• Обновено
Т Р У FIL-835B/D Транспарентен Bi-Directional Филамент Здрав Лента: 3 во. x 60 yds.

Т Р У FIL-835B/D Транспарентен Bi-Directional Филамент Здрав Лента: 3 во. x 60 yds.

DEN 168.00
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Полипропилен подлога обезбедува одлична отпорност на nicks, триење, влага, и scuffing.Идеален за занимаваат цевки, krabičkách, пелетирање, или unitizing.Гума лепило смола дека обврзници да fiberboard, пластични и метални површини.Тоа има затегнувачка цврстина на 150 lb/во, на адхезија на челични вредност од 100, а 6% издолжување на пауза. 3 во.јадро - 4.8 Mils Дебели - 90 мл/во.лепливоста.Отпорни на солзи; bi-directional fiberglass filaments насоки бараат сечење.Т.Р.U.FIL-835 B/D Bi-Directional Филамент Лента или Bi Filament Tape Product Description T.Р.U.FIL-835 B/D Bi-Directional Филамент Здрав Лента е 4.8 Мили Fiberglass засилен полипропилен; Јасно лагер со Бел синтетички каучук лепило.На Висока јачина, bi-directional филамент лента дава 155# затегнувачка цврстина во двете насоки (стакло предиво низ должина и ширина).Вонредни лепење и кинење на корозија може да се толерира, влага, гребнатинки, scuffing, nicks, и центар цвест разделување во двете насоки (вертикална и хоризонтална).Оваа силна лента за лепење е специјално формулиран за да се придржуваат до широк спектар на површини (пластика, метал, fiberboard, итн.).Апликации Користи за Тешки-Должност Лента вклучуваат : Градење од Hexayurt Засолниште - Кутија затворање и запечатување - Зајакнување - Пакување Картон запечатување - Занимаваат операции - Одржување - Здрав - Општи занимаваат и tabbing/seaming во метал fabricating индустрија.Својства• Лепило : Синтетички Каучук• Дебелина : 4.8 mils (превозникот + лепило)• Превозникот/Поддршка : Fiberglass засилен полипропилен филм• Адхезија : 90 мл/во (да не ' рѓосувачки челик test panel)• Затегнувачка Цврстина : 155 кг/во (Хоризонтална ИПГ #745; Cantech #190; SICAD #FG-BD; 3 M #8959; Бриз #4579.Answer : ___________________________ Note : Големини ќе биде лента индустриски стандард метрички големини, екс. 12mm за секој 1/2 инчи на номинална вредност лента ширина (Ролни се дава или зема 5% поширок или потесен од номинална големина).

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

PSBM Филамент Лента, Економија Одделение, 2 Инчен x 60 Метри, 24 Пак, Tensilized Fiberglass Влакно Лента за Занимаваат Пелетирање
  • Обновено

PSBM Филамент Лента, Економија Одделение, 2 Инчен x 60 Метри, 24 Пак, Tensilized Fiberglass Влакно Лента за Занимаваат Пелетирање

DEN 2809.92

СУПЕРИОРНА СИЛА Ова засилен лента има супериорен затегнувачка цврстина, отпорен на кршење и цвест разд

Aventik Јасно Bi Насочен Fiberglass Засилен Лента со Вжарено Здрав Лента со Висока Лепливоста и Абење Отпор Совршен за Здрав Одредување
  • Обновено

Aventik Јасно Bi Насочен Fiberglass Засилен Лента со Вжарено Здрав Лента со Висока Лепливоста и Абење Отпор Совршен за Здрав Одредување

DEN 287.76

Ултрависока јачина на fiberglass лента специјално дизајнирани за гравитација.Направен од јасно полипропиле

Birllaid Филамент Лента,Засилен Fiberglass Здрав Лента,2 Инчен X 66 Ft Тешки Здрав Лента,2 Се Тркалаат Водоотпорен Пакување Лента
  • Обновено

Birllaid Филамент Лента,Засилен Fiberglass Здрав Лента,2 Инчен X 66 Ft Тешки Здрав Лента,2 Се Тркалаат Водоотпорен Пакување Лента

DEN 287.76

[Висока јачина fiberglass лента] : во Комбинација со PET) филм и стакло предиво материјал обложени гума лепило.Т

Јасно Bi-Directional Fiberglass Засилен Лента, со Вжарено Здрав Лента со Висока Лепливоста и Абење Отпор, Совршен за Здрав, Одредување
  • Обновено

Јасно Bi-Directional Fiberglass Засилен Лента, со Вжарено Здрав Лента со Висока Лепливоста и Абење Отпор, Совршен за Здрав, Одредување

DEN 455.76

Ултрависока јачина на fiberglass лента специјално дизајнирани за гравитација.Направен од јасно полипропиле

Моно Филамент Здрав Лента, 3/4 инчи x 60 yds, Тешки Транспарентен Засилен Fiberglass Лента, Fiberglass Засилен со Вжарено Здрав Лента
  • Обновено

Моно Филамент Здрав Лента, 3/4 инчи x 60 yds, Тешки Транспарентен Засилен Fiberglass Лента, Fiberglass Засилен со Вжарено Здрав Лента

DEN 177.36

ЗАСИЛЕН ЗА ТЕШКИ работни МЕСТА : Филамент Лента е наменета да се справи со губење на еднаков на 100 кг по и�

Двојно Двострано Лента за Ѕидови - Тешки Отстранлив Монтажа Лента - Силно Лепило, Перат и Еднократно - Ѕидот Лента за Сликата Фото
  • Обновено

Двојно Двострано Лента за Ѕидови - Тешки Отстранлив Монтажа Лента - Силно Лепило, Перат и Еднократно - Ѕидот Лента за Сликата Фото

DEN 287.76

2021 Надгради Двојно Двострано Лента со ултра силен стисок е нехаос алтернатива за дупчење дупки и ковале

PSBM Филамент Лента, Економија Одделение, 1 Инч x 60 Метри, 1152 Пак, Tensilized Fiberglass Влакно Лента за Занимаваат Пелетирање
  • Обновено

PSBM Филамент Лента, Економија Одделение, 1 Инч x 60 Метри, 1152 Пак, Tensilized Fiberglass Влакно Лента за Занимаваат Пелетирање

DEN 1036.80

СУПЕРИОРНА СИЛА Ова засилен лента има супериорен затегнувачка цврстина, отпорен на кршење и цвест разд