• Обновено
Tenax Травертин Додатен - Удар 125 ml.

Tenax Травертин Додатен - Удар 125 ml.

DEN 1764.00
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Од Индустриски Лидер. 125ml сад.Филер за травертин.Hardener вклучени.Идеални за Комерцијални и Индустриски апликации.Ова е одличен производ за пополнување травертин.За разлика од grouting на травертин, оваа боја лепак ќе остане во место трајно!Оваа полиестер врз основа травертин додатен е полу-цврст и доаѓа со hardener како што е прикажано.Ова е токму она што се плоча производителите ги користат за да се пополни травертин пред да се продава на пазарот.Да го користите она што го професионалци употреба!Овој додатен за травертин е лесен за користење со лесно да се исчисти.Само додадете 3% hardener (вклучено) за да го лепак во не навосочени хартија првенство и се меша со јазик depressor или popsicle стап додека се меша темелно Дека ќе биде околу 3 капки на hardener на секоја лажица на смола.Пополни voids во вашиот травертин со тоа тогаш scrape на exess лепак надвор, па тоа е рамна со врвот на вашите камен и оставете ја да се исуши.Исчисти вишокот или spills со партал и или денатурирани алкохол или acetone.Оваа травертин додатен е токму она што стручните лица ги користат за да ги пополни дупките во травертин.Со овој 125m L сад е совршен за хардвер, Не-Го-Yourselfers, и оние мали работни места може да имате.Ова е Haz Mat (опасни материи) и дополнителни трошоци можат да се применат.Тоа само може да се испраќаат преку UPS Земјата Испорака до континентална САД или ПРОЗОРЦИ Стандард за Испорака во Канада.Тоа не е во можност да се испраќаат преку било кои други ниво на услуга или надвор од границите на континентална САД и Канада.Бродови да КОНТИНЕНТАЛНА U. S. A. и Канада само тоа не е достапна за испорака до Алјаска или Хаваи.Превозот цена, цитиран е за континентална U. S. само за испораки во Канада ние ќе бил реалните трошоци.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата