• Обновено
SeabuckWonders Enhydro Оживее Длабоко Подмладителен Лице Масло Серум, 1 Унца (SBW-16)

SeabuckWonders Enhydro Оживее Длабоко Подмладителен Лице Масло Серум, 1 Унца (SBW-16)

DEN 922.80
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Нежен, репаративните.Оживува, тонови.На вечно сакана Frankincense е познат да се стегне, зајакнување на, тон и подобрување на еластичноста на стареење на кожата.За чувствителна кожа.Moringa масла се исклучително богато со хранливи состојки, што го прави совршен прилог за козметика и нега на кожата.На enigmatic скапоцен камен пронајден во Тибет - Enhydro Кварц добива своето име, бидејќи збиена во овие кристали - се капки на античките вода.Нашите хидратација-центрични линија на нафта серуми е инспириран од влага encapsulating квалитети на овој alluring Тибетската кристал.Антиоксиданс комплекс оживува кожата со anthocyanins богата sea buckthorn семе на нафта, витамин Ц богата moringa масло и витамин а од шипинка.Резултатот е три формули прилагодени на различни типови на кожа со топла витамини и масни киселини сте биле во потрага за.Состојки : Seaberry (sea buckthorn) Семе на Нафта*, Златно Семе на Јојоба Масло, Сончогледово Семе на Нафта, Шипинка Масло*, Moringa Масло (Природен Извор на Витамин-Ц), Frankincense на Нафта , L - Asorbyl Palmitate (Витамин Ц)*Богат Извор на Витамин А (Ретинол)Вегетаријанци, Не-ГМО, Paraben-free, Суровост-слободни и Глутен-слободни.Антиоксиданс комплекс оживува кожата со anthocyanin богата sea buckthorn семе на нафта, витамин Ц богата moringa масло и витамин а од шипинка.Возраст пркосејќи им секојдневно влага.Биланси за производство на нафта.Ние сме опседнати со квалитет и одбра само врвот на линијата на растенијата врз основа масла за оваа линија.Слободни на : сулфати, соја, кокос, млечни производи, пченично.NEXTY Награди Финалист 2020 - за Најдобар Нов Лична Нега Убавина Производ категорија.Релаксирачката дневна влага.Ние бевме подготвени на витамин Ц и антиоксиданси содржината наоѓаат во moringa, кои даваат масло својата неверојатна анти-стареењето својства.Ја подобрува кожата текстура.За стареење на кожата.Ја храни, хидрира.Безвременски диви-направена од состојки нудат врвни, возраст пркосејќи им на технологија; снабдување на растенијата врз основа ретинол.Нашиот фокус секогаш била создавање на чиста, со врвен квалитет sea buckthorn масла за нега на кожата и додатоци во исхраната.Фреквенција : Наутро и навечер.Ние сакавме да се најде растителна основа состојки кои обезбедуваат видови на масни киселини, витамини и антиоксиданси кои нашите клиенти се бараат во нивната нега на кожата.Може да се нанесува наутро и навечер на косата, кожата и ноктите.Типот на кожата : Стареење, сува до нормална.Ние работевме напорно за да го најдете совршениот масла за да се надополни нашите море бери семе на нафта со цел на измената на искуство за секој тип кожа.Насоки : се Применува од 3 до 4 капки на лицето и вратот, масажа нежно во кожата.Листовите и семето на moringa имаат голема хранлива композиции, со витамини, антиоксиданси и масни киселини.Moringa стана популарна во последниве години како здравствен храна и нега на кожата состојка.Со користење на богата со масни киселини комплекс од Тибетската sea buckthorn бобинки, во комбинација со нова низа на луксузна состојки, што создаде совршен серум решение за многу различни типови на кожа.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Шипинка Балансирање на Лицето Масло + Шипинка Овошје Нафта & Витамин C | Моќна Дневна Хидратација да им Помогне на Рамнотежа & Оживее
  • Обновено

Шипинка Балансирање на Лицето Масло + Шипинка Овошје Нафта & Витамин C | Моќна Дневна Хидратација да им Помогне на Рамнотежа & Оживее

DEN 280.56

ШИПИНКА + ВИТАМИН Ц БАЛАНСИРАЊЕ на ЛИЦЕТО МАСЛО (1.8 мл) : Антистареењето и осветлувајќи лицето нафта комб�

AndesBeauty Шипинка Масло + Боровинки Масло Пакет - 1 fl мл Чиста и Природна Лицето и Телото Масла - Ладно-Цедените, Нерафинирано
  • Обновено

AndesBeauty Шипинка Масло + Боровинки Масло Пакет - 1 fl мл Чиста и Природна Лицето и Телото Масла - Ладно-Цедените, Нерафинирано

DEN 719.52

СОВРШЕНА КОМБИНАЦИЈА : Ова Andes Beauty Шипинка и Боровинките Масло комбинација е совршен натпревар за вашат�

ПОРТОКАЛ МАСЛО, ПУТЕР СУРОВИНИ. Портокал етерични Масла, Портокал восок, Соја Масло. Природни БОГОРОДИЦА НЕРАФИНИРАНО. 16 Fl
  • Обновено

ПОРТОКАЛ МАСЛО, ПУТЕР СУРОВИНИ. Портокал етерични Масла, Портокал восок, Соја Масло. Природни БОГОРОДИЦА НЕРАФИНИРАНО. 16 Fl

DEN 341.52

Еден од најдобрите суровини путер за подмладување и регенерирање на кожата ткива.ПОРТОКАЛ ПУТЕР МАСЛО �

Кришна Novrux Kumkumadi Масло | Ајурведа Убавина Ноќен Серум | Чисто Лицето Масло | Tailam со Чиста Шафран за Блескав Сјај на Кожата
  • Обновено

Кришна Novrux Kumkumadi Масло | Ајурведа Убавина Ноќен Серум | Чисто Лицето Масло | Tailam со Чиста Шафран за Блескав Сјај на Кожата

DEN 263.76

➤ Природни Целосна Убавина на Кожата Третман– Kumkumadi Масло е суштински убавина третман кој делува како �

Ботанички Убавина MONOI TIARE ТАХИТИ МАСЛО САНДАЛОВИНА Чист. 4 Fl.оз - 120 ml. За Кожата, Лицето, Косата и Ноктите се Грижи.
  • Обновено

Ботанички Убавина MONOI TIARE ТАХИТИ МАСЛО САНДАЛОВИНА Чист. 4 Fl.оз - 120 ml. За Кожата, Лицето, Косата и Ноктите се Грижи.

DEN 2289.60

Еден од повеќето невообичаени масло за нега на кожа, тело и нега на коса со Сандаловина Масло инфузија.М�

Подмладителен Лице Масло Со Витамин E & Природни Mink Масло - Анти Навремено, Лузна Смена - Одлично за Сува, Мрсна и Акни Склони
  • Обновено

Подмладителен Лице Масло Со Витамин E & Природни Mink Масло - Анти Навремено, Лузна Смена - Одлично за Сува, Мрсна и Акни Склони

DEN 1558.80

ВИСОКО КОНЦЕНТРИРАНА 100% Природни, Хемиски слободни Mink Масло исполнет со врвен квалитет Витаминот Е Мас

AndesBeauty Шипинка Масло + Јагода Масло Пакет - 1 fl мл Чиста и Природна Лицето и Телото Масла - Ладно-Цедените, Нерафинирано
  • Обновено

AndesBeauty Шипинка Масло + Јагода Масло Пакет - 1 fl мл Чиста и Природна Лицето и Телото Масла - Ладно-Цедените, Нерафинирано

DEN 719.52

СОВРШЕНА КОМБИНАЦИЈА : Ова Andes Beauty Шипинка и Јагода Масло комбинација е совршен натпревар за вашата кожа

Velvette Појаснување На Лицето Масло (Ден). Ултра-Светлина, Не-Comedogenic, Природни, Органски, Вегетаријанска храна, Навлажнувачки
  • Обновено

Velvette Појаснување На Лицето Масло (Ден). Ултра-Светлина, Не-Comedogenic, Природни, Органски, Вегетаријанска храна, Навлажнувачки

DEN 552.00

ДОБИЕТЕ ПОЈАСНА ИЗГЛЕД НА КОЖАТА СО НАШИОТ ЕФЕКТИВНА ФОРМУЛА.Мрсна кожа може да биде предизвикана кога