• Обновено
Farberware Милениум Nonstick Садови Садови и Тави Поставете, 12 Парче, Црна

Farberware Милениум Nonstick Садови Садови и Тави Поставете, 12 Парче, Црна

DEN 4079.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

PREMUIM NONSTICK САДОВИ ОД FARBERWARE : Smart Glide Про nonstick технологија е безбедно за употреба со метални садови со единствена dimpled површина која создава топол воздух џебови за брзо и дури и готвење.СТАКЛО КАПАЦИ ЗАКЛУЧУВАЊЕ НА ТОПЛИНА : Стакло капаци овозможи на готвење да бидат следени без да се жртвува топлина и влага.ФУРНА БЕЗБЕДНО САДОВИ : Фурна безбедно да се 350 F. СЕТ САДОВИ ВКЛУЧУВА : 1-четвртиот saucepan со капак, 2-четвртиот сос тавата со капак, 3-четвртиот соте тавата со капак, 6-четвртиот stockpot со капак, 8" тава, 10" тава и две здрав, nonstick-погоден најлон Престиж готвење tools.Answer : ___________________________ NOTE : Производот не е индукција погоден.Долготрајни Du Pont Тефлон Професионалец со Метал Guard nonstick обложување е безбедно за употреба со метален прибор; Храна изданија лесно и расчистување е напор.Богато обоени порцелански емајл нуди една убава завршница што е отпорен на дамки и не е лесно да се чисти; На тави топлина рамномерно во текот на совршен за готвење перформанси.Стакло капаци нека ти го следи готвење напредок без ослободување на влага или хранливи материи.Удобно, riveted рачки се безбедни и фурна безбедно да се 350-Степен F. Живот ограничена гаранција.Оваа впечатлива садови поставите има секој облик и големина кујна може да се потребни.Sauté зелен грав во 8-инчен skillet, врие говедско месо чорба во покриени stockpot или се вари макарони во една од покриени saucepans.Секој оброк на денот ќе биде радост да се подготват со овој сестран set – и доаѓа со две здрав најлон Престиж(r) кујнски алатки за уште комплетен начин да го акции кујната.Farberware(r) Милениум(r) Порцелански Nonstick е колекција за дома готвачи кои сакаат нивните садови за да биде стилски и модерен, а сепак, го задржуваат издржливост, сигурност и исклучителни готвење перформанси Farberware има донесено повеќе од 100 години.На порцелански емајл средини се отпорни на дамки и лесно да се чисти, задржување на нивните заврши дури по неколку години на секојдневна употреба.На nonstick е издржлив, со висок квалитет и безбедно да се користи со метален прибор, и ги опфаќа револуционерна dimpled внатрешни работи со кој се намалува површината абразија за подолго време-траење nonstick.Оваа dimpled внатрешни работи, исто така, создава топол воздух џебови кои пренос на топлина за храна за брзи и дури и браунинг и готвење.Класичен садови и модерна технологија доаѓаат заедно беспрекорно во овој Farberware линија, што го прави лесно да се создаде било рецепт во стил.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Веѓа Lift & Веѓа Виткање Комплет,Професионални Eyelash Perming Веѓата Ламиниране Комплет За Трендовски Целосни Веѓата & Завиткан
  • Обновено

Веѓа Lift & Веѓа Виткање Комплет,Професионални Eyelash Perming Веѓата Ламиниране Комплет За Трендовски Целосни Веѓата & Завиткан

DEN 551.76

И за Веѓи и Трепки воведување на веѓата форма, подобрување на густата, но неуредна, груб, надолу долго ве

Sandvik Coromant П-Намалување на 151.2 Карбид Разделба Insert, GC235 Одделение, Мулти-Слој на Кожата, 5F Chipbreaker, 1 најсовремена,
  • Обновено

Sandvik Coromant П-Намалување на 151.2 Карбид Разделба Insert, GC235 Одделение, Мулти-Слој на Кожата, 5F Chipbreaker, 1 најсовремена,

DEN 3693.84

Ширина 0.157 инчи 5 F Остар Раб Разделба Левата Рака се Намали 5 Степен Одделение GC235 за Челик, Нерѓосувачки.�

BVSLJLKSJG Latch Кука Колекции за Возрасни Tapestry Колекции Везови Колекции DIY Капчиња Предиво Колекции за Почетници Возрасни Деца
  • Обновено

BVSLJLKSJG Latch Кука Колекции за Возрасни Tapestry Колекции Везови Колекции DIY Капчиња Предиво Колекции за Почетници Возрасни Деца

DEN 890.40

Големина85cm X 62cm.на готовиот производ може да се користи на почетниот екран, дома декорација, 3 D Сегмент В�

2 Парчиња Брашно Вреќи Кујнски Крпи Слатка Housewarming Подарок Смешно Јадење Крпи Симпатична Декоративни Dishcloths Farmhouse Кујна
  • Обновено

2 Парчиња Брашно Вреќи Кујнски Крпи Слатка Housewarming Подарок Смешно Јадење Крпи Симпатична Декоративни Dishcloths Farmhouse Кујна

DEN 287.76

Производ содржина : добиете 2 парчиња на кујнски крпи со смешна понуда за секој еден, и дизајниран со сир�

WWDS Ками Смола Мувла, Силикони DIY Епоксидна Мечеви Калапи со 4 Различни Форми, Преносни Кастинг Pendant за Cosplay Уметност Keychain
  • Обновено

WWDS Ками Смола Мувла, Силикони DIY Епоксидна Мечеви Калапи со 4 Различни Форми, Преносни Кастинг Pendant за Cosplay Уметност Keychain

DEN 352.56

Четири Стилови : Има 4 различни стилови на ножеви во еден калап, правејќи ја вашата имагинација се кандид

30 Парчиња Сјајна Метален Scrunchies Големи Коса Scrunchies Еластична венчиња Scrunchy Коса Врски Јажиња за Жени, Девојки Коса Додатоци
  • Обновено

30 Парчиња Сјајна Метален Scrunchies Големи Коса Scrunchies Еластична венчиња Scrunchy Коса Врски Јажиња за Жени, Девојки Коса Додатоци

DEN 311.76

Она што ќе добиете : нашата пакет вклучува 30 парчиња на косата scrunchies вкупно 10 различни стилови, 3 парчиња

1/4-20 x 1/2 (FT) Груб Навој Плоштад Главата во Собата Завртка Конус Точка Ниско Јаглероден Челик Случај Појачани Обичен Заврши Pk
  • Обновено

1/4-20 x 1/2 (FT) Груб Навој Плоштад Главата во Собата Завртка Конус Точка Ниско Јаглероден Челик Случај Појачани Обичен Заврши Pk

DEN 2006.40

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања

lxm Правоаголна Рачно Ткаени Природна Слама Валкана Облека Кошница Складирање Кутија Ратан Мултифункционален Сад со Капак Голем Капацитет
  • Обновено

lxm Правоаголна Рачно Ткаени Природна Слама Валкана Облека Кошница Складирање Кутија Ратан Мултифункционален Сад со Капак Голем Капацитет

DEN 4335.12

❤【Голем капацитет за складирање кутија со капак】 : природни ткаени слама ткаат, еколошки, загадувањеб�

FEBT Кафени Хартиени Кеси, Kraft Хартиени Кеси 25Pcs Количка за Дизајн Намирници Кеси Рефус за Пекари за Ужинка Продавници(Крст Цвет)
  • Обновено

FEBT Кафени Хартиени Кеси, Kraft Хартиени Кеси 25Pcs Количка за Дизајн Намирници Кеси Рефус за Пекари за Ужинка Продавници(Крст Цвет)

DEN 206.16

Погоден за ужинка продавници, пекари, партија сувенири пакување, свадби, бебе туш партии, празник бонбон