• Обновено
Seco 18012 Jobber Должина Вежба Битови SD205A, 18.00 mm Вежба Малку Големина

Seco 18012 Jobber Должина Вежба Битови SD205A, 18.00 mm Вежба Малку Големина

DEN 19691.52
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Серија/Листа SD205 A, Ударна Точка Малку Големина на (mm) 18.00, Ударна Точка Малку Големина (Децимална Инчи) 0.7087, Ударна Точка Малку Крај/Слој Ti Al N/Едб, Ударна Точка Малку Материјал Солидна Карбид, Flute Должина (mm) 93.00, Flute Должина (Децимална Инчи) 3.6614, Flute Вид на Спирала, Спирала Тип Редовни Спирала.Вежба Точка Агол 140, Број на Флејта 2, вкупна Должина (mm) 143.00, Севкупната Должина (Децимална Инчи) 5.6299, Спецификација Ознака DIN, Преку Coolant (Да/Не) Да, Flute Должина x Дијаметар Сооднос 5x D, месо тело Дијаметар (mm) 18.00. Максимална Длабочина на Дупчење (Децимална Инчи) 2.5984, Максимална Длабочина на Дупчење (mm) 66.00, месо тело Должина (mm) 48.00, месо тело Должина (Децимална Инчи) 1.8898, Веб Конфигурација Заострените, Вежба Малку Дијаметар Толеранција (mm) +0.007 на +0.025, Сечење на Ветер Десната Страна, Веб Чистење.Земја на потекло : Шведска.Оптимизиран облоги, совет geometries и вметнете дизајни.Овие вежби понуда на високо квалитетни дупки и висока продуктивност за сите видови на апликации и работа парче материјали.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

230mm Високо-јаглероден Челик Пресврт Вежба Малку за Метал Челик за Дупчење Дрво Моќ Дупка Алатки 6/8/10/12/14/16/18/20mm метал вежба
 • Обновено

230mm Високо-јаглероден Челик Пресврт Вежба Малку за Метал Челик за Дупчење Дрво Моќ Дупка Алатки 6/8/10/12/14/16/18/20mm метал вежба

DEN 254.40

☛ Погодно за дупчење, едноставен за користење, безбеден и сигурен ☛ Остар Пресврт Вежба Малку За Дрво, П

Cle-Линија C23071 Општа Намена Jobber Должина Вежба, High Speed Челик, Светол Финиш, Директно месо тело, 118-Степен Радијална Точка,
 • Обновено

Cle-Линија C23071 Општа Намена Jobber Должина Вежба, High Speed Челик, Светол Финиш, Директно месо тело, 118-Степен Радијална Точка,

DEN 127.20

118 Степен Радијална Точка.ХСС супстрат со општа намена и геометрија.Располагање со 3 / 8" намалена shanks.Све�

GUHRING 9006580068000 GT100 Кобалт Параболична Jobber Должина Вежба Малку, 5 x Д, 130 Степен, Калај Заврши, 6.8 мм Дијаметар на Сечење,
 • Обновено

GUHRING 9006580068000 GT100 Кобалт Параболична Jobber Должина Вежба Малку, 5 x Д, 130 Степен, Калај Заврши, 6.8 мм Дијаметар на Сечење,

DEN 727.20

Подобрена оштетени отстранување, особено во длабоко дупчење апликации.Направени од највисок квалитет �

Мичиген Вежба 299 Серија на Високо-Брзински Челик Масло Дупка Вежба Малку, Црна Оксид Заврши, 4 Morse Коси месо тело, Спирала Flute,
 • Обновено

Мичиген Вежба 299 Серија на Високо-Брзински Челик Масло Дупка Вежба Малку, Црна Оксид Заврши, 4 Morse Коси месо тело, Спирала Flute,

DEN 20100.24

Highspeed челик алатки се добри за повеќето општа намена апликации, нуди комбинација на цврстина и жилавост

Пресврт Вежба Малку Сет (10 парчиња), Микро ХСС Кобалт Вежба Малку Сет за цврст Метал, од Нерѓосувачки Челик, од Леано Железо, 2,5
 • Обновено

Пресврт Вежба Малку Сет (10 парчиња), Микро ХСС Кобалт Вежба Малку Сет за цврст Метал, од Нерѓосувачки Челик, од Леано Железо, 2,5

DEN 239.76

Материјал : ХСС4341.Дијаметар Големина : 2,5 mm.Целосно Земјата Процес Сплит Точка : Нема центар удар е потреб

Вежба Малку Сет за Дрво, 50 Компјутери Титаниум Обложена ХСС High Speed Челик Вежба за DIY Дом и Општа Градба Инженеринг Користење
 • Обновено

Вежба Малку Сет за Дрво, 50 Компјутери Титаниум Обложена ХСС High Speed Челик Вежба за DIY Дом и Општа Градба Инженеринг Користење

DEN 174.96

【Состојба】Ова е 100% сосема нов и висок квалитет со Голема Брзина Челик 【Користи За Дрво】На Нѕѕ Вежба М�

Кливленд 2075N Кобалт Челик Jobbers' Должина Вежба Малку, TiCN Обложени, Круг месо тело, 135 Степен Рецка Точка, 1/2 (Пакет од 5)
 • Обновено

Кливленд 2075N Кобалт Челик Jobbers' Должина Вежба Малку, TiCN Обложени, Круг месо тело, 135 Степен Рецка Точка, 1/2 (Пакет од 5)

DEN 239.76

Ti CN е керамички слој, кој е потешко од Калај и има пониски триење.На повисоките, исто така, повика побрзо �

MAXTOOL Буквата S 2 парчиња Идентични Jobber Должина Вежби Кол 0.348 ХСС М2 Пресврт Вежба Битови Целосно Земјата Црно-Бронза Директно
 • Обновено

MAXTOOL Буквата S 2 парчиња Идентични Jobber Должина Вежби Кол 0.348 ХСС М2 Пресврт Вежба Битови Целосно Земјата Црно-Бронза Директно

DEN 185.76

Квалитетот high speed челик обезбедува битови супер тешко, остар и сечење ефикасно со импресивни своите пер�

Gowe Вежба малку мелница со дијаметар од 3-28mm, Универзална вежба малку мелница, Вежба малку мелница може да остри 3-28MM вежба
 • Обновено

Gowe Вежба малку мелница со дијаметар од 3-28mm, Универзална вежба малку мелница, Вежба малку мелница може да остри 3-28MM вежба

DEN 487.20

Вежба малку мелница со дијаметар од 328mm, Универзална вежба малку мелница, Вежба малку мелница може да ос�

Вежба Малку Продолжување Сет,4Pcs Магнетни Вежба Шрафцигер Малку Носителот Бар Чак Адаптер Extender 1/4 инчи Хексадецимален Брзо
 • Обновено

Вежба Малку Продолжување Сет,4Pcs Магнетни Вежба Шрафцигер Малку Носителот Бар Чак Адаптер Extender 1/4 инчи Хексадецимален Брзо

DEN 383.76

Пакет содржина : 4pcs магнетни вежба малку extender 1 / 4 инчи,Пакетот вклучува 3 Должина2"(60mm),4"(100)мм,6"(150mm) 12"(300мм)

MAXTOOL 5/16 2 парчиња Идентични Jobber Должина Вежби ХСС М2 Пресврт Вежба Битови Целосно Земјата Црно-Бронза Директно месо тело
 • Обновено

MAXTOOL 5/16 2 парчиња Идентични Jobber Должина Вежби ХСС М2 Пресврт Вежба Битови Целосно Земјата Црно-Бронза Директно месо тело

DEN 159.12

Квалитетот high speed челик обезбедува битови супер тешко, остар и сечење ефикасно со импресивни своите пер�