• Обновено
Гас Flowmeter Притисок Редуктор, Мерење Опсег Е 0-4000PSi Прецизна Обработка Двојна Цевка Аргон Регулаторот Сигурни Да го Користите за Аргон Гас

Гас Flowmeter Притисок Редуктор, Мерење Опсег Е 0-4000PSi Прецизна Обработка Двојна Цевка Аргон Регулаторот Сигурни Да го Користите

DEN 571.20
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Направен од висок квалитет на цинк алуминиумски материјал, кој не е лесно да ' рѓа и има долг животен век.Големи се справи со knob, против пролизгување и повеќе напор на енергија, можете лесно може да се претвори во knob со рака.Мерење опсег е 0-4000 PSi, компактна структура, висока сигурност и стабилни перформанси.Двојна цевка аргон регулаторот flowmeter се однесува на аргон гас , погодно да се регулира.Прецизна обработка обезбедува обработка на точноста и tolerances на секој дел, сигурен за користење.Функција : 1. Направен од висок квалитет на цинк алуминиумски материјал, кој не е лесно да ' рѓа и има долг животен век.2. Големи се справи со knob, против пролизгување и повеќе напор на енергија, можете лесно може да се претвори во knob со рака.3. Прецизна обработка обезбедува обработка на точноста и tolerances на секој дел, сигурен за користење.4. Двојна цевка аргон регулаторот flowmeter се однесува на аргон гас , погодно да се регулира.5. Мерење опсег е 0-4000 PSi, компактна структура, висока сигурност и стабилни перформанси.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Аргон Regulator Material : Chromeplate Цинк Alloy Applicable Гас : Argon Measuring Опсег : 0-4000 PSi Nominal Излез Притисок : 0-4000 PSi Flow : 0-25 L/min Inlet : G5/8-14 Машки Конец (НИ Стандард CGA540)Штекер : M12x1 Dial Дијаметар : Прибл. 52mm / 2.0 in Weight : Прибл. 893g / 31.5 оз Пакет Листа : 1 x Аргон Regulator2 x Barb Connector2 x Орев.

Кон својствата

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Argon Regulator
Material:
Chromeplate Zinc Alloy
Applicable Gas:
Argon
Measuring Range:
0-4000PSi
Nominal Output Pressure:
0-4000PSi
Flow:
0-25L/min
Inlet:
G5/8-14 Male Thread (US Standard CGA540)
Outlet:
M12x1
Dial Diameter:
Approx. 52mm / 2.0in
Weight:
Approx. 893g / 31.5oz
Package List:
1 x Argon Regulator :
2 x Barb Connector :
2 x Nut :

Најдобри предлози во категоријата