• Обновено
Античкиот Ковчегот, Дама Вашингтон од Gorham Sterling Silver Flatware Сет 12 Услуга 109 компјутери Вечера

Античкиот Ковчегот, Дама Вашингтон од Gorham Sterling Silver Flatware Сет 12 Услуга 109 компјутери Вечера

DEN 6479.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Вклучени иновации и подобрувања : Sterling Silver Flatware Сет за 8, Тип : Flatware - Сетови.Состав : Стерлинг Сребро.Возраст : 1876 година. Бренд : Gorham.Модел : Дама Вашингтон.Ова се премногу ретки figural шема беше патентирана од Gorham во годината 1876 година, на Стогодишнината на американската Декларација на Независност, именуван во чест на Америка е првиот 1 Дама, Марта Вашингтон.Ретки Марта Вашингтон од Gorham sterling silver Flatware set - 109 парчиња.Оваа услуга опфаќа : 12 Вечера Предници, 7 1/4"12 Ножеви, мајка на бисер рачки, 9 1/4"12 на Ручек/Десерт Предници, 6 3/4"12 Лажички, 5 5/8"12 Место Лажици Супа, 6 7/8"12 Demitasse Лажички, 4 1/4" (1 слична е - јајце лажица 4 3/4")12 Лажици сладолед, 5 5/8"6 Шербет Лажици, fluted, злато-изми, 5 1/8"2 Орев Зема, 4 3/4"1 Сок Ladle, школка сад, 6 7/8"8 Служат Лажици, 8 1/4"1 парче / Тост Вилушка, 8 1/2"1 Господар Путер Нож, 7 3/4"1 Pickle / Овошје Вилушка, 2-tine, 5 7/8"1 Супа Ladle, 12 1/2"1 Бери Лажица, fluted, 8 3/4"1 Кутии Лажица, 12 1/4"1 Бери Лажица, школка, злато-изми, 8 3/8"1 Сенф Ladle, 5 3/8"Вклучува голем гроздобер складирање градите во како-е состојба. · Одлична состојба со различни monograms на задната, некои парчиња без monograms.Ова подесување ќе биде лесно од рака полиран и запечатени во индивидуални пластични ракави во пред испораката.Ова е ретка можност.Повеќе количини (на повеќето предмети) се во парк.Да нарачате повеќе од една, се зголеми количеството во вашата шопинг количка.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Бебе прибор за на маса во Собата, Абење Отпор Бебе Ножици Вилушка Лажица Поставите Керамика Мултифункционален за Години за Бебиња(Сина)
 • Обновено

Бебе прибор за на маса во Собата, Абење Отпор Бебе Ножици Вилушка Лажица Поставите Керамика Мултифункционален за Години за Бебиња(Сина)

DEN 354.96

Совршен прибор за на маса : Овој висок квалитет деца прибор за на маса е совршена алатка за бебиња да се н

6 Парчиња Деца Прибор за Деца Есцајг, од не ' Рѓосувачки Челик Виножито Деца Прибор за јадење, Деца е Безбедно Flatware Метал Деца
 • Обновено

6 Парчиња Деца Прибор за Деца Есцајг, од не ' Рѓосувачки Челик Виножито Деца Прибор за јадење, Деца е Безбедно Flatware Метал Деца

DEN 311.76

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Бебе Вилушка и Лажица Set - Дете Хранење Прибор Лажица и Вилушка Поставите Преносни Бебе Хранење Резерви се и Фрли Бебето Дрво Лажица
 • Обновено

Бебе Вилушка и Лажица Set - Дете Хранење Прибор Лажица и Вилушка Поставите Преносни Бебе Хранење Резерви се и Фрли Бебето Дрво Лажица

DEN 215.76

"Дизајн" Бебе Лажица И Вилушка Set Преносни Силикони И Дрво Бебе Вилушка.На Силиконски Глави Се Ладни И О�

Цвет Моќ Деца од не ' Рѓосувачки Челик Вилушка, Лажица, и Chopstick Прибор Сет, Крава Дизајн со Носење, Садови Патување Сет(жолт)
 • Обновено

Цвет Моќ Деца од не ' Рѓосувачки Челик Вилушка, Лажица, и Chopstick Прибор Сет, Крава Дизајн со Носење, Садови Патување Сет(жолт)

DEN 359.76

Совршен за патување : Лесно да се носат на патување случај чува прибор заштитени.Пакетот вклучува : Нерѓ�

Генерички Преносни Шарени Кампување Прибор за јадење Сет со Случајот, 8-Парче Обновливи Патување Виножито Сребрениот Прибор за Патување
 • Обновено

Генерички Преносни Шарени Кампување Прибор за јадење Сет со Случајот, 8-Парче Обновливи Патување Виножито Сребрениот Прибор за Патување

DEN 239.76

(18 / 0 ВИСОК КВАЛИТЕТ) : Индивидуални преносни патување прибор собата е направен од висок квалитет на хран

Termichy Деца Прибор Вилушка и Лажица, Силикони и Нерѓосувачки Челик Само Хранење Сребрениот Сет со Слама и Патување Случај за Бебиња,
 • Обновено

Termichy Деца Прибор Вилушка и Лажица, Силикони и Нерѓосувачки Челик Само Хранење Сребрениот Сет со Слама и Патување Случај за Бебиња,

DEN 239.76

ХРАНА ОДДЕЛЕНИЕ СИЛИКОНСКИ СЛАМА : Погоден за самостојно хранење обука на години.На силиконски слама мо

Сребрениот Поставени 40 Парче Сребрениот Flatware Прибор за јадење Поставен за 8, Мазна Работ од Нерѓосувачки Челик Садови Вклучува
 • Обновено

Сребрениот Поставени 40 Парче Сребрениот Flatware Прибор за јадење Поставен за 8, Мазна Работ од Нерѓосувачки Челик Садови Вклучува

DEN 719.76

40Парче Сребрениот сет : Вклучувајќи ги и 8 Вечера Ножеви, 8 Вечера Предници, 8 Вечера Лажици, 8 Лажички и 8 Д�

Сребрениот Поставите,MASSUGAR 40-Парче Сребрениот Flatware Прибор за јадење Сет, од не ' Рѓосувачки Челик Прибор за Услуга за 8,
 • Обновено

Сребрениот Поставите,MASSUGAR 40-Парче Сребрениот Flatware Прибор за јадење Сет, од не ' Рѓосувачки Челик Прибор за Услуга за 8,

DEN 911.76

СРЕБРЕНИОТ СЕТ : 40парче flatware сет, услуга за 8 Вклучува 8 вечера ножеви / 8 вечера предници / 8 вечера лажици /

Xideman Зачукуваше Сребро Злато Сребрениот Сет, 16 Парче Златен 18/10 Нерѓосувачки Челик Flatware Сет, Модерна Кујна Utensil Поставите
 • Обновено

Xideman Зачукуваше Сребро Злато Сребрениот Сет, 16 Парче Златен 18/10 Нерѓосувачки Челик Flatware Сет, Модерна Кујна Utensil Поставите

DEN 1127.76

⭐【Класичен & Безвременски дизајн】 : Со домот облини на овој сребрениот собирање, можете да бидете горд�

LIANYU 40-Парче Сребрениот Сет, од Нерѓосувачки Челик Плоштадот Flatware Прибор за јадење Поставен за 8, Прибор за Јадење Садови
 • Обновено

LIANYU 40-Парче Сребрениот Сет, од Нерѓосувачки Челик Плоштадот Flatware Прибор за јадење Поставен за 8, Прибор за Јадење Садови

DEN 468.48

8 Поставите есцајг, flatware сет вклучува 8 секоја вечера нож, вечера вилушка, вечера лажица, салата, десерт в�

LIANYU 72-Парче Сребрениот Сет со Бифтек Ножеви, од не ' Рѓосувачки Челик Flatware Прибор за јадење Поставен за 12, Фенси Прибор
 • Обновено

LIANYU 72-Парче Сребрениот Сет со Бифтек Ножеви, од не ' Рѓосувачки Челик Flatware Прибор за јадење Поставен за 12, Фенси Прибор

DEN 1199.76

72 Парче flatware сет за 12, вклучува 12 вечера лажици, 12 лажички, 12 вечера ножеви, 12 бифтек ножеви, 12 вечера пред�