• Обновено
1896 1896 НАС сад GAR Св. Павле Национални Кадри Denomination_in_description Добра

1896 1896 НАС сад GAR Св. Павле Национални Кадри Denomination_in_description Добра

DEN 10767.60
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world - реномирани античка монета & антички експерт со години на работно искуство.Објектот е за продажба е ТОКМУ како на СЛИКАТА, со уникатно нумерирани Сертификат за Автентичност, која вклучува СЛИКА НА ОБЈЕКТОТ заедно со вредни историски информации.Врвен квалитет професионална презентација го прави овој радост за собирање и уникатен подарок идеја за пријатели и семејство.ЗАДОВОЛСТВО ЗАГАРАНТИРАНА - 30 ден парите назад гаранција.Посета http : //www./shops/buy-ancient-greek-roman-biblical-coins за да ги видите повеќе големи објекти како оваа. 1896 НАС сад GAR Св. Павле Национални Кадри Значка I. Н. Вокер Медал i80589 i80589 Authentic United Држави на Америка.Г.А.Р.Св Paul National Персонал Значка - GAR Командант Иван Н. Walker1896 Бронза 47 x 38mm (26.43 грама)КОМАНДАНТ Г А Р З. Н. ВОКЕР, Вокер свртена кон лево.ВОКЕР НАЦИОНАЛНИ КАДРИ катедралата СВЕТИ ПАВЛЕ 1896 година, Натпис во венец.Ќе се понуди на точната ставка на сликата, предвидени со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста.Иван Н. Вокер (3 февруари 1839 година - 25 ноември, 1905 година) беше Американски војник кој служел во Унијата Војска за време на Американската Граѓанска Војна и како 24-ти Командант Уредник на Големата Армија на Република македонија, 1895-1896. Почетокот на животот и воени career Walker е роден 3 февруари 1839 година, во Arlington, Индијана, да Џејмс и Џејн (Мекбрајд) Вокер.Тој се преселил во Форт Вејн област со своето семејство, кога тој беше млад човек, каде што присуствуваше на локалните училишта.Вокер беше работи како заменик управник на Индијана Државниот Затвор во Мичиген Град кога Граѓанската Војна започна.Тој кријат на возраст од 23 на 5 август, 1862, во Друштво К, 73rd Индијана Волонтер Пешадијата, и е овластена капетан.По Битката на Камења во Река брегалница, Вокер беше унапредена во голема за неговата галантен услуга.Во Март 1863, тој беше унапреден во поручник полковник.По смртта на полк е полковник во Мај 1863, Вокер беше дадена команда на полк без понатамошно унапредување.За време на Streight е Рација, на 73rd Индијана Пешадија, бил фатен.Вокер беше испратен да Libby Затвор во Ричмонд, Вирџинија.Тој и други службеници започна да работи на тунелот излезе од затворот на февруари 9, 1864. Вокер успеа да избега од затвор, но бил фатен од страна на Confederates близина Унија линии.Тој се врати во затвор и на крајот се разменуваат во Мај 1864. По неговата размена, Вокер врати на 73rd Индијана Пешадијата, која wa.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

RSQJ Притисок-Доказ Креветчето,Постелнина Постелнина,Бебе Преносни Мулти-Функција Новороденче Анти-Притисок Bionic Кревет Светло
  • Обновено

RSQJ Притисок-Доказ Креветчето,Постелнина Постелнина,Бебе Преносни Мулти-Функција Новороденче Анти-Притисок Bionic Кревет Светло

DEN 650.40

✿Спречи рамна глава синдром : На анатомски потпирачи за глава е изграден во да се намали ризикот на рамн

Веѓа Lift & Веѓа Виткање Комплет,Професионални Eyelash Perming Веѓата Ламиниране Комплет За Трендовски Целосни Веѓата & Завиткан
  • Обновено

Веѓа Lift & Веѓа Виткање Комплет,Професионални Eyelash Perming Веѓата Ламиниране Комплет За Трендовски Целосни Веѓата & Завиткан

DEN 551.76

И за Веѓи и Трепки воведување на веѓата форма, подобрување на густата, но неуредна, груб, надолу долго ве

QMSILR Коса Опашка Алатки за Коса, Плетенка Додатоци, конска опашка Создателот, Опашка Комплет Плетенка Алатка за Косата, Шарени
  • Обновено

QMSILR Коса Опашка Алатки за Коса, Плетенка Додатоци, конска опашка Создателот, Опашка Комплет Плетенка Алатка за Косата, Шарени

DEN 167.52

【Материјал】Косата плетење алатки се направени од високо квалитетни пластични смола, лесно да се навед

UNEAK - Eyeglass Шрафцигер Поправка Комплет Прецизност Нерѓосувачки Челик 3 во 1 Мини Screwdrivers Поставите Keychain Очила, очила
  • Обновено

UNEAK - Eyeglass Шрафцигер Поправка Комплет Прецизност Нерѓосувачки Челик 3 во 1 Мини Screwdrivers Поставите Keychain Очила, очила

DEN 94.80

Пакетот вклучува една мултиалатка шрафцигер, со погодност за врвовите на вашите прсти : највредните поп