• Обновено
Stren-Flex ERS6-04 Полиестер Бескрајни Круг Прашка, 16800 lbs Вертикална Капацитет, 4' Должина, Бела

Stren-Flex ERS6-04 Полиестер Бескрајни Круг Прашка, 16800 lbs Вертикална Капацитет, 4' Должина, Бела

DEN 1026.96
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Боја Кодирани за Лесна Идентификација.Поединечно серијали за следливост.Twin Tag РТС - Излишни Тагирање Систем.Произведени со Лесни, Висока Јачина најголемиот Дел Полиестер Предиво.Лесни, Флексибилни и Прифатливи..Стандард Roundslings нудат лесен за користење решение за голем број на општи кревање апликации.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Американскиот Индустриски / 2 1/2 Тело/Око за Око Полиестер Круг Прашка - Жолта / 20 Ft. Долго / Ee90X20' / 8,400 Lbs. Вертикална
  • Обновено

Американскиот Индустриски / 2 1/2 Тело/Око за Око Полиестер Круг Прашка - Жолта / 20 Ft. Долго / Ee90X20' / 8,400 Lbs. Вертикална

DEN 1600.80

(ЖОЛТ) произведено ВО САД / ПОЛИЕСТЕР / ASME B30.9 / CORDURA ТЕЛО ЗА ЗАШТИТА ОД ГРЕБНАТИНКИ 8,400 LBS.ВЕРТИКАЛНА ОЦЕ

САД Направени VR1 X 4' Пурпурна Slings 4'-12' Должини во Листата, Двојно PLY Покрие Бескрајни Круг Поли Кревање Slings, 2,600 lbs
  • Обновено

САД Направени VR1 X 4' Пурпурна Slings 4'-12' Должини во Листата, Двојно PLY Покрие Бескрајни Круг Поли Кревање Slings, 2,600 lbs

DEN 669.84

2,600 lbs вертикален товар, 2,080 lbs ѓердан задржете, и 5,200 lbs кошница задржете.Економски & прилагодлива прашка б

САД Направени VR5 X 30 Црвено Slings 4'-30' Должини во Листата, Двојно PLY Покрие Бескрајни Круг Поли Кревање Slings, 13,200 lbs
  • Обновено

САД Направени VR5 X 30 Црвено Slings 4'-30' Должини во Листата, Двојно PLY Покрие Бескрајни Круг Поли Кревање Slings, 13,200 lbs

DEN 897.60

Направени во САД ДВОЈНО PLY ПОКРИЕ Круг Поли Бескрајни Кревање Slings 13,200 lbs вертикален товар, 10,560 lbs ѓердан з

Американскиот Индустриски / 1 1/8 Ширина/Бескрајни Полиестер Круг Прашка - Тен / 3 Ft. Долго / En120X3 / 10,600 Lbs. Вертикална
  • Обновено

Американскиот Индустриски / 1 1/8 Ширина/Бескрајни Полиестер Круг Прашка - Тен / 3 Ft. Долго / En120X3 / 10,600 Lbs. Вертикална

DEN 333.60

(ТЕН) произведено ВО САД / ПОЛИЕСТЕР / ASME B30.9 10,600 LBS.ВЕРТИКАЛНА ОЦЕНЕТ КАПАЦИТЕТ 8,500 LBS.ЃЕРДАН ОЦЕНЕТ КАПА