• Обновено
#8-15 x 1/2 Лим Завртка Филипс Пан Главата Тип На Нерѓосувачки Челик 18-8 Црна Оксид Pk 5000

8-15 x 1/2 Лим Завртка Филипс Пан Главата Тип На Нерѓосувачки Челик 18-8 Црна Оксид Pk 5000

DEN 23009.28
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-214077 Fastener Тип : Лим Завртка Филипс Пан Главата Тип ASize Опис : #8-15 x 1/2 Diameter/Номинална Големина : #8 Length : 1/2 Thread Теренот : 15 Thread на Ветер : Right Thread Покриеност : Full System на Мерење : Inch Material : Нерѓосувачки Челик 18-8 Finish : Црна Oxide Head Тип : Pan Drive Тип : Phillips Screw Тип : AAverage Парче Тежина : 0.0031900 lbs.Лим завртки, инаку позната како допирање или само-прислушување завртки се дизајнирани за поврзување потенки метални предмети на еден друг, или поврзување на метални да дрво, пластика и други материјали; остар теми подготви материјал заедно и да се обезбеди безбедна задржете.Лим завртки (или SMS е) се направени од челик, прекалени значи дека конците се создаде свој парење тема во пред-drilled дупки.Лим завртки, исто така може да се користи на други материјали, како дрво.Лим завртки доаѓаат во различни видови.Типот има крупни нишка и остри точка.Тип Б има казна конец и тапи точка.Тип АБ е комбинација на две, со парична казна конец и остри точка.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

18-8 од Нерѓосувачки Челик, Лим Завртка, Обична Заврши, Пан Главата, Филипс Диск, Тип А, 8-15 Тема Големина, 3-1/2 Должина (Пакување
  • Обновено

18-8 од Нерѓосувачки Челик, Лим Завртка, Обична Заврши, Пан Главата, Филипс Диск, Тип А, 8-15 Тема Големина, 3-1/2 Должина (Пакување

DEN 275.28

Тип точка има конусна совет и распоредени теми кои се погодни за формирање теми во дупки drilled во тенок ме

Нерѓосувачки 8 x 3/4 Филипс Пан Главата Само за Дупчење Лим Onda Завртки со Ударна Точка, (1/2 1 во Должина Оглас), 100 Парчиња(8
  • Обновено

Нерѓосувачки 8 x 3/4 Филипс Пан Главата Само за Дупчење Лим Onda Завртки со Ударна Точка, (1/2 1 во Должина Оглас), 100 Парчиња(8

DEN 312.00

Сад на Philips P2 малку за #8 Завртки #2 Ударна Точка; Соодветен материјал за дебелини до 0.10".Ова е прислушување

IMScrews 25pcs 14 x 1-1/2 од не ' Рѓосувачки Хексадецимален за Миење Главата Само за Дупчење Завртки, 410 Нерѓосувачки Челик Целосна
  • Обновено

IMScrews 25pcs 14 x 1-1/2 од не ' Рѓосувачки Хексадецимален за Миење Главата Само за Дупчење Завртки, 410 Нерѓосувачки Челик Целосна

DEN 287.76

IMSCREWS висококвалитетни 410 нерѓосувачки челик хексадецимален за миење главата автодупчење завртки пакет

8 X 3/4 од не 'Рѓосувачки Челик Хексадецимален за Миење Главата w/Слот Sheetmetal Завртка (1/2 да 1-1/2 во Листата) 100 компјутери
  • Обновено

8 X 3/4 од не 'Рѓосувачки Челик Хексадецимален за Миење Главата w/Слот Sheetmetal Завртка (1/2 да 1-1/2 во Листата) 100 компјутери

DEN 307.92

188 Нерѓосувачки Челик за надворешна употреба или влажна апликации 100 парчиња по пакет.Филипс вози лим за

10 x 1-1/2 (50 Парчиња) не 'Рѓосувачки Челик Филипс Пан Главата Дрвени Завртки, од не' Рѓосувачки Челик 304 (18-8), Пан Главата
  • Обновено

10 x 1-1/2 (50 Парчиња) не 'Рѓосувачки Челик Филипс Пан Главата Дрвени Завртки, од не' Рѓосувачки Челик 304 (18-8), Пан Главата

DEN 215.52

Тема Големина : #10 x 11 / 2"; Конец Должина : 11 / 2 инчен или 38mm (не вклучувајќи главата).Пакет : 50 КОМПЈУТЕРИ; Фил

Челичен Лим со Завртки, Цинк Позлатен, Пан Главата, Дупчиња Диск, Тип АБ, 6-20 Тема Големина, 3/4 Должина (Пакување од 100)
  • Обновено

Челичен Лим со Завртки, Цинк Позлатен, Пан Главата, Дупчиња Диск, Тип АБ, 6-20 Тема Големина, 3/4 Должина (Пакување од 100)

DEN 96.48

Тип АБ точка има конусна совет и парична казна распоредени теми кои се погодни за формирање теми во тено

FixtureDisplays® 100PK M3 X 22mm Теренот 0.5 mm Круг Главата Метрички Навој Филипс Вози Јаглероден Челик Никел Позлатен Крст Вдлабнати
  • Обновено

FixtureDisplays® 100PK M3 X 22mm Теренот 0.5 mm Круг Главата Метрички Навој Филипс Вози Јаглероден Челик Никел Позлатен Крст Вдлабнати

DEN 46.32

Тркалезна Глава Метрички Навој М3, 22mm тема должина.Теренот : 0.5 mm.Глава diamter : 5.2 ММ Pack Грофот : 100 PK.Се вози т�