• Обновено
mumisuto Коњ Тетива Чизми,Јавање Коњи Заштитници СТП Школка Коњ Тетива Заштита на Подигање со Најлон Кука и Јамка Fastener за Било кој Временски Услови

mumisuto Коњ Тетива Чизми,Јавање Коњи Заштитници СТП Школка Коњ Тетива Заштита на Подигање со Најлон Кука и Јамка Fastener за Било

DEN 557.28
Достапно за вашата нарачка

Залиха

【Breathability】Топлина акумулација предизвикани од обука и возење може да предизвика проблеми за вашиот коњ.Овие обезбеди тапацир за вашиот коњ нозе, се високо дише, да се постигне максимална вентилација, и донесе непрекинато утеха на коњ. 【Флексибилност】Лесен и дише за да обезбеди целосна поддршка за вашиот коњ потреби без ограничување на струење.Овие чизми се доволно флексибилни за вашиот коњ лесно да се вршат со голема брзина активности, како на коњ тркачки, транзиции, јавање коњи и издржливост. 【Лесно Да се Носат】Коњ заштита hoof чизми се лесно да се стави пред тренинг и полетување по завршувањето на обуката.Неговиот дизајн е многу удобен, па вие не треба да губат време да се борат со нив пред или по планирање или обуки. 【Исклучителна Изработка】Коњ тетива чизми се добро изработени и наменети за секојдневна употреба, која може да се обезбеди дека тие нема да се лизга или пак кога се движат брзо, направи вашиот коњ посигурни во секој чекор во и надвор од теренот. 【Одлична Заштита】Коњ тетива чизми може да ги заштити тетива областа на твојот коњ од влијанието и четкање, обезбедување на крајната поддршка и заштита без ограничување на слободата на движење, совршено решение за скокање или крос-кантри јава.Функција : 1. Усвојување најлон кука и јамка fastener, тоа не е лесно да пената и има долг животен век. 2. Дава силна поддршка за коњот нозе, и да се спречи влијание и ногата повреди, го апсорбира ударот и заштита на коњ коска од оштетување. 3. На рака покажува одлична изработка, која може да се осигури дека таа не се лизга или пак кога се движат брзо, погоден за било кој временски услови. 4. СТП материјал школка плус еластична neoprene материјал обезбеди многу добар амортизирање ефект. 5. Ракавици може да се заштити коњ нозе од повреди или ќе го намали степенот на повреда кога коњи скокаат над пречки.Спецификација : Предмет Тип : Коњ Тетива Чизми Материјал : СТП Пакет Листата : 2 x Црвено Пред Тетива Чизми или 2 x Црвено Hind Тетива Чизми.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

YNITJH Крајот Сечење Клешти, Повеќенаменски Hoof Тример Коњ Hoof Farriers Nipper,и за Кози и Овци, Свињи, Говеда и Коњи, Крава Hoof
 • Обновено

YNITJH Крајот Сечење Клешти, Повеќенаменски Hoof Тример Коњ Hoof Farriers Nipper,и за Кози и Овци, Свињи, Говеда и Коњи, Крава Hoof

DEN 431.76

☛【Потковица клешти】Професионални алатки, можете лесно може да се намали преку hoof средување на алатки

TOPINCN Hoof Машина Електрични Крава Hoof Средување на Плоча Диск Ветеринарна Инструмент Добиток Hoof Поправка Алатка со 8 Ножеви
 • Обновено

TOPINCN Hoof Машина Електрични Крава Hoof Средување на Плоча Диск Ветеринарна Инструмент Добиток Hoof Поправка Алатка со 8 Ножеви

DEN 2143.20

【Премиум Материјалот】Направен од висок квалитет на метални материјали за издржливост и долг животен �

Коњ Грижа Чизми, да се Спречи Лизгање Амортизирање Мека Коњ Тетива Чизми Сет со Кука Јамка за Коњи(Црна пред нозе, M)
 • Обновено

Коњ Грижа Чизми, да се Спречи Лизгање Амортизирање Мека Коњ Тетива Чизми Сет со Кука Јамка за Коњи(Црна пред нозе, M)

DEN 1521.60

Заштита : Заштита на коњот нозете од влијанието и ногата штета, дури и со мека обвивка за да се спречи три

Кенсингтон Природни Коњ Летаат Чизми - Web Исечените - Stay-Up Технологија - Заштита од Каснувања од Инсекти и УВ Зраци - се Продава
 • Обновено

Кенсингтон Природни Коњ Летаат Чизми - Web Исечените - Stay-Up Технологија - Заштита од Каснувања од Инсекти и УВ Зраци - се Продава

DEN 887.76

ПОМАГА во СПРЕЧУВАЊЕ на КОЊ ПОВРЕДА од СТРАНА на ЧУВАЊЕ ИНСЕКТИ ОД ГРИЗЕ КОЊОТ НОЗЕ Заштитна коњ чизми �

XYEJL 690W Електрични Волна Shears, Овци Clipper Алатка Овци Shears Shearing Машина, 6 Брзини Брзина за Коњ/Добиток/Камила/Дебелокож,DarkGreen-110V
 • Обновено

XYEJL 690W Електрични Волна Shears, Овци Clipper Алатка Овци Shears Shearing Машина, 6 Брзини Брзина за Коњ/Добиток/Камила/Дебелокож,DarkGreen-110V

DEN 2006.40

☛【Професионални Волна Ножици】Оваа електрични волна коса clipper користи високо квалитетни, оригинални н

Прилагодливи Коњ Треска Чизми, Коњ Спортски Чизми Цврсто Фиксирани Носат Отпорни Мека за Скокање Equestrian Конкуренција
 • Обновено

Прилагодливи Коњ Треска Чизми, Коњ Спортски Чизми Цврсто Фиксирани Носат Отпорни Мека за Скокање Equestrian Конкуренција

DEN 786.96

[Прилагодливи Ремени] : Овие коњ чизми се дизајнирани со интимни кука и јамка ремени, кои се лесно да се с�

XiangXin Руно Коњ Нога Обвива Руно Завој Подигање на Бел Коњ Подигање Заврши Коњ Нога Поддршка, Коњ Подигање Заврши, Коњ Подигање
 • Обновено

XiangXin Руно Коњ Нога Обвива Руно Завој Подигање на Бел Коњ Подигање Заврши Коњ Нога Поддршка, Коњ Подигање Заврши, Коњ Подигање

DEN 801.60

Направен од висок квалитет на руно материјали, цврсти, трајни и долг животен век.Добра еластичност, може

Farnam Ласерски Сјај на Кожата & Грб Додаток за Коњи, Промовира Здрава Кожа & Светли Палто од Внатре кон Надвор, 3.75 Фунти 30 дена
 • Обновено

Farnam Ласерски Сјај на Кожата & Грб Додаток за Коњи, Промовира Здрава Кожа & Светли Палто од Внатре кон Надвор, 3.75 Фунти 30 дена

DEN 407.76

Промовира здрава кожа и блескава палто од внатре кон надвор.Ceramides зголеми хидратација на кожата за здра�

YAYONG 690w Електрични Професионални Овци Shears, 2800r/мин Професионални Електрични Овци Clippers за Овци и Кози Лама Alpacas Тешки
 • Обновено

YAYONG 690w Електрични Професионални Овци Shears, 2800r/мин Професионални Електрични Овци Clippers за Овци и Кози Лама Alpacas Тешки

DEN 3420.00

【690 W Професионални Shears】Електрични Овци Clippers функција трајни ситеалуминиумска глава и солиден засилен

QMZDXH Овци Shearing Clippers, Професионални Овци/Кози Clippers, Професионални Животни Чешлање Shears, за Кучиња и Коњи, Коњите Свињи,
 • Обновено

QMZDXH Овци Shearing Clippers, Професионални Овци/Кози Clippers, Професионални Животни Чешлање Shears, за Кучиња и Коњи, Коњите Свињи,

DEN 1756.80

♥Ефикасен и удобен : 690 вати енергија и 24000 rmp високо сечење брзина направете го тоа лесно да работат и да

Yosoo Коњ Опашка Заврши, Персоналните Практични Заштитна Коњ Опашка Заштитник Убава Полиестер за Equestrian Резерви(црвено)
 • Обновено

Yosoo Коњ Опашка Заврши, Персоналните Практични Заштитна Коњ Опашка Заштитник Убава Полиестер за Equestrian Резерви(црвено)

DEN 342.96

Премиум Материјал : коњ tailwrap е направен од премиум полиестер материјал, добра навремено отпор и обликот

mumisuto Коњ Поддршка на Ракавици,1 Пар на Коњ Скокање Нога Подигнете Заштита Поддршка Заврши Equestrian Опрема(9.84.7 инчи)
 • Обновено

mumisuto Коњ Поддршка на Ракавици,1 Пар на Коњ Скокање Нога Подигнете Заштита Поддршка Заврши Equestrian Опрема(9.84.7 инчи)

DEN 728.88

【Се избегне Повреда】Овие професионално избрани коњ тетива чизми може да се заштити вашиот коњ е тетив�

Коњ Тетива Подготвуваат Стража, Коњ Hind Тетива Чизми СТП + Neoprene Шок Апсорбирање за Јава(збир на сина, крупните)
 • Обновено

Коњ Тетива Подготвуваат Стража, Коњ Hind Тетива Чизми СТП + Neoprene Шок Апсорбирање за Јава(збир на сина, крупните)

DEN 1396.56

Мека Обвивка : Носи одмор и удобност, лесни, дише и меко пополнување, намалување на пот и триење.Високо Кв