• Обновено
Заварување Магнетен Држач, 4pcs 9LB Агол Лемење Локатор Магнетни Магнет Агол Стрели Заварчик Заварување Носителот Алатка

Заварување Магнетен Држач, 4pcs 9LB Агол Лемење Локатор Магнетни Магнет Агол Стрели Заварчик Заварување Носителот Алатка

DEN 340.56
Достапно за вашата нарачка

Залиха

★★★★★ Изградена Минатата : Овие заварувачи магнети носителот изградена на високо квалитетен челик, широк адсорпција површина, лесен за употреба, подобрување на работа ефикасност во голема мера. ★★★★★ Моќен Изградба : На заварување носител е направен од тешки изградба дека може да се одржи до 9 кг на материјал без било носат. ★★★★★ Силни Магнетни : Ова заварување парче носител е магнетни па тоа може да се одржи работа парчиња во различни агли додека оставајќи рацете да ви бидат слободни да работат повеќе безбедно и ефикасно. ★★★★★ Стрелка Форма : На аголот лемење локатор со стрелките на форма дизајн, ова им овозможува да работат со различни агли додека заварување парчиња.Може да се користи за 45, 90, и 135 степен агли. ★★★★★ Спектар на Апликации : Идеален да се користи како носител и позиционер во заварување, лемење, по повод одбележувањето исклучување, цевна инсталација.Карактеристики : 1. Стрелките на форма дизајн на ова ви овозможува да работат со различни агли додека заварување парчиња.Може да се користи за 45, 90, и 135 степен агли.2. На заварување носител е направен од тешки изградба дека може да се одржи до 9 кг на материјал без било носат.3. Оваа заварување парче носител е магнетни па тоа може да се одржи работа парчиња во различни агли додека оставајќи рацете да ви бидат слободни да работат повеќе безбедно и ефикасно. 4. Силни магнетни, широк адсорпција површина, лесен за употреба, подобрување на работа ефикасност во голема мера.5. Идеален да се користи како носител и позиционер во заварување, лемење, по повод одбележувањето исклучување, цевна инсталација.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Material : Steel Applicable агол : 45°, 90°, 135°Повлече Сила : 9 LBProduct Употреба : Заварување fixed Package Листата : 4 * Заварување Магнетен Држач.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Клешти Мултифункционален Рака Алатка се Држиме за Заварување Род Анти-scalding Electrode Носителот Жило 500A за Заварчик Машина
  • Обновено

Клешти Мултифункционален Рака Алатка се Држиме за Заварување Род Анти-scalding Electrode Носителот Жило 500A за Заварчик Машина

DEN 531.12

Safe : Реверзибилна врвот и на дното изолатори се направени на супериорен термосет материјал за сила и изд

CASOMAN Стрелка Заварување Магнет Set – 6 Пакет на 25, 50 и 75 Lb, Заварување Магнет Сет за Метални Работи, 45, 90, 135 Степен Агол
  • Обновено

CASOMAN Стрелка Заварување Магнет Set – 6 Пакет на 25, 50 и 75 Lb, Заварување Магнет Сет за Метални Работи, 45, 90, 135 Степен Агол

DEN 695.28

Направени од високо квалитетни нерѓосувачки челик со прав обложен заврши, трајни, долготраен и отпорен

6 Компјутери Заварување Магнет,Магнетни Заварување Носителот Магнетни Агол Агол на Држачот за Фиксна без да се Префрлите
  • Обновено

6 Компјутери Заварување Магнет,Магнетни Заварување Носителот Магнетни Агол Агол на Држачот за Фиксна без да се Префрлите

DEN 551.76

СИЛНА МОЌ : 2 buc 9lbs и 4 парчиња 25lbs агол Заварување Магнет може да се одржи и да ги поддржат обоени метали пр

Сет од 10 Заварување Магнети Носителот 45° 90° 135° Мулти Агол Фиксна Лемење Алатки за Лемење, Заварување Означување
  • Обновено

Сет од 10 Заварување Магнети Носителот 45° 90° 135° Мулти Агол Фиксна Лемење Алатки за Лемење, Заварување Означување

DEN 1542.96

Агол Спецификации : Заварување агли не е задолжително во 45°, 90°, 135°.Лепило Сила : Држете се до 9 кг, дозвол�

Против пролизгување Мулти Цел Заварување Стегач за Заварување Работници Прави Заварување Операција Полесно да се Подобри Ефикасноста
  • Обновено

Против пролизгување Мулти Цел Заварување Стегач за Заварување Работници Прави Заварување Операција Полесно да се Подобри Ефикасноста

DEN 439.20

100% сосема нов и висок квалитет.Голем VВлошки се обезбеди подобро стегање површината.VПодлоги за Цевки Кл

Заварување Род Носителот, Заварување Electrode Носителот Спроводливост Едно Парче Фалсификување на Индустриски Заварување за Работникот
  • Обновено

Заварување Род Носителот, Заварување Electrode Носителот Спроводливост Едно Парче Фалсификување на Индустриски Заварување за Работникот

DEN 664.56

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

300A Electrode Носителот Заварување Род се Држиме Менгеме Менгеме Алатка Додатоци со 25mm2 4m Кабел за ММА ЛАК Заварчик
  • Обновено

300A Electrode Носителот Заварување Род се Држиме Менгеме Менгеме Алатка Додатоци со 25mm2 4m Кабел за ММА ЛАК Заварчик

DEN 1737.36

★Опрема за заварување за Заземјување : Едноставна структура, лесно да го инсталирате и користите.Погод�

Триаголник Заварување Позиционер Заварување Носителот Лемење Локатор Триаголник Позиционер 45 135 90 степени Агол 9lbs Стеги Алатки
  • Обновено

Триаголник Заварување Позиционер Заварување Носителот Лемење Локатор Триаголник Позиционер 45 135 90 степени Агол 9lbs Стеги Алатки

DEN 868.80

ПРИМЕНА : заварување позиционер е погодна за загради и positioners во заварување, заварување, означување, цев�

Заварување носителот, Магнетни Заварување Носителот, 45° 90° 135° Агол Магнет, Заварување Магнет, Лемење Локатор Алатка Магнетни
  • Обновено

Заварување носителот, Магнетни Заварување Носителот, 45° 90° 135° Агол Магнет, Заварување Магнет, Лемење Локатор Алатка Магнетни

DEN 1571.76

【Лесен за употреба】Еднокопче degaussing и позиционирање на прекинувач снима работната сила, употреба безб�

Walfront Заварување Локатор Заварување Фиксна Плоча Заварување Заградата Магнетна Привлечност Коло Лемење Носителот Поправка Делови
  • Обновено

Walfront Заварување Локатор Заварување Фиксна Плоча Заварување Заградата Магнетна Привлечност Коло Лемење Носителот Поправка Делови

DEN 822.96

Обезбеди Цврстина pin со магнет на дното на заварување плоча гарантира дека тоа е цврсто фиксирани на пл�