• Обновено
Pfaltzgraff Farmhouse Dinnerware Сет (16 Парче)

Pfaltzgraff Farmhouse Dinnerware Сет (16 Парче)

DEN 3677.28
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Добредојдовте на семејството и пријатели за топол дом-готви оброк на маса во собата со рустикален земја шарм на Farmhouse Кога dinnerware. 16 парче dinnerware сет, услуга за четири, вклучува (4) секој : 10-1/4 инчен вечера плоча, 8-1/4 инчен салата чинија, 6 инчен дијаметар (32 унца) супа со житни сад и 13 унца кригла.Направена од stoneware за долготрајни убавина и цврстина.Користете & се Грижи : Микробранова печка и машина за миење садови безбедно.Вклучени компоненти : Tabletop, Dinnerware, Dinnerware-Сетови.Изградена на stoneware. 16 парче dinnerware сет, услуга за четири, вклучува (4) секој : 10-1/2 инчен вечера плоча, 8 инчен салата чинија, 19 унца супа со житни сад и 10 унца кригла.Машина за миење садови безбедно.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Зогу Меламнин Dinnerware Сет за 4 - 12pcs Јадења сет (Супа Сад, Вечера Порција, Салата Чинија).Кујна Чинии и Чаши Сетови.Трајни,машина
 • Обновено

Зогу Меламнин Dinnerware Сет за 4 - 12pcs Јадења сет (Супа Сад, Вечера Порција, Салата Чинија).Кујна Чинии и Чаши Сетови.Трајни,машина

DEN 1319.76

Издржливи : загрози доказ 100% меламнин материјал (без додатен); BPA Free за дополнителна безбедност,машина з

Cfcjtz Нордиските Сина Садови Поставите Печката Глазирани Керамички Ориз, Салата Круг Јадење Вечера Плоча Dinnerware Сет (Боја :
 • Обновено

Cfcjtz Нордиските Сина Садови Поставите Печката Глазирани Керамички Ориз, Салата Круг Јадење Вечера Плоча Dinnerware Сет (Боја :

DEN 1317.60

Креативни тркалезна чинија,Клин глазура производи.Мазна и нежна површината, лесно да се чисти.Погоден з

CYHO Чинијата, Преносни,Носат-Отпорни, Додаток за Полнење На Училиште, Дом;Тестенини Куќа;Кантина, 163x103x18(MM), Светло Кафена,
 • Обновено

CYHO Чинијата, Преносни,Носат-Отпорни, Додаток за Полнење На Училиште, Дом;Тестенини Куќа;Кантина, 163x103x18(MM), Светло Кафена,

DEN 276.96

Поотпорни на паѓање за задебелена материјал.Отпорни на голема температура и heatable.Лесно да се чисти.Прои

Barnyard Дизајни 12-парче Меламнин Dinnerware Сет, Трајни Чип-Отпорни Dishware за Внатрешна/Надворешна Употреба, Сервис за 4, Светло
 • Обновено

Barnyard Дизајни 12-парче Меламнин Dinnerware Сет, Трајни Чип-Отпорни Dishware за Внатрешна/Надворешна Употреба, Сервис за 4, Светло

DEN 958.80

12ПАРЧЕ МЕЛАМНИН DINNERWARE SET – Сет убаво стокмено маса, без разлика дали на патио или затворен простор, со ов

28 Парче Керамички Вечера Сетови, Dinnerware Поставите Услугата за 6,Коска Кина Садови Чинии,Чаши Керамички Сад Сет
 • Обновено

28 Парче Керамички Вечера Сетови, Dinnerware Поставите Услугата за 6,Коска Кина Садови Чинии,Чаши Керамички Сад Сет

DEN 1295.76

★ Високаквалитет на дизајн стил : Апсолутно прекрасни сет со мазна и мека текстура и бои.ЧипОтпорни, Кре

UXZDX 32 компјутери Jingdezhen Керамички Dinnerware Сет Кујнски Садови Вечера Јадење Керамички Чинии и Садови Чаши Јадења Сет
 • Обновено

UXZDX 32 компјутери Jingdezhen Керамички Dinnerware Сет Кујнски Садови Вечера Јадење Керамички Чинии и Садови Чаши Јадења Сет

DEN 3600.00

На едноставен стил на дизајн може лесно да одговараат на постојните садови во кујната, која е суштински

vancasso, Серија КЛАРА, Порцелан, Керамика Dinnerware Сет од 4, 16 Парчиња Вечера во Собата со Чаша Сад Плочи одмори плата за Семејство
 • Обновено

vancasso, Серија КЛАРА, Порцелан, Керамика Dinnerware Сет од 4, 16 Парчиња Вечера во Собата со Чаша Сад Плочи одмори плата за Семејство

DEN 2111.76

Премиум Порцелан, Лесен за Чистење Сина 16 парчиња dinnerware собата е направен од високотоплина, трајни прои

IGOSAIT Плочи Порцелански Сет Креативни Двојно Уво Плоча Керамичка Плоча Глазура во Боја Едноставно Домаќинство 9 Инчен Јадења Служи
 • Обновено

IGOSAIT Плочи Порцелански Сет Креативни Двојно Уво Плоча Керамичка Плоча Глазура во Боја Едноставно Домаќинство 9 Инчен Јадења Служи

DEN 648.00

Материјал : Керамички.Објектот Должина : околу 23.4 cm Објект Ширина : за 20.2 cm Објект Тежина : околу 500g.Направ

CYHO Чинијата, Преносни,Носат-Отпорни, Додаток за Полнење На Училиште, Дом;Тестенини Куќа;Кантина, 134x88x17(MM), Светло Кафеава
 • Обновено

CYHO Чинијата, Преносни,Носат-Отпорни, Додаток за Полнење На Училиште, Дом;Тестенини Куќа;Кантина, 134x88x17(MM), Светло Кафеава

DEN 102.00

Поотпорни на паѓање за задебелена материјал.Отпорни на голема температура и heatable.Лесно да се чисти.Прои

cfcjtz 30/60 Парче Подарок Порцелански Dinnerware Сет со 6*Десерт Плоча,Чинија Супа,Вечера Плоча,Чаши и Чинии Сет (Големина : 30
 • Обновено

cfcjtz 30/60 Парче Подарок Порцелански Dinnerware Сет со 6*Десерт Плоча,Чинија Супа,Вечера Плоча,Чаши и Чинии Сет (Големина : 30

DEN 21138.48

Посветен на обезбедување на високо квалитетни порцелански вечера услуга sest во секојдневниот живот.Во к

VANCASSO, Серија NAVIA, Керамички Dinnerware Сет, 32 парчиња Сет од 8 Stoneware Спреј Место Ткаеше Услуга Сад со Вечера Плочи, Салата
 • Обновено

VANCASSO, Серија NAVIA, Керамички Dinnerware Сет, 32 парчиња Сет од 8 Stoneware Спреј Место Ткаеше Услуга Сад со Вечера Плочи, Салата

DEN 2912.64

vancasso NAVIA Серија се Претставува во раканасликани рабови и speckles во модерна каунти стил на изглед.На свила

CYHO Чинијата, Преносни,Носат-Отпорни, Додаток за Полнење На Училиште, Дом;Тестенини Куќа;Кантина;Готвење, 134x88x17(MM), Шарени,
 • Обновено

CYHO Чинијата, Преносни,Носат-Отпорни, Додаток за Полнење На Училиште, Дом;Тестенини Куќа;Кантина;Готвење, 134x88x17(MM), Шарени,

DEN 102.00

Поотпорни на паѓање за задебелена материјал.Отпорни на голема температура и heatable.Лесно да се чисти.Прои

16-Парче Dinnerware Set | Dinnerware поставува кујна оркестарот Сад постави Вечера плочи Стан essentials Плоча сет Кујнски сет Кујнски
 • Обновено

16-Парче Dinnerware Set | Dinnerware поставува кујна оркестарот Сад постави Вечера плочи Стан essentials Плоча сет Кујнски сет Кујнски

DEN 537.60

Домот глазура е означен со извајани акцент прстени кујна организација Супа сад Нов дом суштински елеме�

CYHO Чинијата, Преносни,Носат-Отпорни, Додаток за Полнење На Училиште, Дом;Тестенини Куќа;Кантина, 134x88x17(MM), Бела,Шарени, 1
 • Обновено

CYHO Чинијата, Преносни,Носат-Отпорни, Додаток за Полнење На Училиште, Дом;Тестенини Куќа;Кантина, 134x88x17(MM), Бела,Шарени, 1

DEN 102.00

Поотпорни на паѓање за задебелена материјал.Отпорни на голема температура и heatable.Лесно да се чисти.Прои