• Обновено
tarte Амазонски глина ББ затемнети крем заштитен фактор 20

tarte Амазонски глина ББ затемнети крем заштитен фактор 20

DEN 719.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Светло-да-медиум-покривање, масло бесплатни затемнети крем.Tarte Мазна Оператор SPF 20 Масло Бесплатни Затемнети Крем е лесен, на база на вода формула мешавини во вашата кожа како лесно како крем (и тоа е формулиран без масло, па тоа нема да ги заглави порите), додека микро-третирани минерални пигменти дифузна појавата на фини линии и брчки, давајќи им уште, природен крај.Оваа дерматолог-проверени формула е полн со Skinvigorating состојки како што се камилица, витамини A, C и E, и натриум hyaluronate, кој сите работи во совршена хармонија за да го хранам, придавам влогови, заштита и ревитализација на сите типови на кожа, додека SPF 20 заштитува вашата кожа од сончевите штетните зраци.Со широк спектар на нијанси на располагање, секој може да се постигне природно беспрекорен тен со buildable покриеност.Тоа е формулиран Без : - Parabens - Синтетички Мириси - Phthalates Оваа дерматолог тестиран на фондацијата содржи Skinvigorating состојки екстракт од камилица, кој ги третира и лечи сува кожа; витамин Ц, антиоксиданс што помага да се спречат предвремена знаци на стареење; и витамини а и Е, антиоксиданси кои се борат против слободните радикали штета.Тоа е, исто така, формулиран со минерални пигменти познат по своите смирувачки и омекнувачки својства и натриум hyaluronate, за нејзината влага задржување својства.Тоа не содржи натриум лорел сулфат или petrolatum.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

PHOERA 30ml Фондацијата Течни Целосна Покриеност 24HR Мат Масло Контрола Concealer (Голи & Удар Беж) со 6ml Шминка на Лицето Буквар
  • Обновено

PHOERA 30ml Фондацијата Течни Целосна Покриеност 24HR Мат Масло Контрола Concealer (Голи & Удар Беж) со 6ml Шминка на Лицето Буквар

DEN 1257.60

【МАЗНЕЊЕ ТЕЧНИ ФОНДАЦИЈАТА】Тоа е за целосна покриеност.Тоа може да се коригира и континуирано несоврш

Голем Шише Airbrush Шминка Фондацијата Мат Финиш M15 Лето Бронза на база на Вода Шминка Долго Трае во текот на целиот Ден Без Smearing
  • Обновено

Голем Шише Airbrush Шминка Фондацијата Мат Финиш M15 Лето Бронза на база на Вода Шминка Долго Трае во текот на целиот Ден Без Smearing

DEN 478.80

Еден (0.50 fl.мл.) шише на Глам Воздух airbrush Шминка Мат Финиш.M15 Лето Бронза вода базирани airbrush мат фондацијат�

Голем Шише Airbrush Шминка Фондацијата Мат Финиш М16. Еспресо Вода-базирани Шминка Долго Трае во текот на целиот Ден Без Smearing
  • Обновено

Голем Шише Airbrush Шминка Фондацијата Мат Финиш М16. Еспресо Вода-базирани Шминка Долго Трае во текот на целиот Ден Без Smearing

DEN 478.80

Еден (0.50 fl.мл.) шише на Глам Воздух airbrush Шминка Мат Финиш.М16 Еспресо вода базирани airbrush мат шминка е дел од

Make-up Студио Амстердам Тоа Лице Крем и Фондацијата за Високо Пигментирани Фондацијата Аплицираат Обланда-Тенка за Природен Изглед
  • Обновено

Make-up Студио Амстердам Тоа Лице Крем и Фондацијата за Високо Пигментирани Фондацијата Аплицираат Обланда-Тенка за Природен Изглед

DEN 753.84

СЕ ЧУВСТВУВА ПРЕКРАСНО НА КОЖАТА.На крем формулација на нашата фондација мешавини надвор како сон на ко

Sunlucky Целосна Покриеност Фондација - Целосна Покриеност Фондацијата 7 Бои Concealer Фондацијата Крем Лесен и Silty Мазна Долготрајни
  • Обновено

Sunlucky Целосна Покриеност Фондација - Целосна Покриеност Фондацијата 7 Бои Concealer Фондацијата Крем Лесен и Silty Мазна Долготрајни

DEN 150.72

❤❤【Високо Concealer 】 фондацијата е buildable и blendable, мазнење преку порите и недостатоци да се даде airbrushed изгл�

Навлажнувачки ББ Крем Траен Blemish Покривање Concealer Водоотпорен шминка База за Нега на Кожата Крем Течни Фондацијата(6)
  • Обновено

Навлажнувачки ББ Крем Траен Blemish Покривање Concealer Водоотпорен шминка База за Нега на Кожата Крем Течни Фондацијата(6)

DEN 402.96

Лесно да се применуваат на лицето на кожата, помагаат да се создаде исклучителна шминка изглед.Може да г