• Обновено
Соларни Сензор за Движење Светлина Отворено, 2 Пакет Соларни Поплави Светла, 3 Осветлување Режими Прилагодливи Панели Жичен Безбедност Отворено Светла Соларен Пог?

Соларни Сензор за Движење Светлина Отворено, 2 Пакет Соларни Поплави Светла, 3 Осветлување Режими Прилагодливи Панели Жичен Безбедност

DEN 2325.60
Достапно за вашата нарачка

Залиха

【Посветла Соларен Погон Отворено LED Светла】во Споредба со стариот LED светилка монистра, на нашите високо-перформанси КОЧАН извор на светлина има карактеристики на висока осветленост (зголемување од 10%), слаба светлина пад, ниска топлина, и долг работен век, покрај КОЧАН, исто така, направи светлината мека и не блескави.120 Enhanced КОЧАН LED светла, последната и најнапредна технологија на пазарот денес.Тоа носи ултра осветленоста на места околу вашиот дом. 【Флексибилни 3 Осветлување Режими】за Разлика од другите single-mode сончевата светлина, оваа соларна двор светла имаат 3 осветлување на владата да се исполнат varioius средина употреба. ①Motion сензор Режим : сензор за Движење автоматски за осветлувањето ги вклучува светлата кога ќе детектира движење и исклучување по 20 секунди без движење откриени; ②Dim сензор за светло режим : Слабо светло останува во светлината и станува посветла кога движење откриени; ③Constant медиум светлина режим : Останува на со среден светлина за 6 континуирано часа со или без движење откривање. 【Заштеда на енергија за Безбедност Светлина】 сплит-дизајн на соларни светилки не само што се елиминира комплицирани инсталации на традиционалните светлина тела, но, исто така, може совршено да се постигне и долго чување време на директна сончева светлина во текот на денот и подобро осветлување позиции во текот на ноќта.Напредни соларни панели може да се зголеми на конверзија ефикасност од 17%, ефикасно се заштедува електрична енергија трошоци.Како надворешна безбедност светлина за да ве извести кога некој добива во близина, и подобро да ја заштитите вашата сопственост. 【Полесно инсталација *целосна наполнетост бара до 8 часа на сончева светлина во монтажа локација; *ве Молиме отстранете ја заштитната фолија на соларен панел пред полнење; *препорачливо е да се инсталираат соларни светилки во отворено места далеку од сенката предизвикани од дрвја, изградба и др., така што тоа може да се обезбеди тие апсорбираат доволно сончева светлина.Можете да ги инсталирате на висина од 6,5-8 FT над земјата; *Доколку тоа е дождлив или помалку од доволно сончева светлина за неколку дена, светлата не може да светне во текот на ноќта поради недостаток на енергија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

WWDS Ками Смола Мувла, Силикони DIY Епоксидна Мечеви Калапи со 4 Различни Форми, Преносни Кастинг Pendant за Cosplay Уметност Keychain
  • Обновено

WWDS Ками Смола Мувла, Силикони DIY Епоксидна Мечеви Калапи со 4 Различни Форми, Преносни Кастинг Pendant за Cosplay Уметност Keychain

DEN 352.56

Четири Стилови : Има 4 различни стилови на ножеви во еден калап, правејќи ја вашата имагинација се кандид

SLATIOM Милениче Внесувач, Автоматски Фонтана за Пиење, Пет Фонтана за Пиење, Не-Навлажни Устата и Анти-превртување Милениче Сад
  • Обновено

SLATIOM Милениче Внесувач, Автоматски Фонтана за Пиење, Пет Фонтана за Пиење, Не-Навлажни Устата и Анти-превртување Милениче Сад

DEN 2092.56

Принципот на св : Автоматски рефил домашни миленици.Перат : Посебен нерѓосувачки челик сад, лесен за чис�

InvisibleMask СТР: 2015-BMW-528I-СЕДАН-LUXURY-1287 Јасно Градник Боја Заштита Кит за BMW 528I Луксузен Седан. Оваа Ставка Вклучува
  • Обновено

InvisibleMask СТР: 2015-BMW-528I-СЕДАН-LUXURY-1287 Јасно Градник Боја Заштита Кит за BMW 528I Луксузен Седан. Оваа Ставка Вклучува

DEN 5952.00

3 M Scotchgard посебно се намали за 2015 BMW 528 I ЛУКСУЗЕН СЕДАН.Покриеност вклучува пресече боја заштита филм наве

30 Парчиња Сјајна Метален Scrunchies Големи Коса Scrunchies Еластична венчиња Scrunchy Коса Врски Јажиња за Жени, Девојки Коса Додатоци
  • Обновено

30 Парчиња Сјајна Метален Scrunchies Големи Коса Scrunchies Еластична венчиња Scrunchy Коса Врски Јажиња за Жени, Девојки Коса Додатоци

DEN 311.76

Она што ќе добиете : нашата пакет вклучува 30 парчиња на косата scrunchies вкупно 10 различни стилови, 3 парчиња

Ноќта на вештерките се Соочуваат со Налепница се Направи до Налепници Лице Привремена Тетоважа Сирена Солзи за Фестивал Ритла Партија
  • Обновено

Ноќта на вештерките се Соочуваат со Налепница се Направи до Налепници Лице Привремена Тетоважа Сирена Солзи за Фестивал Ритла Партија

DEN 263.76

Rhinestones тело лице гем Накит SGS Уверение 1 ) Лесно да се примени само лупам и стап 2 )Отстранлив, repositionable, едно

Леќи на камерата Миленици Носат Дуксери за Куче, Мачка Костим Мека Пет Топли Пижами Симпатична Миленичиња Зимска Облека Кошула
  • Обновено

Леќи на камерата Миленици Носат Дуксери за Куче, Мачка Костим Мека Пет Топли Пижами Симпатична Миленичиња Зимска Облека Кошула

DEN 431.76

Големина : Ова домашно Милениче Одговараат Има 6 Големини За Да Изберете Од,Видете на Производ Слики За Д

Детски Велосипед 1-3-6 Година Стариот Бебе Дете Велосипед Возење Tricycle Бебе Внатрешна и Надворешна Combination66X48X62CM (Боја
  • Обновено

Детски Велосипед 1-3-6 Година Стариот Бебе Дете Велосипед Возење Tricycle Бебе Внатрешна и Надворешна Combination66X48X62CM (Боја

DEN 6802.08

♥ [структура на триаголник : структурата на безбедно триаголник, стабилност, цврстина, висока издржливо