниско ниво на Батеријата Индикација за Звук на Брзина Мерење Тестер за Мерење Опсег 0~1800um Стандард Професионална

DEN 1766.40

5 Податоци евиденција, се потсетиме и да го избришете функција 4 Мерка на владата : Единечно, Континуиран�