• Обновено
Бакар Анти Ги Искористи Лубрикант | Бакар Маснотии | Кочница Металните Игли & Камери | Искра Приклучоци | Нишка Соединение | Гром Маснотии Завртка Смазка | Висока Темп

Бакар Анти Ги Искористи Лубрикант | Бакар Маснотии | Кочница Металните Игли & Камери | Искра Приклучоци | Нишка Соединение | Гром

DEN 407.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Висока Темп Бакар Анти-ги искористи Маст За Навој Фитинзи Завртки Четка Врвот Апликатори Вклучени!.Го намалува Galling, Запленување, Заварување Намалување на Вкупниот Износ на Потребен вртежен момент За Полесно Расклопување.Калциум Sulfonate Задебелена Маснотии; Бакар Утврдените Металните Соединенија Непроменета Од Тешка Температури, Вибрации, Експанзија И Контракција.Одлични Сопирачки Смазка Antiseize За Кочница Игли и Кочница Cam Собранија Предмет На Екстремни Услови : Вода, Пареа, Хемикалии, Екстремен Притисок, Рѓа & Корозија.Штити : Ореви, Завртки, Навртки, Sprockets, Синџири, Искра Приклучоци, Дихтунзи, Вентил Собранија, Splines, Брзини & Транспортери.Bust Apart Бакар е на тешки индустриски анти-ги искористи и подмачкување на паста која содржи многу фино поделени метални честички во специјална не-топи полу-синтетички превозникот.Bust Apart Бакар остава заштитен филм што фоки и ги штити метални делови, дури и под најпознатите екстремни услови на топлина, притисок, пареа и saltwater изложеност.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Џет-Смазка Бела Литиум Маснотии - Сите-Целта | Тешки Товари | водоотпорен | Pumpable | NLGI 2 | Содржи PTFE | 14 оз. | Пакување
  • Обновено

Џет-Смазка Бела Литиум Маснотии - Сите-Целта | Тешки Товари | водоотпорен | Pumpable | NLGI 2 | Содржи PTFE | 14 оз. | Пакување

DEN 5688.00

NLGI #2 Путер од кикиритки Конзистентност.Водоотпорен.Pumpable.Тешки Маснотии.Произведено во САД.Премиум сит�