• Обновено
КУРТ 40021 Хром Приколка Hitch Топката, 6,000 lbs, 2-5/16-Инчен Дијаметар, 1 x 3-Инчен месо тело

КУРТ 40021 Хром Приколка Hitch Топката, 6,000 lbs, 2-5/16-Инчен Дијаметар, 1 x 3-Инчен месо тело

DEN 372.72
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Тоа е исклучително опасно да се направи обид да се забавува без појавување забавува топката и спојка.Секоја приколка топки е оценет на одредени бруто тежина на приколката капацитет и јазикот, губење на капацитетот.Дупка големина се однесува на дијаметарот на монтажа дупката во која приколката hitch топката месо тело е вметната.Дијаметарот на дупката мора да биде не повеќе од 1/16" поголем од дијаметарот на месо тело.Ако монтажа платформа е премногу дебела, КУРТ приколка топки се достапни со различни месо тело должини, вклучувајќи ги и до 3-1/2".вртежен момент е потребно).За да ви даде енергија треба да се забавува со доверба, КУРТ 2-5/16" приколка hitch топки се целосно тестирани за безбедност и ги исполни U.Едноставно кажано, тоа е цврстиот дел на влечење опрема што ја прави сите други изгледа како тие само се врти нивниот тркала.Приколка hitch топката може да биде еден од наједноставните компоненти на вашиот hitch систем, но тоа е, исто така, на директна врска помеѓу вашето возило и приколка, што е од витално значење.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата