• Обновено
Постојан Струја Електронски Оптоварување Стареење Капацитетот на Батеријата Тестер Модул 60W 9,99 30V

Постојан Струја Електронски Оптоварување Стареење Капацитетот на Батеријата Тестер Модул 60W 9,99 30V

DEN 645.36
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Оригиналниот IR моќ цевка, dual NMB топката имајќи голема брзина на вентилатор, со контрола на температурата stepless променлива брзина на функцијата, со големи индустриски заб радијатор, може да се обезбеди долгорочна операција стабилност.Класичен дигитален цевка екранот, интуитивен и издржливи, повеќе отпорни на висока температура од LCD.Ротари енкодер подесување, едноставна операција и разновидни функции.Ѕвончето звук брз, висок оперативен искуство.Ја напушти фабриката по 100% моќ стареење тест.Со сите-параметар автоматско мемориска функција, многу погодни за монтажа адаптер автоматско стареење кабинет.Спецификација : Предмет Тип : Електронски Товар Стареење Капацитетот на Батеријата Тестер Модул Работа на Владата : во Еден режим постојан струја (CC) Испуштање Струја : 0.20-9,99, Чекор 0.1 Еден или 0.01 Максимум Испуштање Струја Грешка : 0.7%-0.01 Максимум Грешка во Својство на Тест : 0.5 2,5%, 2 A 1.5%, 5 A и над 1.2% Престанок Напон Поставување Опсег : 1.0-25.0 V, чекор 1 V или 0.1 V Празнење Напон : 1.00-30.00 V (предмет на MOS внатрешен отпор и други загуби, измереното текст на ум 1 V може да ги поддржи 6-7 A струја, 9,99 бара мери напон е поголем од 1.3 V) Максималната Грешка во Напон Мерење : 0.8%±0.02 V Максимална Моќност : 60 W, ги надминуваат моќта автоматски се ограничува максималната струја (за максимална 60 W, тоа може да отвори 9,99 на 6 V и во повеќето 3.00 А во 20 V) Највисока Статистички Вредност на Батеријата Тест : 999.9 Ах или 9999 Wh, да го достигне вредност за да го запрете тест за Позиционирање Дупка Позиција : 60mmx88mm Дупка со Дијаметар од 3.2 mm Оптоварување Напојување : 12 V, струја 0.5 А или повеќе Фан Контрола : Интелигентна фан контрола (Фан може автоматски да го промените брзината на движење според радијатор температура) Заштита Функција : прегреат заштита "еднократни лозинки", моментален надвладее заштита "o PP", overvoltage заштита "ou P", обратна врска заштита, абнормални напон заштита.Пакет Листа : 1 x Електронски Оптоварување Стареење Капацитетот на Батеријата Тестер Модул.

Кон својствата

Item Type:
Electronic Load Aging Battery Capacity Tester Module
Working Mode:
Single mode constant current (CC)
Discharge Current:
0.20-9.99A, Step 0.1A or 0.01A
Maximum Discharge Current Error:
0.7%-0.01A
Maximum Error in Capacity Test:
0.5A 2.5%, 2A 1.5%, 5A and above 1.2%
Termination Voltage Setting Range:
1.0-25.0V, step 1V or 0.1V
Discharge Voltage:
1.00-30.00V (subject to MOS internal resistance and other losses, the measured input 1V can support 6-7A current, 9.99A requires the measured voltage is greater than 1.3V)
Maximum Error in Voltage Measurement:
0.8%±0.02V
Maximum Power:
60W, exceed power automatically limits the maximum current (for maximum 60W, it can open 9.99A at 6V and at most 3.00A at 20V)
Highest Statistical Value of Battery Test:
999.9Ah or 9999Wh, reach the value to stop the test
Positioning Hole Position:
60mmx88mm 
Hole Diameter 3.2mm :
Load Power Supply:
12V, current 0.5A or more
Fan Control:
Intelligent fan control (Fan can automatically change the speed according to the radiator temperature)
Protection Function:
overheat protection otP, instantaneous overpower protection oPP, overvoltage protection ouP, reverse connection protection, abnormal supply voltage protection.
Package List:
1 x Electronic Load Aging Battery Capacity Tester Module :

Најдобри предлози во категоријата

50 X Јастиви Злато Лист Листови 24 Karat Сс-големина 0.8 X 0.8 Вистински Автентични за Храна, Торти & Чоколади, Декорација, Здравје
 • Обновено

50 X Јастиви Злато Лист Листови 24 Karat Сс-големина 0.8 X 0.8 Вистински Автентични за Храна, Торти & Чоколади, Декорација, Здравје

DEN 599.76

50 Листови од Злато Лист 24 Karat (Стандард 999 / 1000).ЈАСТИВИ безбедно за готвење (Квалитет на Храна Злато Лист),

Equipto 671-5A V-Зафат 18-Мерач Тешки Челик Затворени Полица Додадете На Единица со 5 Полиците, 650 кг Полица Капацитет, 36 Ширина
 • Обновено

Equipto 671-5A V-Зафат 18-Мерач Тешки Челик Затворени Полица Додадете На Единица со 5 Полиците, 650 кг Полица Капацитет, 36 Ширина

DEN 1439.76

Црвено текстура во прав грб заврши.Тешки 18 мерач челична конструкција со лесно да се движите полиците.П�

Бебе Килим Робот Сива Деца Круг Игра Мат Младата Индексирање Мат Кат Playmats Перат Игра Ќебе Стомак Време Бебето Се Игра Мат 39.4x39.4
 • Обновено

Бебе Килим Робот Сива Деца Круг Игра Мат Младата Индексирање Мат Кат Playmats Перат Игра Ќебе Стомак Време Бебето Се Игра Мат 39.4x39.4

DEN 551.52

Материјал : Dacron.Големина : 27.6x27.6 инчи / 31.5x31.5 инчи / 39.4x39.4 инчи.Тежина : 0.21 / 0.26 / 0.31 кг.Стандардната големина �

2 ПАРЧИЊА Светлата Склопови За Ford Kuga избега 2013- Bi-Xenon Објектив за Проектирање Двојно Зрак Ксенон HID КОМПЛЕТ Со LED
 • Обновено

2 ПАРЧИЊА Светлата Склопови За Ford Kuga избега 2013- Bi-Xenon Објектив за Проектирање Двојно Зрак Ксенон HID КОМПЛЕТ Со LED

DEN 1370.88

За 20132016 Ford Kuga Избега [Внимание : Не се Компатибилни на Модели w / Фабрика HID Фарови][Ако Може да не се Сигур�

Aquarobo Резервоарот за Вода Индикатор за Нивото,Ниво Колосек,Резервоарот за Вода Сензор на Температура е Погоден за Висок Пораст
 • Обновено

Aquarobo Резервоарот за Вода Индикатор за Нивото,Ниво Колосек,Резервоарот за Вода Сензор на Температура е Погоден за Висок Пораст

DEN 720.24

инсталиран на врвот на резервоарот за вода, примачот на течни длабочина на ниво метар ќе се користат улт

PowerTRC Лажни Привремено Тело И Арм Тетоважи | 16 Листови На Животни, Симболи, И Уникатни Дизајни Привремени Тетоважи
 • Обновено

PowerTRC Лажни Привремено Тело И Арм Тетоважи | 16 Листови На Животни, Симболи, И Уникатни Дизајни Привремени Тетоважи

DEN 2296.80

Сет Содржи 16 листови на привремени тетоважи, печатени со не токсични мастило па мора ништо да се грижите

WXLBHD Носот Тример за Мажи IPX7 Водоотпорен 5 во 1 Обраснат Веѓа Уво Брада Полнење Електрични Носот Коса Тример за Сите Намени
 • Обновено

WXLBHD Носот Тример за Мажи IPX7 Водоотпорен 5 во 1 Обраснат Веѓа Уво Брада Полнење Електрични Носот Коса Тример за Сите Намени

DEN 856.80

Оваа носот коса тример е вграден во 360 ° ротари машина главата и двојно остро ротационен нож систем со за

BVSLJLKSJG Latch Кука Колекции за Возрасни Tapestry Колекции Везови Колекции DIY Капчиња Предиво Колекции за Почетници Возрасни Деца
 • Обновено

BVSLJLKSJG Latch Кука Колекции за Возрасни Tapestry Колекции Везови Колекции DIY Капчиња Предиво Колекции за Почетници Возрасни Деца

DEN 890.40

Големина85cm X 62cm.на готовиот производ може да се користи на почетниот екран, дома декорација, 3 D Сегмент В�

JUSTCHENHUA AR2000 G1/4 Воздух Контрола на Компресор Притисок Олеснување Регулатор на Вентил со Фитинг Пневматски Додатоци (Боја
 • Обновено

JUSTCHENHUA AR2000 G1/4 Воздух Контрола на Компресор Притисок Олеснување Регулатор на Вентил со Фитинг Пневматски Додатоци (Боја

DEN 2256.00

тоа е совршена замена.Материјал : алуминиумски + пластика.Адаптер дијаметар : за 11 mm / 0.43".Гарантира прити�

Леќи на камерата Миленици Носат Дуксери за Куче, Мачка Костим Мека Пет Топли Пижами Симпатична Миленичиња Зимска Облека Кошула
 • Обновено

Леќи на камерата Миленици Носат Дуксери за Куче, Мачка Костим Мека Пет Топли Пижами Симпатична Миленичиња Зимска Облека Кошула

DEN 431.76

Големина : Ова домашно Милениче Одговараат Има 6 Големини За Да Изберете Од,Видете на Производ Слики За Д

Детски Велосипед 1-3-6 Година Стариот Бебе Дете Велосипед Возење Tricycle Бебе Внатрешна и Надворешна Combination66X48X62CM (Боја
 • Обновено

Детски Велосипед 1-3-6 Година Стариот Бебе Дете Велосипед Возење Tricycle Бебе Внатрешна и Надворешна Combination66X48X62CM (Боја

DEN 6802.08

♥ [структура на триаголник : структурата на безбедно триаголник, стабилност, цврстина, висока издржливо

Право Светлата Компатибилен Со Мицубиши ASX 2010 2011 2012 2013 2014 2015- VP1634P Пред Автомобил Светлина Светилка Headlamp Патникот
 • Обновено

Право Светлата Компатибилен Со Мицубиши ASX 2010 2011 2012 2013 2014 2015- VP1634P Пред Автомобил Светлина Светилка Headlamp Патникот

DEN 7957.44

Headlamp, Светлата компатибилен со Мицубиши ASX GA_W_ 2 / 2010.ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ : Производ : Светлата / PlugnИгра