• Обновено
Веѓа Lift & Веѓа Виткање Комплет,Професионални Eyelash Perming Веѓата Ламиниране Комплет За Трендовски Целосни Веѓата & Завиткан Трепките,Лесен За Употреба Дома Салон Шминк

Веѓа Lift & Веѓа Виткање Комплет,Професионални Eyelash Perming Веѓата Ламиниране Комплет За Трендовски Целосни Веѓата & Завиткан

DEN 551.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

И за Веѓи и Трепки - воведување на веѓата форма, подобрување на густата, но неуредна, груб, надолу долго веѓите, а зголемување на сјајот на веѓите.Можат да се користат и веѓи и трепки, прави трепките виткање и веѓа уредно.Целосен Сет Eyelash Перм Комплет - 3 Пар на силиконски додатоци за различни виткање степен на трепките дизајн, силна лепливоста способност.Y Четка и силиконски додатоци кои може да се употребуваат, голема количина на perming агент и лепак дека за неколку пати трепките perming.Високо Квалитетен Материјал - Благи состојки може да не само ефикасно поправка на кратки трепки, но исто така да навлезе во фоликулите на косата да се промовира растот на трепките/веѓите.Голема претстава - eyelash перм комплет е направен со врвен квалитет состојки, вашиот трепките ќе остане завиткан за 1 месец, ќе добие подолготрајна eyelash.Економски и Лесен За Употреба - големи eyelash лифт комплет, Овој комплет има поголема вредност тогаш другите на пазарот.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Објект од Типот : Eyelash Веѓа Perming Комплет Материјал : Течни, Полипропилен, Силикони Апликација : Eyelash, веѓа perming Времетраење : Eyelash ефект трае 10-12 недели, веѓа ефект трае 6-8 недели е Применливо : Еден сет може да се задоволат потребите на 8-10 луѓе Веѓите : 1. Користете # 4 агент да се отстранат металните, прашина и остатоци. 2. Се применуваат лепак да веѓите. 3. Четка веѓите со Y четка, потоа покријте ги со пластична заврши за 5-7 минути. 4. Се применуваат # 1 perming агент да веѓите и покријте ги со пластична заврши за 10 минути. 5. Се применуваат #2 фиксација агент да веѓите и покријте ги со пластична заврши за 10 минути. 6. Користете # 4 чистење течни да се отстранат сите остатоци.Конечно, јадев веѓите со 3# негување агент и се покрива со пластична заврши за 10 минути.Пакет Листа : 1 x #1 Perming Агент 1 x #2 Фиксација Агент 1 x #3 Хранливи состојки 1 x #4 Чистење Течни 1 x Трепките Лепак 5 x Y Четка 3 x Пар на Силиконски Печ (S, M, L) 10 x Пар на Око Печ 2 x Род 10 x Расположливиот Еден Совет Пластични Брис 10 x Расположливиот Двојно Совет Дрво Брис 5 x Расположливиот Трепките Четка 1 x Прирачник .

Кон својствата

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Eyelash Eyebrow Perming Kit
Material:
Liquid, Polypropylene, Silicone
Application:
Eyelash, eyebrow perming
Duration:
Eyelash effect lasts 10-12 weeks, eyebrow effect lasts 6-8 weeks
Applicable:
One set can meet the needs of 8-10 people
Eyebrows:
1. Use # 4 agent to remove grease, dust and residue. :
2. Apply glue to your eyebrows. :
3. Brush your eyebrows with a Y brush, then cover them with plastic wrap for 5-7 minutes. :
4. Apply # 1 perming agent to eyebrows and cover them with plastic wrap for 10 minutes. :
5. Apply #2 fixation agent to eyebrows and cover them with plastic wrap for 10 minutes. :
6. Use # 4 cleaning liquid to remove all residue. Finally, nourish eyebrows with 3# nourishing agent and cover with plastic wrap for 10 minutes. :
Package List:
1 x #1 Perming Agent  :
1 x #2 Fixation Agent :
1 x #3 Nutrient :
1 x #4 Cleaning Liquid :
1 x Eyelashes Glue :
5 x Y Brush :
3 x Pair of Silicone Patch (S, M, L) :
10 x Pair of Eye Patch  :
2 x Rod  :
10 x Disposable Single Tip Plastic Swab :
10 x Disposable Double Tip Wood Swab :
5 x Disposable Eyelashes Brush  :
1 x Manual  :

Најдобри предлози во категоријата

Детски Велосипед 1-3-6 Година Стариот Бебе Дете Велосипед Возење Tricycle Бебе Внатрешна и Надворешна Combination66X48X62CM (Боја
  • Обновено

Детски Велосипед 1-3-6 Година Стариот Бебе Дете Велосипед Возење Tricycle Бебе Внатрешна и Надворешна Combination66X48X62CM (Боја

DEN 6802.08

♥ [структура на триаголник : структурата на безбедно триаголник, стабилност, цврстина, висока издржливо

JUSTCHENHUA AR2000 G1/4 Воздух Контрола на Компресор Притисок Олеснување Регулатор на Вентил со Фитинг Пневматски Додатоци (Боја
  • Обновено

JUSTCHENHUA AR2000 G1/4 Воздух Контрола на Компресор Притисок Олеснување Регулатор на Вентил со Фитинг Пневматски Додатоци (Боја

DEN 2256.00

тоа е совршена замена.Материјал : алуминиумски + пластика.Адаптер дијаметар : за 11 mm / 0.43".Гарантира прити�

RSQJ Притисок-Доказ Креветчето,Постелнина Постелнина,Бебе Преносни Мулти-Функција Новороденче Анти-Притисок Bionic Кревет Светло
  • Обновено

RSQJ Притисок-Доказ Креветчето,Постелнина Постелнина,Бебе Преносни Мулти-Функција Новороденче Анти-Притисок Bionic Кревет Светло

DEN 650.40

✿Спречи рамна глава синдром : На анатомски потпирачи за глава е изграден во да се намали ризикот на рамн

LICHUAN Ѓубре Може да корпата за Ѓубре Отворено со Ashtray Нерѓосувачки Челик Круг Dustbins канти за Складирање Без Капак за Домашна
  • Обновено

LICHUAN Ѓубре Може да корпата за Ѓубре Отворено со Ashtray Нерѓосувачки Челик Круг Dustbins канти за Складирање Без Капак за Домашна

DEN 1120.80

Достапни во повеќе бои, убава и модерен, едноставен и елегантен, со highend темперамент.Ви даде подобро визу

6.6 ft-13ft Лизгачки Штала Вратата Целосен Сет Хардвер - Нерѓосувачки Челик Круг Цевка Мобилни Скала Песна, Со Подот Тркала Ролери
  • Обновено

6.6 ft-13ft Лизгачки Штала Вратата Целосен Сет Хардвер - Нерѓосувачки Челик Круг Цевка Мобилни Скала Песна, Со Подот Тркала Ролери

DEN 2073.60

【Совршен Скалило Слајд Песна】 : Со помош на оваа песна, можете да одите каде сакате, многу погодна за Би�

FFZW СТП Складирање Клупата Дрвени Отоманската Footstool Промена Чевли Клупата Шминка Столче Троседот Столче Кревет Крајот Столче
  • Обновено

FFZW СТП Складирање Клупата Дрвени Отоманската Footstool Промена Чевли Клупата Шминка Столче Троседот Столче Кревет Крајот Столче

DEN 1637.76

КВАЛИТЕТ : Изработени од високо квалитетен Материјал, Висока еластичност сунѓерот перница, удобно, и СТ�

Ноќта на вештерките се Соочуваат со Налепница се Направи до Налепници Лице Привремена Тетоважа Сирена Солзи за Фестивал Ритла Партија
  • Обновено

Ноќта на вештерките се Соочуваат со Налепница се Направи до Налепници Лице Привремена Тетоважа Сирена Солзи за Фестивал Ритла Партија

DEN 263.76

Rhinestones тело лице гем Накит SGS Уверение 1 ) Лесно да се примени само лупам и стап 2 )Отстранлив, repositionable, едно