• Обновено
WDXG 3D Венера Божицата Мувла Римската Митологија Божица Силикони Габи, DIY, Сапун, Свеќи Гипс Алатка за Правење Ракотворби Подароци(C2)

WDXG 3D Венера Божицата Мувла Римската Митологија Божица Силикони Габи, DIY, Сапун, Свеќи Гипс Алатка за Правење Ракотворби Подароци(C2)

DEN 403.20
Достапно за вашата нарачка

Залиха

?Креативен Дизајн? : Различен од традиционалните калапи,3d свеќа калапи усвојат класичните Венера божицата на графика, што е многу класичен и модерен.што е многу погоден за правење на персонализирани занаети, нередовност Во силиконски калапи не се традиционални симетрич-ност, со цел pursing слобода, флексибилност и убавина, која целосно може да се покаже вашиот уникатен вкус.лесно да се создаде уметничка атмосфера. ?Доста Дебели и Издржливи?Овие епоксидна калапи се направени од храна одделение органскиот силициум материјал, мек, дебел, солза-отпорни, отпорни на деформација и исчезнува, перат, издржливи и еднократно, На проѕирна боја ви овозможува да видите внатре јасно.Ако наидат на незадоволително проблеми, ве молиме да не коментирам, ние ќе ви овозможат подобро искуство. ?Идеален Подарок?Како и на мувла, кои може да се направи забава смола играчки, ова е дефинитивно идеален подарок За diy љубовници, купи и да ја даде на пријатели кои сакаат diy идеи, тие дефинитивно ќе бидат задоволни со тоа.Или можете да направите вашиот уникатен роденден, Божиќ, Мајка?s ден, на Вљубените?s ден, Нова Година подароци за вашите пријатели и семејството.Нашите силиконска смола калапи се идеални за себе, членови на семејството, пријатели, секој кој сака занаети проект. ?Лесно да се работи?Свеќа модел обезбедува не-стап површина и е лесно да се работи.Вие само треба да ги подготви потребните суровини и истурете ги во моделот, се чека за нив да бидат целосно пополнети и лесно да се претвори наопаку, тогаш може да се направи исклучителна ракотворби на различни форми.Температурата опсег : -40°C до +230°CPackage вклучува : 1 компјутер силикони mold Use : Ароматерапијата, свеќи, гипс итн.Име : Римскиот колона силикони mold Material : Silicone Features : Храна одделение силиконски, невкусна, не-токсични.Роман во форма, променливи во стил, лесно да се demold, и лесно да се чисти.Безбедна употреба во печки, фрижидери, и микробранови печки.Белешки : 1. Поради сложен процес причини, ќе има мали гребнатини и нечистотии на некои мувла шишиња или на дното.Но тоа не влијае на користењето, внимателно да ги купите ако ви пречи тоа.Ви благодариме.2. Треба да се биде внимателен при преземање надвор на готовиот производ.Можете да се обидете повеќе пати.Ако дел од готовиот производ е тешко да се отстрани нормално, тоа не е голем квалитет проблем,внимателно да ги купите ако ви пречи тоа.Ви благодариме.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Qingsi 4 Пакет Магијата Коцка Свеќа Силиконски Калапи Свеќа Калапи рачно изработени Восок Калапи за Свеќа Сапун Фондан Чоколадо
 • Обновено

Qingsi 4 Пакет Магијата Коцка Свеќа Силиконски Калапи Свеќа Калапи рачно изработени Восок Калапи за Свеќа Сапун Фондан Чоколадо

DEN 302.40

Материјал : Силикон.Облик : Плоштад.Големина : 3.8*4.5 cm.ANSWER : ___________________________ NOTE : НЕ СЕ ВКЛУЧУВААТ СВЕЌА,СВЕЌИ

Рачно изработени Силикони Торта Калапи, Занает Уметност Силикони Свеќа Калапи, Занает Декорација Габи, DIY рачно изработени Сапун
 • Обновено

Рачно изработени Силикони Торта Калапи, Занает Уметност Силикони Свеќа Калапи, Занает Декорација Габи, DIY рачно изработени Сапун

DEN 791.76

УЖИВАЈТЕ СВЕЌА ПРАВИ ДОМА големи силиконски свеќа мувла е симпатична и практична; страна свеќа мувла и�

3 Парчиња Пластични Свеќа Калап за Свеќа Одлуки во Собата, Вклучувајќи Столб Мувла, Цилиндар Мувла и Сфера, А се Идеални за DIY рачно
 • Обновено

3 Парчиња Пластични Свеќа Калап за Свеќа Одлуки во Собата, Вклучувајќи Столб Мувла, Цилиндар Мувла и Сфера, А се Идеални за DIY рачно

DEN 573.36

Информација за производот : постојат 3 парчиња пластични свеќа калапи во нашиот пакет, и тие се во различ

gujiu 5ps 3D Зајакот Силиконски Калап DIY Гипс Свеќа Габи Велигден Ден Животински Облик Свеќа Украсување Калап за Парафински
 • Обновено

gujiu 5ps 3D Зајакот Силиконски Калап DIY Гипс Свеќа Габи Велигден Ден Животински Облик Свеќа Украсување Калап за Парафински

DEN 1380.00

Пакетот вклучува 5 калапи【ТРАЈНИ ПРЕДНОСТ】мувла може да се користи за многу пати, кој е издржлив, не е л

4 Пакети Силикон Сапун Калапи во Форми на Пчелите, Пеперутки, Цветови и Лисја - рачно изработени Занаетчиски Калапи за Епоксидна
 • Обновено

4 Пакети Силикон Сапун Калапи во Форми на Пчелите, Пеперутки, Цветови и Лисја - рачно изработени Занаетчиски Калапи за Епоксидна

DEN 623.76

【DIY Сапун Одлуки】3 силикони занаетите калапи имаат шест кариес и 1 има четири шуплини.Сет од 4 силикони с

Епоксидна рачно изработени Сапун Мувла Октопод Декорација Свеќа Калап за DIY Декорација Правење на Сапун Свеќа Топи Смола Полимер
 • Обновено

Епоксидна рачно изработени Сапун Мувла Октопод Декорација Свеќа Калап за DIY Декорација Правење на Сапун Свеќа Топи Смола Полимер

DEN 401.28

Во прилог да се користи како свеќи или сапун, гипс калапи може да се користи како смола калапи или да се к

KESIO Леб Сапун Одлуки Сечење Мувла Комплет - Правоаголни Силиконски Калап Сапун, Прилагодлив Сечење Дрво Кутија, од не ' Рѓосувачки
 • Обновено

KESIO Леб Сапун Одлуки Сечење Мувла Комплет - Правоаголни Силиконски Калап Сапун, Прилагодлив Сечење Дрво Кутија, од не ' Рѓосувачки

DEN 1112.64

КОМПЛЕТЕН СЕТ : 1 x Прилагодливи Сечење Дрво Кутија, 1 x Прави машина, 1 x Челик Брановидна машина, 1 x Силикон

Jorzer Љубов Свеќа Силиконски Калапи Свеќа Силиконски Калап Срцето Кригла Форма Торта Колачиња Мувла Смола Занаети DIY Мувла
 • Обновено

Jorzer Љубов Свеќа Силиконски Калапи Свеќа Силиконски Калап Срцето Кригла Форма Торта Колачиња Мувла Смола Занаети DIY Мувла

DEN 544.08

Љубов кригла облик дизајн : Љубов кригла форма на силиконски калап може да се користи за свеќи и други ук

Голема Мувла DIY Срцето Дизајн Силикони Сапун Калапи рачно изработени Прилично Цвет Силиконски Калап за Правење на Сапун
 • Обновено

Голема Мувла DIY Срцето Дизајн Силикони Сапун Калапи рачно изработени Прилично Цвет Силиконски Калап за Правење на Сапун

DEN 283.20

Материјал на мувла : храна одделение силиконски каучук.Материјал на мувла : храна одделение силиконски �

УВ Епоксидна Смола Гипс Соја Восок рачно изработени од Глина Алатки Свеќа Мувла 3D Свеќа Мувла Силиконски Калап Коцка Сапун Калапи(30x30x30mm)
 • Обновено

УВ Епоксидна Смола Гипс Соја Восок рачно изработени од Глина Алатки Свеќа Мувла 3D Свеќа Мувла Силиконски Калап Коцка Сапун Калапи(30x30x30mm)

DEN 71.76

100% нов и висок квалитет.Рејтинг на температура : 40 centigrade на +210 centigrade.Тоа е лесен за употреба и чистење.Тоа

ONNPNN Геометрија Силикони Свеќа Мувла, Хексагонална Коцка Калап Сапун, Восок Ароматерапијата Гипс Габи, DIY рачно изработени Сапуни
 • Обновено

ONNPNN Геометрија Силикони Свеќа Мувла, Хексагонална Коцка Калап Сапун, Восок Ароматерапијата Гипс Габи, DIY рачно изработени Сапуни

DEN 262.80

【Лесно да се demold】Едноставно истурете вашите омилени состојки во калап, подготви и кул целосно.Потоа св

3D Венера Божицата Свеќа Мувла, Транспарентни Венера Божицата Антички Римски Столбови Силиконски Калап за Свеќа Сапун Смола Накит
 • Обновено

3D Венера Божицата Свеќа Мувла, Транспарентни Венера Божицата Антички Римски Столбови Силиконски Калап за Свеќа Сапун Смола Накит

DEN 503.76

3 D Венера Божицата Мувла : Бела Римската божица колона мувла, направен од висококвалитет со силиконска м

Пол Columnar Спирала Чипка Силикони рачно изработени Свеќа Мувла DIY 3D Conch Море Snai Cented Свеќа Правење на Резерви Дома Декорација
 • Обновено

Пол Columnar Спирала Чипка Силикони рачно изработени Свеќа Мувла DIY 3D Conch Море Snai Cented Свеќа Правење на Резерви Дома Декорација

DEN 1360.32

Широк спектар на употреба : Нашите калапи се многу погодни за правење на бонбони,чоколади,меки бонбони,ж

Јас-НАЈДОБРИ 3D Зголеми Цвет Силиконски Калап Епоксидна Смола Цвет Калапи Украсување Занаети Свеќа Восок Мувла Мус Торта Силиконски
 • Обновено

Јас-НАЈДОБРИ 3D Зголеми Цвет Силиконски Калап Епоксидна Смола Цвет Калапи Украсување Занаети Свеќа Восок Мувла Мус Торта Силиконски

DEN 475.20

големина на финалниот цвет : 55*70*55мм, тежината на финалниот смола цвет : 70 грама.материјал : храна одделен�

3D Силикони Елка Свеќа Мувла, Борови калапи Свеќа Одлуки DIY Торта Сапун Материјали за Божиќ Партија Дом Decos (Мал)
 • Обновено

3D Силикони Елка Свеќа Мувла, Борови калапи Свеќа Одлуки DIY Торта Сапун Материјали за Божиќ Партија Дом Decos (Мал)

DEN 359.76

Висок квалитет : свеќа мувла е направен од висококвалитет со силиконска материјал, мека, издржливи, обно

3D Тело Свеќа Мувла на Силиконски Восок Изработката Мувла Мускулите Машки Женски Дизајн Уметност Мирис Свеќа Правење на Сапун Декорација
 • Обновено

3D Тело Свеќа Мувла на Силиконски Восок Изработката Мувла Мускулите Машки Женски Дизајн Уметност Мирис Свеќа Правење на Сапун Декорација

DEN 969.60

Калапи не само што може да се користи за фондан торта, но, исто така, Чоколадо, косата, желе, пудинг, замрз�

JiaUfmi Силикони Свеќа Калапи за Свеќа Одлуки, Обновливи Свеќа Мувла, DIY Ракотворби Украси Одлуки Свеќа Украси Алатки
 • Обновено

JiaUfmi Силикони Свеќа Калапи за Свеќа Одлуки, Обновливи Свеќа Мувла, DIY Ракотворби Украси Одлуки Свеќа Украси Алатки

DEN 308.88

Пакет се вклучени 1 buc Силикони 3 D Тело Свеќа Мувла.Вие треба да се подготват дополнителни свеќа фитили, м