• Обновено
CAIG Лаборатории, DeoxIT L260-N8, Литиум Маснотии, Без Честички, 226g Стискаш Цевка, Пакување од 1

CAIG Лаборатории, DeoxIT L260-N8, Литиум Маснотии, Без Честички, 226g Стискаш Цевка, Пакување од 1

DEN 491.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Литиум маснотии, прецизност подмачкување, оксидација/заштита од корозија, одлично се носат и притисок отпор.Не честички : Обезбедува максимален подмачкување за релативно чисти површини.Други честички кои се на располагање, бакар, алуминиум, кварц, графит, графит/кварц и Тефлон.Висок капе точка маснотии, Температура опсег; -40 да 260 C. Greases се подобри ефикасноста и сигурноста на електричните контакти и механички компоненти кои бараат прецизни подмачкување.Идеални за апликации во сите индустрии, Аудио/Видео, Компјутери, Тешка Опрема, Автомобили, Комуникации, Морски, Електрична Енергија, Фотографија, Безбедност, Медицински, Avionics, итн.КОРИСТИ - ЕЛЕКТРИЧНИ : Антени, батерија терминали, Buss барови, commutators, диригент шини, диригенти, контактори, прекинува, сушење & опрема за обработка, висок amperage/висок напон, лифтови, дигалки, роботика, алат, релеи & прекинувачи, итн.КОРИСТИ МЕХАНИЧКИ : Лежишта, врати/затворачи, синџир/sprockets, се изведат затворачи, O-прстени/печати, линеарно движење системи, приклучоци, рек & крило, завртка уреди, слајд bushings, лизгачки делови, песни/guides/шини, навој затворачи, црв брзини, итн.Deox IT L260 Greases се користи во најсложените апликации.Произведени во полу-цврст облик за употреба како комбинација чистење, заштита и подмачкување на подготовка.Овие производи содржат синтетички база на масло во литиум комплекс thickener систем.Greases штитат од оксидација (галвански отпорност) и се слободни од минерални киселини, sulphurs, бази и други штетни компоненти агресивни да метали.Deox IT Greases се подобри ефикасноста на електрични контакти и механички компоненти кои бараат прецизни навлажнување и заштита.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Електрични Воздух Рог, 12V Dual Tone Труба Супер Висока Електрична Воздух Рог Полжав Електрична Пумпа Сирената на Автомобилот Мотоцикл
 • Обновено

Електрични Воздух Рог, 12V Dual Tone Труба Супер Висока Електрична Воздух Рог Полжав Електрична Пумпа Сирената на Автомобилот Мотоцикл

DEN 1428.00

【Одличен квалитет Хромпозлата алуминиум материјал】Супериорен квалитет на Хромпозлата алуминиум и на

Марко Xtreme Експлозијата Електрични Рог – италијански Навивам Додатоци – Исклучително Висока Автомобил Рог – Доаѓа со Двојна Компресор
 • Обновено

Марко Xtreme Експлозијата Електрични Рог – италијански Навивам Додатоци – Исклучително Висока Автомобил Рог – Доаѓа со Двојна Компресор

DEN 2880.00

Што треба : да го Зголемат вашата самодоверба со камион електрични рог, решение за unwary учесници во сообр�

FARBIN Автомобил Рог за Стари BMW Серија,12V Висок Тон/Низок Тон Метал Близнак Рогови со 2Pcs Рог Адаптер Темперамент
 • Обновено

FARBIN Автомобил Рог за Стари BMW Серија,12V Висок Тон/Низок Тон Метал Близнак Рогови со 2Pcs Рог Адаптер Темперамент

DEN 719.76

Со Заштитна Решетка за специфичен и стилски изглед, кул изглед, покажуваат вашиот уникатен стил.Со осо�

Aintier Рогови Тешки Одборот Воздушниот Компресор, 12V 200 PSI Универзална Воз Автомобили Воздух Рогови Компресор за Возила Полу
 • Обновено

Aintier Рогови Тешки Одборот Воздушниот Компресор, 12V 200 PSI Универзална Воз Автомобили Воздух Рогови Компресор за Возила Полу

DEN 3667.44

Единица доаѓа со стандарден 1 / 4 NPT нерѓосувачки челик плетенка лидер црево и монтажа хардвер, лесен за и�

XTEILC Воз Воздух Рог,4 Труба Воздух Рог,Супер Висока 150DB 12V воздух рог за камион,за Било 12V Возила Камион RV Ван Off Road Брод
 • Обновено

XTEILC Воз Воздух Рог,4 Труба Воздух Рог,Супер Висока 150DB 12V воздух рог за камион,за Било 12V Возила Камион RV Ван Off Road Брод

DEN 959.76

????【Одличен Материјал】 воздухот рог е направен од висококвалитет цинк материјал и хромпозлатен лим за

Воздухот Рог Комплет, Упатства, Универзал Ер Рог Комплет 12V Супер Висока Четири Труби 1 Галон 150Psi Одговара За Брод Камион Автомобил,
 • Обновено

Воздухот Рог Комплет, Упатства, Универзал Ер Рог Комплет 12V Супер Висока Четири Труби 1 Галон 150Psi Одговара За Брод Камион Автомобил,

DEN 6712.56

Детали за производот црна 4рог воздух рог е направен од нерѓосувачки челик и може да се користи во разли

Vixen Рогови Тешки Одборот Воздушниот Компресор 200 PSI. Универзална Замена за Камион/Автомобил Воз Рог/Суспензија/Прошетаат/Торба
 • Обновено

Vixen Рогови Тешки Одборот Воздушниот Компресор 200 PSI. Универзална Замена за Камион/Автомобил Воз Рог/Суспензија/Прошетаат/Торба

DEN 314.40

12 V Постојано Магнетно Мотор.Максимален Работен Притисок : 200 PSI.Должност Циклус : 100% @ 100 PSI.Amperage Подготви :

Xentec H4 (HB2) Hi/Lo 12000K HID xenon сијалица x 1 пар пакет со 35W Дигитални Тенок Баласт x 2 (Сина, Виолетова, висока зрачна халоген)
 • Обновено

Xentec H4 (HB2) Hi/Lo 12000K HID xenon сијалица x 1 пар пакет со 35W Дигитални Тенок Баласт x 2 (Сина, Виолетова, висока зрачна халоген)

DEN 1135.20

Секој пакет содржи 2 луковици, 2 баласт, и други додатоци.Ксенон Сијалица : 2 xenon сијалица одговара на конт�

HK 12V 150db Воздух Возот Рог Комплет со Компресор Еден Труба Воздух Рог Моќен Глас за Автомобили Камиони Брод SUV Воз (Црна)
 • Обновено

HK 12V 150db Воздух Возот Рог Комплет со Компресор Еден Труба Воздух Рог Моќен Глас за Автомобили Камиони Брод SUV Воз (Црна)

DEN 671.76

????Високата Цена на Изведба : Тоа е направен од висококвалитет на хром е оближена со цинк материјал, кој м

Vixen Воздушна Суспензија за Полнење за Камион/Автомобил Торба/Ер Возење/Пролет. На Одборот Систем - 200psi Компресор, 4 Литри во
 • Обновено

Vixen Воздушна Суспензија за Полнење за Камион/Автомобил Торба/Ер Возење/Пролет. На Одборот Систем - 200psi Компресор, 4 Литри во

DEN 6964.32

Капацитет на резервоар : 4 литри (15 литар) 12 volt 200 PSI Компресор (Црна) со Далечински Филтер.АнтиКорозија Црн

Дувачкиот Велосипед Бел Про, Сите Метално Тело, Гласно Пристоен Тон Велосипед Ѕвони Ѕвоното за Возрасни и Деца
 • Обновено

Дувачкиот Велосипед Бел Про, Сите Метално Тело, Гласно Пристоен Тон Велосипед Ѕвони Ѕвоното за Возрасни и Деца

DEN 1372.80

【Гласно Велосипед Бел】Овој бел може да се направи силен, чист и јасен звук, до 120 децибели.Овој производ

AntennaMastsRus - Оригинал 6 3/4 Инчи е Компатибилен со Ford F-250 Супер Должност (1999-) - Автомобил Мие Доказ Краток Гума Антена
 • Обновено

AntennaMastsRus - Оригинал 6 3/4 Инчи е Компатибилен со Ford F-250 Супер Должност (1999-) - Автомобил Мие Доказ Краток Гума Антена

DEN 599.76

СИЛА 304 од не ' Рѓосувачки Челик Провира; Направени во Висконсин!Конекцијата на вашиот F250 е од клучно зна

Vixen Рогови Воз Рог за Пловилото/Камион/Автомобил. Воздухот Рог Водоотпорен Хром Позлатен Еден Труба + Маска. Супер Висока dB. Морски
 • Обновено

Vixen Рогови Воз Рог за Пловилото/Камион/Автомобил. Воздухот Рог Водоотпорен Хром Позлатен Еден Труба + Маска. Супер Висока dB. Морски

DEN 885.60

Овој производ бара Одборот Воздух Систем (Резервоарот и Компресор).Еден Труба Воздух Рог Хром Позлатен.�

150DB Воз Воздух Рог Комплет, 4 Труба Гласно Воз Рогови Комплет за 150 PSI 12V Воздушниот Компресор 0.8 Литри за Камиони, Автомобили,
 • Обновено

150DB Воз Воздух Рог Комплет, 4 Труба Гласно Воз Рогови Комплет за 150 PSI 12V Воздушниот Компресор 0.8 Литри за Камиони, Автомобили,

DEN 3263.76

150db Гласно Воздух Рог : Нашата Рог Компресор за Полнење blares надвор силен и моќен предупредување.Големата