• Обновено
AmScope СМ-5TX Професионални Trinocular Стерео Зум Микроскоп, WH10x Eyepieces, 3.5 X-45X Зголемување, За 0,7 X-4.5 X Зум Цел, Амбиентална Светлина, Топката-Лого Двојно-Рака Бум Стојат, Вклучув

AmScope СМ-5TX Професионални Trinocular Стерео Зум Микроскоп, WH10x Eyepieces, 3.5 X-45X Зголемување, За 0,7 X-4.5 X Зум Цел, Амбиентална

DEN 16295.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

5 x зум цел да се обезбеди континуирано зум зголемување и подолго работно далечина за инспекција на големи примероци, кои бараат ракување или поправка.Обединетите Обемот произведува микроскопија опрема и додатоци под името на брендот Am Scope.На trinocular гледање главата има interpupillary опсег од 55 до 75мм, 45 степени склоност да се намали очите и вратот вирус, и 360-степен ротација за да се овозможи размена.На Barlow леќа со зголемување на помалку од 1.Вертикална trinocular порт може да се користи како C-Планината или 23mm фото порта (камера се продава одделно).Тие, исто така може да се користат LED, флуоресцентни и огледало извори на светлина за да помогне во контрола на гледање способности.Соединение микроскопа употреба на соединение оптички систем со цел објективот и окуларот.Trinocular гледање главата со пар на 10x супер-widefield eyepieces, прилагодлив interpupillary далечина, фиксна 45-степенот на вертикална склоност да се намали очите и вратот вирус, и 360-степен ротација способност да се овозможи размена.5 x Eyepieces (DIN, 30мм) WH10x20mm високо-eyepoint Trinocular port C-Планината или 23mm Field на view2-1/2"Оптички работи distance Up до 8"Микроскоп stand Ball-имајќи контролирани двојно-рака бум stand Head movement X-, Y, и Z-axes Illumination type N/ALight source Ambient Power N/AMicroscopes се инструменти што се користат за подобрување на резолуцијата на некој објект или слика.Стенд има 22-1/2" хоризонтална двојно оружје.0 намалува зголемување и ја зголемува работната далечина.Стерео микроскопа покаже објект длабочина во три-димензионална слика.Амбиентална светлина го осветлува примерок, елиминирање на потребата за моќ, или батериите.Дигитални микроскопа се користи за да се прикаже сликата на мониторот, отколку гледајќи низ објектив.5 x Barlow леќи кои може да се додаде со цел да се намали зголемување опсег.Микроскопа се широко се користи во образованието, лабораторија за истражување, биологија, металургија, инженеринг, хемија, производство, и во медицински, форензичката наука, и ветеринарни дејности.5 x зум цел обезбедува континуирана зум зголемување и подолго фокусна должина за инспекција на големи примероци, и 0.Зголемување на способноста се однесува на големината на сликата.Компанијата, основана во 1996 година, е со седиште во Ирвин, КАЛИФОРНИЈА.Високо-eyepoint eyepieces се олесни гледањето на корисници кои носат очила, и диоптриски прилагодување accommodates индивидуални око-сила разлики.На WH10x20mm супер-widefield високо-eyepoint eyepieces се комбинираат со 0.5x-45x Zoom цел power0.Specifications Head Trinocular Magnification range3.Професионални стерео микроскоп со бум стојат долго време работат на далечина да им овозможи на корисниците да ги извршува работата или манипулира со големи предмети, вклучувајќи кола и стоматолошки апарати.Микроскопа може да има monocular (еден), бинокуларна (две), или trinocular (три) eyepieces, со различни зголемување способности.Интеракцијата помеѓу поле на гледање (FOV), нумерички отвор (NA), и да работи на далечина (МД) одредува резолуција.Билатерални фокус олеснува употреба на левата и десната рака на корисниците.Солидна екипа-челик база е 1 x 10 x 15 инчи (H x W x D, каде што H е висина, вертикална оддалеченост од најниската до највисоката точка; W е ширина, хоризонтална оддалеченост од лево кон десно; D е длабочина, на хоризонтална оддалеченост од напред-назад).Микроскоп има севкупна зголемување на опсегот на 3.На Am Scope СМ-5 TX професионални trinocular стерео зум микроскоп има пар на 10x супер-widefield високо-eyepoint eyepieces, 0,7 x-4.Амбиентална светлина го осветлува примерок, елиминирање на потребата за моќ, или батериите.5 x Barlow леќа се протега на работната далечина.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

beiyoule Тенџере Додатен Виткање Тапа Ѕид,Месинг Комерцијални Кујна Ресторан Виткање Тапа со Двојно Заеднички Замав Раце и 2 се Справува,Анти-Истекување,со
  • Обновено

beiyoule Тенџере Додатен Виткање Тапа Ѕид,Месинг Комерцијални Кујна Ресторан Виткање Тапа со Двојно Заеднички Замав Раце и 2 се Справува,Анти-Истекување,со

DEN 1511.76

ДУВАЧКИОТ : Изработени од месинг тело, безбедно за пиење вода, обезбедува висока топлинаотпор и притисо�

VEVA Целосна Премиум Вакуум Филтер Поставени Вклучувајќи 2 HEPA, 4 Пена, 4 Чувствува Филтри 10 Парчиња Вкупно Ајкула Navigator Rotator
  • Обновено

VEVA Целосна Премиум Вакуум Филтер Поставени Вклучувајќи 2 HEPA, 4 Пена, 4 Чувствува Филтри 10 Парчиња Вкупно Ајкула Navigator Rotator

DEN 359.76

НЕВЕРОЈАТНА ВРЕДНОСТ ќе добиете 2 HEPA филтри заедно со 4 Перат Пена, Филтри и 4 Перат УлтраДебел Чувствува

DIOMOR Плус Големина Спорт Повик Краток Ракав Пот Т Кошула ,Велосипедска Трка Патент Стои Јака Големи и Високи Блуза
  • Обновено

DIOMOR Плус Големина Спорт Повик Краток Ракав Пот Т Кошула ,Велосипедска Трка Патент Стои Јака Големи и Високи Блуза

DEN 81.36

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.златна кошула mens кошули mens корални ма�

Бебе Јадење Стол, Мат, Латекс Не се лизга Материјал, Водоотпорен Кат Мат Мазна и Мека за Индексирање Подлога за Бебе Заштита Подлога(110110CM,
  • Обновено

Бебе Јадење Стол, Мат, Латекс Не се лизга Материјал, Водоотпорен Кат Мат Мазна и Мека за Индексирање Подлога за Бебе Заштита Подлога(110110CM,

DEN 587.76

【МУЛТИФУНКЦИЈА】Мултифункционален и големи димензии, тоа може да се користи како бебе заштита подлога,

На AGROSTE Задник Кревање Шорцеви за Жени со Висок Појас Scrunch Јога Biker Шорцеви Тренингот Лесна Плен Шорцеви TIK Tok Leggings
  • Обновено

На AGROSTE Задник Кревање Шорцеви за Жени со Висок Појас Scrunch Јога Biker Шорцеви Тренингот Лесна Плен Шорцеви TIK Tok Leggings

DEN 1392.00

2021 Ажурирани Лесна Плен Шорцеви за жени,Tiktok задник краток за жените.Spandex, Најлон, Полиестер.Лесен и еласт

Премиерот Нерѓосувачки Решенија Светло Должност Malleable Нерѓосувачки Челични Јажиња Клипови за 1 Кабли, T316 Морски Одделение –
  • Обновено

Премиерот Нерѓосувачки Решенија Светло Должност Malleable Нерѓосувачки Челични Јажиња Клипови за 1 Кабли, T316 Морски Одделение –

DEN 1315.20

ЗА ПРАВЕЊЕ на КАБЕЛ ОЧИ – Облоги и обезбедува кабел назад на себе, формирајќи кабел око или прашка.ЛЕСЕН

Обновливи Мајка Подароци, Почитувани Мајка, Без Оглед на Она што Животот го Фрла Во Вас, Барем Не Мора.!, Најдобри Божиќ Свеќа Од
  • Обновено

Обновливи Мајка Подароци, Почитувани Мајка, Без Оглед на Она што Животот го Фрла Во Вас, Барем Не Мора.!, Најдобри Божиќ Свеќа Од

DEN 1687.20

Мајка МИРИСИ СОЈА ВОСОК од СВЕЌА Релаксирачка ароматерапијата искуство од почеток до крај.НАПРАВЕНИ с�

TFGK Тенџере Додатен Тапа, Бранеа од Нерѓосувачки Челик Тенџере Додатен Тапа, Двојно Заеднички Замав Раце Виткање Тапа, Топла и Ладна
  • Обновено

TFGK Тенџере Додатен Тапа, Бранеа од Нерѓосувачки Челик Тенџере Додатен Тапа, Двојно Заеднички Замав Раце Виткање Тапа, Топла и Ладна

DEN 1973.76

♥ Полнење на вода во вашиот шпорет или cooktop добиете многу повеќе пригоден со нашиов лонец додатен тапа �