• Обновено
AmScope СМ-4TPZ-FRL-3M Дигитален Професионален Trinocular Стерео Зум Микроскоп со Истовремено се Фокусира на Контрола, WH10x Eyepieces, 3.5 X-90X Зголемување, За 0,7 X-4.5 X Зум Цел, 8W Флуоресцен

AmScope СМ-4TPZ-FRL-3M Дигитален Професионален Trinocular Стерео Зум Микроскоп со Истовремено се Фокусира на Контрола, WH10x Eyepieces,

DEN 13583.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

0 и софтвер за снимање или прикажување на слики.Микроскоп доаѓа со 0.Дигитални стерео микроскоп, понекогаш се нарекува инспекција или dissection микроскоп, има низок зголемување и долга работа на далечина која им овозможува на корисниците да се манипулира објектот се проверуваат, и се користи каде што фотографирањето, детална евиденција, или документација е потребна.Тие, исто така може да се користат LED, флуоресцентни и огледало извори на светлина за да помогне во контрола на гледање способности.Микроскопа може да има monocular (еден), бинокуларна (две), или trinocular (три) eyepieces, со различни зголемување способности.Интеракцијата помеѓу поле на гледање (FOV), нумерички отвор (NA), и да работи на далечина (МД) одредува резолуција.0 x Barlow леќи може да се додаде со цел да се зголеми со зголемување на опсегот. Trinocular гледање главата нуди истовремено гледање преку eyepieces и trinocular порт, со пар на 10x супер-widefield eyepieces, прилагодлив interpupillary далечина, фиксна 45-степенот на вертикална склоност да се намали очите и вратот вирус, и 360-степен ротација способност да се овозможи размена.5 x намалување на леќите кои се гарантира дека на екранот е слична поле на гледање како микроскоп окуларот.Микроскопа се широко се користи во образованието, лабораторија за истражување, биологија, металургија, инженеринг, хемија, производство, и во медицински, форензичката наука, и ветеринарни дејности.На trinocular гледање главата нуди истовремено гледање преку eyepieces и trinocular порта, и има interpupillary опсег од 55 до 75мм, 45 степени склоност да се намали очите и вратот вирус, и 360-степен ротација за да се овозможи размена.5 x Eyepieces (DIN, 30мм) WH10x20mm високо-eyepoint Trinocular port C-Планината или 23mm Field на view2-1/2"Оптички работи distance Up до 8"Микроскоп stand Double-рака бум stand Head movement X-, Y, и Z-axes Illumination type Episcopic (рефлектира)Светло source Fluorescent прстен, 8 WPower110 V-120 VCamera Specifications Resolution3 MP (2048 x 1536 ефективни пиксели)Слика type Still слика и видео дисплеј и capture Camera type Brightfield Camera sensor1/2" Aptina MT9 T001 CMOS (боја) Magnification40x Reduction lens0.Отстранлив 8 W флуоресцентни прстен светлина обезбедува кул, бела светлина за набљудување на примероци, како тие ќе се појавуваат во нивната природна средина.Столб е 17" и се фокусираат решетката има 3" дијаметар.5x-90x Zoom цел power0.5 x Barlow леќа се протега на работната далечина, и 2.Камерата има 40x зголемување и 0.На 3 MP дигитална камера има CMOS сензор боја за прикажување на уште микроскопија слики и видео стриминг во живо на компјутер или проектор.Компатибилен со Windows 10/XP/Vista/7/8/10 и Mac OS X.Микроскоп има севкупна зголемување на опсегот на 3.5x Mounting size23mm или C-Mount Frame rate43fps на 680x510; 22fps на 1024x768; 8fps на 2048x1536 Computer connection USB 2.Зголемување на способноста се однесува на големината на сликата.5 x намалување lens USB 2. софтверот вклучува Windows APIs за мајчин C/C++, C#, Direct Show, Твен, и Lab VIEW кои им овозможуваат на сопствени развој на апликации.5 x зум цел, две Barlow леќи, и двоен-рака бум застане.0 податоци порта (кабел е вклучен).Камерата има USB 2.Двоен-рака бум стојат има 20" грбот и 17" столб да им овозможи на корисниците да постават микроскоп главата на три оски (X, Y, и Z).Солидна екипа-челик база е 2 x 8-1/4 x 10-1/4 инчи (H x W x D, каде што H е висина, вертикална оддалеченост од најниската до највисоката точка; W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад).0 намалува зголемување и ја зголемува работната далечина, додека Barlow леќа со зголемување поголемо од 1.0 x Barlow леќа се протега зголемување опсег.Стерео микроскопа покаже објект длабочина во три-димензионална слика.Резолуцијата, исто така познат како resolvant моќ, се однесува на јасноста на сликата.Билатерални фокус олеснува употреба на левата и десната рака на корисниците.Компанијата, основана во 1996 година, е со седиште во Ирвин, КАЛИФОРНИЈА.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Бебе Јадење Стол, Мат, Латекс Не се лизга Материјал, Водоотпорен Кат Мат Мазна и Мека за Индексирање Подлога за Бебе Заштита Подлога(110110CM,
  • Обновено

Бебе Јадење Стол, Мат, Латекс Не се лизга Материјал, Водоотпорен Кат Мат Мазна и Мека за Индексирање Подлога за Бебе Заштита Подлога(110110CM,

DEN 587.76

【МУЛТИФУНКЦИЈА】Мултифункционален и големи димензии, тоа може да се користи како бебе заштита подлога,

Обновливи Мајка Подароци, Почитувани Мајка, Без Оглед на Она што Животот го Фрла Во Вас, Барем Не Мора.!, Најдобри Божиќ Свеќа Од
  • Обновено

Обновливи Мајка Подароци, Почитувани Мајка, Без Оглед на Она што Животот го Фрла Во Вас, Барем Не Мора.!, Најдобри Божиќ Свеќа Од

DEN 1687.20

Мајка МИРИСИ СОЈА ВОСОК од СВЕЌА Релаксирачка ароматерапијата искуство од почеток до крај.НАПРАВЕНИ с�

Искра Toots - Оригинал Tooting Еднорог Кадифен - Посебно Делукс Издание Кутија за Поставување Единствен Замолчени Подарок, Смешно
  • Обновено

Искра Toots - Оригинал Tooting Еднорог Кадифен - Посебно Делукс Издание Кутија за Поставување Единствен Замолчени Подарок, Смешно

DEN 1199.76

ИЗНЕНАДУВАЧКИ СМЕШЕН : Препарирани животни никогаш не била оваа забава, или оваа смешна.Стискаш Искра Too

PROOX Кујна Тенџере Додатен Ѕид Потоне Тапа Виткање Растеглив Солидна Месинг Тапа со Две Рачки Една Дупка за Инсталација - Мат Црна
  • Обновено

PROOX Кујна Тенџере Додатен Ѕид Потоне Тапа Виткање Растеглив Солидна Месинг Тапа со Две Рачки Една Дупка за Инсталација - Мат Црна

DEN 2087.76

[ВИСОК КВАЛИТЕТ] Заверена од CUPC, 100% месинг изградба, proox тенџере додатен тапа со мат црна слој обезбедува

Homyl Трајни 3W Полн Спектар на Аудио Звучници 16 Серпентина Висок Квалитет на Звукот за Автомобил Дом Канцеларија
  • Обновено

Homyl Трајни 3W Полн Спектар на Аудио Звучници 16 Серпентина Висок Квалитет на Звукот за Автомобил Дом Канцеларија

DEN 316.80

* Лесно да го инсталирате,погодно демонтажа Користење на гумени работ дизајн, neodymium ferromagnetic целосна фрек�

Празник на Радоста - Кристално Јасна Торпедо Совет Candelabra Замена Светилки - Одлично за Електричен Прозорец Свеќа Светилки - 7W
  • Обновено

Празник на Радоста - Кристално Јасна Торпедо Совет Candelabra Замена Светилки - Одлично за Електричен Прозорец Свеќа Светилки - 7W

DEN 1980.00

12 Кристално Јасна Торпедо Совет Candelabra Светилки.W : 7, Volts : 120, Просечен Живот Часови : 1500 Облик : Торпедо Сов�

spotblinds 2-Инчен Елита Corded Faux Дрво Хоризонтална Ролетни со Contoured Урбани Valance Изберете Големина, Боја & Планината Тип
  • Обновено

spotblinds 2-Инчен Елита Corded Faux Дрво Хоризонтална Ролетни со Contoured Урбани Valance Изберете Големина, Боја & Планината Тип

DEN 2112.00

Ние сопствени направи овие faux дрво, ролетни.Ако овој оглас не покажуваат големина или боја сакате, ве мо�

RODAKY Притиснете на Ноктите за Жени, Полн Покрие Лажни Ноктот Мода Лажни Нокти за Пети Девојка Artifical Ноктите, Акрилик Дизајн
  • Обновено

RODAKY Притиснете на Ноктите за Жени, Полн Покрие Лажни Ноктот Мода Лажни Нокти за Пети Девојка Artifical Ноктите, Акрилик Дизајн

DEN 167.76

Како Да Го Користите : На Желе Лепак Трае Најмалку 5 Дена, А Ноктот Парчиња Може Да Се Користи.Пакување : Л�

8-во-1Multifunctional Опстанок Paracord нараквица,Прилагодливи Опстанок нараквица со Flintstone,Свирче,компас,LED светло,Emergencyknife,Погоден
  • Обновено

8-во-1Multifunctional Опстанок Paracord нараквица,Прилагодливи Опстанок нараквица со Flintstone,Свирче,компас,LED светло,Emergencyknife,Погоден

DEN 263.76

[Преносни]Тоа не заземаат вашиот ранец простор и е удобен за носење.Должината на вредноста опсег е 20.5 cm /

Taillights Собранието Кочница Светилка,2 ПАРЧИЊА Автомобил Задниот Браник Светлината LED Кочница Светилка Замена за Axela / 6 Atenza
  • Обновено

Taillights Собранието Кочница Светилка,2 ПАРЧИЊА Автомобил Задниот Браник Светлината LED Кочница Светилка Замена за Axela / 6 Atenza

DEN 1288.56

【Подобрување на ефикасноста】Taillights Задна Кочница Светилка,Усвојување на напредни прозрачна единствен