• Обновено
Фер Трговијата и Голем Отворен Tear Drop Ѕид Уметност Крст од Хаити

Фер Трговијата и Голем Отворен Tear Drop Ѕид Уметност Крст од Хаити

DEN 492.00
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Секое парче е рачно изработени што го прави секој еден единствен.Убава, изразување на верата со голема цел, зад парче.Овој објект е фер трговија направени од страна на занаетчии во Хаити.На занатски група се фокусира на обнова на нивната заедница.Покрај тоа, оваа работа обезбедува можности за вработување и да им помогне на фондот вода проекти во рамките на заедницата и услуги на советување.Додадете одблесокот на било соба со овие уникатни фер трговија крстови!Нека овие прекрасни метални крстови изразуваат својата вера и се дневна потсетник за Христоси љубов за вас.Секој крстот е еден вид на рака се сече и се печат од рециклирани масло тапани, печат модели се разликуваат.Совршени се за внатрешна или надворешна употреба. 11 инчи висок од 8.5 инчи широка.Направен во Хаити страна на соработка, кој се фокусира на обнова на нивната заедница.Во прилог на обезбедување на можности за вработување на овие парчиња им помогне на фондот за градење и вода проекти во рамките на заедницата и услуги на советување.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Zuluf 27cm / 10.6 Инчи Обичен Православна Крст - Источна Занаетите Маслиново Дрво - Дрвени Маслиново Дрво Крст од Светата Земја -
 • Обновено

Zuluf 27cm / 10.6 Инчи Обичен Православна Крст - Источна Занаетите Маслиново Дрво - Дрвени Маслиново Дрво Крст од Светата Земја -

DEN 480.00

✝️ Ќе Добиете АВТЕНТИЧНИ 27cm / 10.6 инчи обичен православна крст источна занаетите маслиново дрво дрвен

Велигден оркестарот Отворено Крст - Ѕидот крстот Дома декор - Дрвен Крст - Благослови го Ова Дома Крст Дрвен Décor, Ѕид Уметност
 • Обновено

Велигден оркестарот Отворено Крст - Ѕидот крстот Дома декор - Дрвен Крст - Благослови го Ова Дома Крст Дрвен Décor, Ѕид Уметност

DEN 1438.80

Мора да имаат за Одмор Ѕид Виси, Вратата Виси, или дури и виси на вашиот камин тоа го прави за да го прави �

TALISMAN4U 7 Дрво Крстот Ѕид Оркестарот со Католичката Крсте & Шарени Полу Скапоцени скапоцени камења Благословен во Ерусалим Светиот
 • Обновено

TALISMAN4U 7 Дрво Крстот Ѕид Оркестарот со Католичката Крсте & Шарени Полу Скапоцени скапоцени камења Благословен во Ерусалим Светиот

DEN 573.60

100% АВТЕНТИЧНИ КРСТОТ рачно изработени во Градот на Бога Ерусалим, Света Земја.Благословен во Светиот Г�

Светиот Семејство руската Икона Ѕид Крстот Pendant Соба Божиќ Декорација Подарок 9 Инчен, Црвена Емајлирани Faux Монистра и Кристали
 • Обновено

Светиот Семејство руската Икона Ѕид Крстот Pendant Соба Божиќ Декорација Подарок 9 Инчен, Црвена Емајлирани Faux Монистра и Кристали

DEN 1389.12

Светиот Семејство Божиќ Декорација Подарок Оваа jeweled ѕид крст ќе се направи една убава прилог на вашата

Stupell Индустрии Љубов, Вера, Надеж Расположение Глам Дизајн Крст, Дизајниран од страна на Ziwei Li Бела Врамени Ѕид Уметност, 16
 • Обновено

Stupell Индустрии Љубов, Вера, Надеж Расположение Глам Дизајн Крст, Дизајниран од страна на Ziwei Li Бела Врамени Ѕид Уметност, 16

DEN 1245.60

Димензии : 16 x 1.5 x 20 Врамени.Подготвен да се Откажам Без Инсталација или Хардвер Потребни.Се создаде убав

Декоративни Семејството На Античкиот Дрвени Ѕид Крстот 18 X12 Инчен Верски Католичката Крсте Селски Шик Ѕид Плоча Виси Carvings Акцент
 • Обновено

Декоративни Семејството На Античкиот Дрвени Ѕид Крстот 18 X12 Инчен Верски Католичката Крсте Селски Шик Ѕид Плоча Виси Carvings Акцент

DEN 484.56

Faux избледени дрво го подобрува рустикален изглед на ова акцент на крстот.Класичен дизајн и резба се нап�

MagiDeal Дрвени Крсте Крстот Долго Исус Крстот Ѕид Уметност Виси или Држи 12cm за Ѕид Оркестарот Дневна Соба - Дрво Боја
 • Обновено

MagiDeal Дрвени Крсте Крстот Долго Исус Крстот Ѕид Уметност Виси или Држи 12cm за Ѕид Оркестарот Дневна Соба - Дрво Боја

DEN 294.24

10 парчиња рачно изработени дрвени крстови, верски молитва рацете држи крстови.Направени од висококвали

Живеат во благодатта cursive крстот библијата религија, вера, молитва чуда Беж Ѕид Уметност Оркестарот Смешно Подарок 12 x 18 Инчи
 • Обновено

Живеат во благодатта cursive крстот библијата религија, вера, молитва чуда Беж Ѕид Уметност Оркестарот Смешно Подарок 12 x 18 Инчи

DEN 573.60

Смешни Новина Големите Метални Калај Знак Живеат во благодатта cursive крстот библијата религија, вера, мо�

Удобен Час Вера и Надеж Колекција 13 Гроздобер рачно изработени Класичен Шупливи Од Крстот, Уметност Ѕид Оркестарот, Антички Стил,
 • Обновено

Удобен Час Вера и Надеж Колекција 13 Гроздобер рачно изработени Класичен Шупливи Од Крстот, Уметност Ѕид Оркестарот, Антички Стил,

DEN 599.76

Подготвен да се Откажам : Пријателски дизајн за сите корисници.Овој дел може да се постави и прикажани н�

Ѕидот Крстот Цвеќиња, Темјан, Маслиново Лист и Камења/Дрвен Крст со Мајката на Бисер Витлеем Ѕвезда од Светата Земја Направен од
 • Обновено

Ѕидот Крстот Цвеќиња, Темјан, Маслиново Лист и Камења/Дрвен Крст со Мајката на Бисер Витлеем Ѕвезда од Светата Земја Направен од

DEN 958.80

Оваа страна врежан крсте е изработена од мазна полиран Маслиново Дрво од маслинови дрвја расте од време

Неверојатни Благодат, Црквата Уметност, Крст, Крст Оркестарот, Божиќ Украси, Сигнализацијата, Кристијан Оркестарот, Метал Знак, Ѕид
 • Обновено

Неверојатни Благодат, Црквата Уметност, Крст, Крст Оркестарот, Божиќ Украси, Сигнализацијата, Кристијан Оркестарот, Метал Знак, Ѕид

DEN 1270.80

Рачно изработени од страна на занаетчии во Горниот Cumberland регионот на Тенеси користење 14 мерач челик.Ови

Врежан Крст Испреплетени Срца Дрвени Љубов Крст, Две Срца се Приклучи Една Љубов Ветувања Чуваат на Љубов кон Бога Дрвени Ѕид Крстот
 • Обновено

Врежан Крст Испреплетени Срца Дрвени Љубов Крст, Две Срца се Приклучи Една Љубов Ветувања Чуваат на Љубов кон Бога Дрвени Ѕид Крстот

DEN 503.76

Вечен Сведок : Според Божјиот поглед, две срца се испреплетени засекогаш.Тоа може да се постави било кад�

Ebros Наутички Крајбрежните Морски Акцент Брод Водител На Ѕид Крстот Оркестарот Плакета Во Faux Потресени Дрво Шарени Заврши Смола
 • Обновено

Ebros Наутички Крајбрежните Морски Акцент Брод Водител На Ѕид Крстот Оркестарот Плакета Во Faux Потресени Дрво Шарени Заврши Смола

DEN 246.96

Оваа Наутички Брод Водител на Ѕид, Крстот е направен од polyresin, handpainted и полиран поединечно.Оваа Наутички �

Јосиф е Студио од Римскиот - Заедница Колекција - Заедница Девојка Крст, Ѕид, 8.5 H, Смола и Камен, Бела и Златна Боја, Декоративни,
 • Обновено

Јосиф е Студио од Римскиот - Заедница Колекција - Заедница Девојка Крст, Ѕид, 8.5 H, Смола и Камен, Бела и Златна Боја, Декоративни,

DEN 683.76

СКАПОЦЕНИ СПОМЕНИ : Оваа елегантна крстот станува потсетник на ден малку еден примени овој Благословен