• Обновено
IOGEAR 4-Port 4K Двојна Видите DisplayPort Kvmp со USB 3.0 Центар и Аудио W/Целосен Сет на Кабли (GCS1944 TAA во Согласност)

IOGEAR 4-Port 4K Двојна Видите DisplayPort Kvmp со USB 3.0 Центар и Аудио W/Целосен Сет на Кабли (GCS1944 TAA во Согласност)

DEN 12847.68
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Зголеми вашиот high-end мулти-ги следи работна станица со супериорен резолуцијата за видео.Споделување Двојна вистински 4 K Кино Display Port монитори (4096 x 2160 @60 Hz).Работат 4 Display Port компјутери со 1 Тастатура, Глувче, и 2 монитори.Додадете друга GCS1944 да се прошири до четири 4 K монитори.Displayport 1. 2 во согласност, во согласност со HDCP.Зачувај каблирање трошоци : Сите KVM кабли вклучени.Додадени карактеристики преку фирмверот ажурирања.Поддржани од страна на iogear е 3-та година и слободен живот техничка поддршка.Зголеми вашиот високо-крај двојна Display Port workstations поврзувајќи ги на 4-Port 4 K двојна приказ на екранот порта KVMP.Искуство 4 K Кино резолуции заедно со богат бас и 7. 1 опкружувачки звук додека префрлување помеѓу двата компјутери и споделување на два USB 3. 0 периферни уреди со притискање на копчето.Приклучи се две Кино 4 K Display Port набљудувачите на вашиот премиум десктоп или лаптоп да се доживее супериорен екран, слика и видео квалитет.Двојна видите Display Port KVMP испорачува кино 4 K резолуција стандард на 4096 x 2160 во рамка стапка од 60 Hz.Дизајниран за професионална филм и видео продукција индустрии, На 4-Port KVMP поддржува средини кои бараат cinematic графика резолуција.Супериорен квалитет е исто така се идеални за апликации во движење графички дизајн, анимација, инженеринг, градежништво, и медиумски дизајн.Прекинувач и пристап две Display Port компјутери од push-button предниот панел или кратенка на тастатурата комбинација на вашата тастатура.Се користат најновите глувчето во порт-префрлување функционалност за да го промените порти со едноставно кликнување на тркала копчето од вашиот 3-копче USB глушец.Справување со големи проекти и двоен вашиот десктоп гледање простор со додавање на вториот 4-Port KVMP (GCS1944).проширете ги вашите workstations да се сместат до четири 4 K Кино Display Port монитори.Дополнителни Smart конективност карактеристики се претвори вашата работна станица во удобна, лесна-за-користење центар.Моќта на откривање обезбедува автоматско поврзување на следното напојува-на компјутер.Барања конзола 2 x Display Port компатибилен следи стандард 104 копче поврзаниот USB тастатура стандард 2 или 3 копчето поврзаниот USB глушец Микрофон и јазик (изборен) компјутер 2 x Display Port пристаништа Тип USB приклучок Аудио портови (изборен) *Употреба со видео адаптер може да се промени перформанси. 3 глувчето порта префрлување поддржани заедно со глувчето емулација на режимот користејќи USB копчето на глувчето wheel4 HD Аудио преку Display Port не може да биде вклучен независно КОМПЈУТЕР тастатура комбинации се емулира Mac тастатури. 6 DB9 да RJ-45 кабел не се вклучени.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Кристал Слика Техника - Rackmount Конзола - 1U 19 Rackmount Монитор, 1440 X 900 Резолуција, VGA & DVI-D Текст (Кристал Слика Технолошки
  • Обновено

Кристал Слика Техника - Rackmount Конзола - 1U 19 Rackmount Монитор, 1440 X 900 Резолуција, VGA & DVI-D Текст (Кристал Слика Технолошки

DEN 1608.00

ВИДЕО 1440 X 900 со VGA & DVID Текст Вклучува И 6' VGA / USB Кабел и 6' DVI / USB Кабел.ТАСТАТУРА 104 Копче за Тастатура за Ла�

KESOTO USB2.0 Switch Селектор Switcher Кутија Центар за Печатач U-Диск,Зголемување на Ефикасноста на Работата Лесно да се Инсталира
  • Обновено

KESOTO USB2.0 Switch Селектор Switcher Кутија Центар за Печатач U-Диск,Зголемување на Ефикасноста на Работата Лесно да се Инсталира

DEN 2385.60

Модел : KMU204 A.LED статус индикатор прецизно покажува кој компјутер е во контролирани рамки.Силна компатиб�

Преносни 2-Порта VGA Префрлање Видео Селектор Switcher Кутија 2-во-1 Од Двојна Порта VGA Монитор Switcher Споделување на Две Компјутер
  • Обновено

Преносни 2-Порта VGA Префрлање Видео Селектор Switcher Кутија 2-во-1 Од Двојна Порта VGA Монитор Switcher Споделување на Две Компјутер

DEN 455.76

Лесен за употреба Кога треба да се делат се следи помеѓу два лаптоп компјутери, можете рачно да го прити

Steetek 2 Порт KVM Switch HDMI Двоен Монитор, 4K@60Hz Extender се Прикаже и Кратенка на тастатурата Префрлете се Поддржани, 2 Парчиња
  • Обновено

Steetek 2 Порт KVM Switch HDMI Двоен Монитор, 4K@60Hz Extender се Прикаже и Кратенка на тастатурата Префрлете се Поддржани, 2 Парчиња

DEN 2879.76

1 KVM Switch HDMI 2.0 Двоен Монитор 2 Порт Кутија поврзете метод 1).Поврзете го микро USB напојување chargingcord прво 2).По

ASHATA USB 2.0 Периферните Споделување на Прекинувачот,2/4 Порт USB 2.0 Прирачник за Споделување Switch Switcher Кутија за КОМПЈУТЕР,
  • Обновено

ASHATA USB 2.0 Периферните Споделување на Прекинувачот,2/4 Порт USB 2.0 Прирачник за Споделување Switch Switcher Кутија за КОМПЈУТЕР,

DEN 297.36

❤❤【 Споделување Switch 】Со 2 / 4 USB порти, таа овозможува 2 / 4 компјутери да ги споделат 1 USB компатибилен уре�

Amtake USB Преклопник Селектор, USB 2.0 KVM Switch за 2 Компјутери Споделување 4 USB Уреди Периферните Switcher Центар за Глушец,
  • Обновено

Amtake USB Преклопник Селектор, USB 2.0 KVM Switch за 2 Компјутери Споделување 4 USB Уреди Периферните Switcher Центар за Глушец,

DEN 287.76

Овој KVM преклопник овозможува едно копче замена помеѓу 2 компјутери да ги споделат 4 USB 2.0 периферни уреди

YYQTGG Црна USB Преклопник USB Тип Б Женски USB Стандард Тип Женски Кутија Центар. USB Преклопник Печатач Споделување Уред 4 во 1
  • Обновено

YYQTGG Црна USB Преклопник USB Тип Б Женски USB Стандард Тип Женски Кутија Центар. USB Преклопник Печатач Споделување Уред 4 во 1

DEN 273.36

ГОЛЕМА EXPANDABILITY ЗА КОМПЈУТЕР им Овозможува на едно копче замена помеѓу 1computers да ги споделат 4 USB 2.0 периф