• Обновено
Мини SSD Цврста Состојба Диск 512gb/256gb/128gb, USB 3.1 Тип C Преносни Надворешни Backup, Погоден за MacBook, Десктоп Компјутер, Лаптоп Компјутер, Паметен Телефон (512GB,Црна)

Мини SSD Цврста Состојба Диск 512gb/256gb/128gb, USB 3.1 Тип C Преносни Надворешни Backup, Погоден за MacBook, Десктоп Компјутер,

DEN 1679.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Алуминиум легура школка : школка донесува сите метални текстура да се зголеми на топлина дисипација капацитет и подобрување на оклопна ниво.Тоа може да се справи со капки до 1,5 метри.Компактен и miniaturized дизајн : комбинација на рационализација и пијано-обложени површини се чини дека сите атрибути на high-end складирање производи.Големината на ова дело може да се вклопуваат во една личност џеб.Кога се одржа во рака, исто така, создава исклучително пријатно чувство. 1008 MB/S топ-ниво пренос : Тип-C 3.1 Gen2 интерфејс се користи, и NVM-експрес Gen3 складирање технологија се користи internally.By комбинирање на врвот интерфејс видови и протокол шеми, врвот на пренос на податоци брзина достигнува 1008 MB/S, што е 2 пати на преносни SSDs со SATA протокол и 10 пати поголема од онаа на HDDs.Едноставно поставување : Кога амбиент, ве молиме да се поврзете на мобилни хард диск на компјутерот за автоматско признавање, не софтвер е потребно.Компатибилен со повеќе уреди/системи : употреба со адаптери, поддршка три-во-едно компјутер/таблет компјутер/мобилен телефон, поддршка Windows XP/7/8/10, Mac OS, linux, Android и други системи.Име : SSD Цврста Состојба Диск Тип на Производ : Преносни Цврста Состојба Диск Капацитет опции : 128 GB / 256 GB / 5126 B Интерфејс : Тип-c Интерфејс протокол : USB 3.1 Gen2 Внатрешната меморија : NVMe SSD Максимална брзина на пренос : 1008 Mb/ Школка материјал : алуминиум легура Површина : пијано слој Поддршка : Windows / Linux / Mac пакување листа : 1 * Надворешни цврста состојба диск 1 * тип-c кабел ве Молиме имајте во предвид : Ако сакате да го користите за Mac, ќе треба да ја реформатирате производ.Можете да направите резервна копија на друг диск, појасни возење ќе имаат сè.Поради разликата во светлината на екранот, бојата на производот може да биде малку поинаков од сликата.Прирачник за мерење е потребно, па оставете простор од 1 до 3 см.За капацитет : хард диск/продавач користи десет алгоритам (1 MB = 100 KB, 1 G = 1000 MB), додека оперативниот систем бинарни алгоритам (1 MB = 1024 KB, 1 GB = 1024 MB).Неговиот кредибилитет е несомнена. 80 GB = приближно 74 GB 120 GB = приближно 111 GB 160 GB = за 149 GB 250 GB = приближно 232 GB 320 GB = за 298 GB 500 GB = за 465 GB 750 GB = за 696 GB 1 TB = за 930 GB.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Equipto 671-5A V-Зафат 18-Мерач Тешки Челик Затворени Полица Додадете На Единица со 5 Полиците, 650 кг Полица Капацитет, 36 Ширина
  • Обновено

Equipto 671-5A V-Зафат 18-Мерач Тешки Челик Затворени Полица Додадете На Единица со 5 Полиците, 650 кг Полица Капацитет, 36 Ширина

DEN 1439.76

Црвено текстура во прав грб заврши.Тешки 18 мерач челична конструкција со лесно да се движите полиците.П�

Воздушниот Компресор Поврзување на Цевки, Воздушниот Компресор Издувна Цевка Алуминиум Легура Брза Инсталација и Замена за Автомобил
  • Обновено

Воздушниот Компресор Поврзување на Цевки, Воздушниот Компресор Издувна Цевка Алуминиум Легура Брза Инсталација и Замена за Автомобил

DEN 496.56

ОДЛИЧНИ ПЕРФОРМАНСИ : Воздушна пумпа главата поврзување на цевки доаѓаат со стабилна структура, одличн�

ЈУНИ-ПРОДАВНИЦА Линеарна Валчести Лежишта LME25UU LME30UU LME40UU LME50UU LME60UU Стандард Линеарна Имајќи 2 Парчиња LME UU Линеарно
  • Обновено

ЈУНИ-ПРОДАВНИЦА Линеарна Валчести Лежишта LME25UU LME30UU LME40UU LME50UU LME60UU Стандард Линеарна Имајќи 2 Парчиња LME UU Линеарно

DEN 7528.80

Број на модел : KB25 KB30 KB40 KB50 KB60 Површина Грубост : Ra 0.05 Материјал : 52100 Хром Челик.Премази : Antirust масло.Структ

Aquarobo Резервоарот за Вода Индикатор за Нивото,Ниво Колосек,Резервоарот за Вода Сензор на Температура е Погоден за Висок Пораст
  • Обновено

Aquarobo Резервоарот за Вода Индикатор за Нивото,Ниво Колосек,Резервоарот за Вода Сензор на Температура е Погоден за Висок Пораст

DEN 720.24

инсталиран на врвот на резервоарот за вода, примачот на течни длабочина на ниво метар ќе се користат улт

ADUCI 2 парчиња HiFi 52mm Звучник приклучок за Слушалки Единица 32ohm 64ohm 300ohm Слушалки Возачот за High-end Слушалка Поправка
  • Обновено

ADUCI 2 парчиња HiFi 52mm Звучник приклучок за Слушалки Единица 32ohm 64ohm 300ohm Слушалки Возачот за High-end Слушалка Поправка

DEN 1687.20

Предмет Тип : Говорникот Единица.Број на модел : 52mm слушалки Возачот.Материјал : Метал.Фреквенција : 10hz40khz

идеалот на Шведска Мобилен Телефон Случај за Галакси S10 Плус (Микрофибер Обвивка, Qi Безжичен Полнач Компатибилен) (Златна Руменило
  • Обновено

идеалот на Шведска Мобилен Телефон Случај за Галакси S10 Плус (Микрофибер Обвивка, Qi Безжичен Полнач Компатибилен) (Златна Руменило

DEN 959.76

Нашите модни телефон случаи се компатибилни со нашиот Чи Безжичните Полначи, Магнетен Прстен Месеци и М

Samsill Земјата Избор Од 1,5 Инчен Круг Прстен Видите Врзивно средство, Еко-Пријателски и USDA Уверение, Бела, најголемиот Дел Врзивно
  • Обновено

Samsill Земјата Избор Од 1,5 Инчен Круг Прстен Видите Врзивно средство, Еко-Пријателски и USDA Уверение, Бела, најголемиот Дел Врзивно

DEN 1102.08

Зошто Samsill? Направен во САД, и е произведен во Форт Ворт, Тексас ние сме обезбедување на квалитет врзива �

XIXIDIAN Сол и црн Пипер Мелница Сет,Премиум Дрвени Сол Мелница за Бибер Мелница Shakers, Мазна Керамика Зачин Брусилки со Лесно
  • Обновено

XIXIDIAN Сол и црн Пипер Мелница Сет,Премиум Дрвени Сол Мелница за Бибер Мелница Shakers, Мазна Керамика Зачин Брусилки со Лесно

DEN 4497.36

МАТЕРИЈАЛ : Тоа е направен од природно дрво, без било полирање третман внатре, без боја, здрави и хигиенс�

ZHANGL 1/22 Off-road High-definition Камера Качување Автомобил 2.4 G Безжичниот Далечински Управувач Off-road Возило Несреќа отпорни
  • Обновено

ZHANGL 1/22 Off-road High-definition Камера Качување Автомобил 2.4 G Безжичниот Далечински Управувач Off-road Возило Несреќа отпорни

DEN 1572.00

【Материјал+Карактеристики】 електронски компоненти, материјалот е здрава и загадувањето на околината�