• Обновено
Гас Flowmeter Притисок Редуктор, Мерење Опсег Е 0-4000PSi Прецизна Обработка Двојна Цевка Аргон Регулаторот Сигурни Да го Користите за Аргон Гас

Гас Flowmeter Притисок Редуктор, Мерење Опсег Е 0-4000PSi Прецизна Обработка Двојна Цевка Аргон Регулаторот Сигурни Да го Користите

DEN 571.20
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Направен од висок квалитет на цинк алуминиумски материјал, кој не е лесно да ' рѓа и има долг животен век.Големи се справи со knob, против пролизгување и повеќе напор на енергија, можете лесно може да се претвори во knob со рака.Мерење опсег е 0-4000 PSi, компактна структура, висока сигурност и стабилни перформанси.Двојна цевка аргон регулаторот flowmeter се однесува на аргон гас , погодно да се регулира.Прецизна обработка обезбедува обработка на точноста и tolerances на секој дел, сигурен за користење.Функција : 1. Направен од висок квалитет на цинк алуминиумски материјал, кој не е лесно да ' рѓа и има долг животен век.2. Големи се справи со knob, против пролизгување и повеќе напор на енергија, можете лесно може да се претвори во knob со рака.3. Прецизна обработка обезбедува обработка на точноста и tolerances на секој дел, сигурен за користење.4. Двојна цевка аргон регулаторот flowmeter се однесува на аргон гас , погодно да се регулира.5. Мерење опсег е 0-4000 PSi, компактна структура, висока сигурност и стабилни перформанси.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Аргон Regulator Material : Chromeplate Цинк Alloy Applicable Гас : Argon Measuring Опсег : 0-4000 PSi Nominal Излез Притисок : 0-4000 PSi Flow : 0-25 L/min Inlet : G5/8-14 Машки Конец (НИ Стандард CGA540)Штекер : M12x1 Dial Дијаметар : Прибл. 52mm / 2.0 in Weight : Прибл. 893g / 31.5 оз Пакет Листа : 1 x Аргон Regulator2 x Barb Connector2 x Орев.

Кон својствата

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Argon Regulator
Material:
Chromeplate Zinc Alloy
Applicable Gas:
Argon
Measuring Range:
0-4000PSi
Nominal Output Pressure:
0-4000PSi
Flow:
0-25L/min
Inlet:
G5/8-14 Male Thread (US Standard CGA540)
Outlet:
M12x1
Dial Diameter:
Approx. 52mm / 2.0in
Weight:
Approx. 893g / 31.5oz
Package List:
1 x Argon Regulator :
2 x Barb Connector :
2 x Nut :

Најдобри предлози во категоријата

BYQTEC BYQ-200P-ТМ-1+TL-1 Батеријата Напојува Алкохол Преносни Дигитални Ултразвучно испитување на Протокот Метар Flowmeter за DN50mm
  • Обновено

BYQTEC BYQ-200P-ТМ-1+TL-1 Батеријата Напојува Алкохол Преносни Дигитални Ултразвучно испитување на Протокот Метар Flowmeter за DN50mm

DEN 2253.60

*Вграден мини термички печатач со размена на инстант и роковите за печатење функција.*Ненападни, менгем�

Дигитални Турбина Проток Метри Гас Масло Гориво Flowmeters за Мерка Дизел Kerosene Гориво Проток Метар Бензин Турбина Гориво Метар
  • Обновено

Дигитални Турбина Проток Метри Гас Масло Гориво Flowmeters за Мерка Дизел Kerosene Гориво Проток Метар Бензин Турбина Гориво Метар

DEN 674.40

❤【Модуларен Дизајн】На flowmeter донесува модуларен дизајн.Висока прецизност, трајни, и со мал волумен тур�

Дигитален Дисплеј Метри, Висока Точност Машки Конец Метар Висока Точност Метар Дизел Метар со Екран за Бензин за Течни Хемиски
  • Обновено

Дигитален Дисплеј Метри, Висока Точност Машки Конец Метар Висока Точност Метар Дизел Метар со Екран за Бензин за Течни Хемиски

DEN 772.80

Направени од високо квалитетен материјал, издржлив и долг животен век.Погоден за дизел, бензин, уреа, хе�

MXBAOHENG Проток Способност Тестер Сала Flowmeter од Нерѓосувачки Челик, Месинг Инка Густина Тестер за Метал во Прав
  • Обновено

MXBAOHENG Проток Способност Тестер Сала Flowmeter од Нерѓосувачки Челик, Месинг Инка Густина Тестер за Метал во Прав

DEN 1559.76

Сала flowability тестер е широко applicated да determain flowability и волуменска густина за метал во прав или други прав.Сек

0.5‑5 GPM / 1.8‑18 LPM Проток на Вода Метар Панел Монтажа Тип Flowmeter Цевка Тип Проток Метар за Течни Цевковод Flowmeter Течни
  • Обновено

0.5‑5 GPM / 1.8‑18 LPM Проток на Вода Метар Панел Монтажа Тип Flowmeter Цевка Тип Проток Метар за Течни Цевковод Flowmeter Течни

DEN 1704.00

Висока прецизност проток на вода метар : протокот метри има едноставна структура, лесно ракување, висок�

GPI БДП-200S2-8 G Серија Прецизност Турбина Метар, NPT (Машки), од не 'Рѓосувачки Челик, 2 (33-330 GPM) Стандард, се Користи Стандардниот
  • Обновено

GPI БДП-200S2-8 G Серија Прецизност Турбина Метар, NPT (Машки), од не 'Рѓосувачки Челик, 2 (33-330 GPM) Стандард, се Користи Стандардниот

DEN 676.80

Протокот Опсег : 33 330 GPM.Температурата на работа : 450 да 800° F Фреквенција : 100 до 1000 Hz.Користи Стандардни Сен