• Обновено
Естетиката Манекен Главата Гума Пракса Обука Главата Козметологијата Манекен Кукла Лице Главата за Трепки Шминка Пракса - Шминка Практика Глава,со Планината Дуп?

Естетиката Манекен Главата Гума Пракса Обука Главата Козметологијата Манекен Кукла Лице Главата за Трепки Шминка Пракса - Шминка

DEN 237.12
Достапно за вашата нарачка

Залиха

СПЕЦИФИКАЦИЈА : Големина-9.37*5.5*4.5 инчи; Тежина-1.1 кг;.МАТЕРИЈАЛ : Нашата eyelash сочинуваат главата е полна со мека силиконска гума и се покриени со мазна simulative на човечка кожа.Се КОРИСТИ ЗА : Тоа може да се користи на рамна површина за да се практикуваат фацијална масажа техники .Исто така, може да биде соодветен за практикување eyelash проширување,мак нагоре,во практиката се соочуваат со сликарството.Оваа глава е дизајниран за трепки и сликарство вежби за да ги избрише право надвор по употреба но, некои високо пигментирани производи се познати да дамка малку.Препорачливо е да се спреј за лице со hairspray пред употреба за да се спречи боење.Бебешко масло и минерална нафта, исто така може да ви помогне да ги отстраните дамките.ПАРИ ГАРАНЦИЈА за враќање : Да се покаже нашата доверба со нашите производи, ние можеме да го прифати враќањето или размена ако постои било каква квалитет проблем, ве молиме да се увери за да го купите.Ова е совршен за обука манекен рамна глава што може да ви помогне да добие повеќе реални искуство кога пракса microblading, се соочуваат со сликарството и за eyelash екстензии апликација, како и.Кожата е мека со мазна текстура и ќе се одржи шминка, но тоа мие исклучување лесно.Добра за почетници да ги учат основите и специјалист за да се подобри вештини.

Кон својствата

Size-9.37*5.5*4.5 inches; Weight-1.1lbs; :

Најдобри предлози во категоријата

Bedsure погоден за носене Ќебе Качулка - Долго-Должина Маскирани Ќебе Sweatshirt за Жени, Мажи, Тинејџери Sherpa Руно Ќебе Јакна
  • Обновено

Bedsure погоден за носене Ќебе Качулка - Долго-Должина Маскирани Ќебе Sweatshirt за Жени, Мажи, Тинејџери Sherpa Руно Ќебе Јакна

DEN 959.76

Sherpa,Руно.Машина За Миење.Изненадувачки Топло : Направен со 220 GSM од дебел, неустоимо мека полиестер руно и

Ноктите Dappen Јадење Помине Кристал Сад Dapping Јадење Стакло, Кристал Чаша со Нерѓосувачки Челик Метален Капак Стакло Алатка за
  • Обновено

Ноктите Dappen Јадење Помине Кристал Сад Dapping Јадење Стакло, Кристал Чаша со Нерѓосувачки Челик Метален Капак Стакло Алатка за

DEN 191.76

Материјал : направен од високо Оценети чисто стакло материјал,со нерѓосувачки челик капак,подвижен,изд�

практични производи Преносни Акустична Divider - Home Office самостојна - Училница - Предавање на Организаторите - Биро Простор countertops
  • Обновено

практични производи Преносни Акустична Divider - Home Office самостојна - Училница - Предавање на Организаторите - Биро Простор countertops

DEN 1031.76

ВИЗУЕЛНИ И ПРОСТОР за ПРИВАТНОСТ : Акустична десктоп приватност divider и делумно куќиште големина 16" L 25"" W x

lanskou Перница Табела Покрие Сјајна Солза Отпорни МИЛЕНИЧЕ Расположливиот Погодно Табела Декоративни Крпа за Лице - Светло Сина
  • Обновено

lanskou Перница Табела Покрие Сјајна Солза Отпорни МИЛЕНИЧЕ Расположливиот Погодно Табела Декоративни Крпа за Лице - Светло Сина

DEN 104.64

Оваа табела ги покрие е сјајот, со користење на тоа да ги красат маса во партијата е окофаќање и уникатен