• Обновено
0.1?2.5 GHz Логаритамски Детектор на Висока Точност RF Моќ Метар Радио Фреквенција Откривање Модул

0.1?2.5 GHz Логаритамски Детектор на Висока Точност RF Моќ Метар Радио Фреквенција Откривање Модул

DEN 354.96
Достапно за вашата нарачка

Залиха

ДИВИ ОПСЕГ НА ПРИМЕНА : Широко се користат во радио фреквенција на сигналот за откривање, сигнал енергија мерења на локации, и животната средина областа на сигналот за откривање.ДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ : Може да се користи како дел од автоматско се здобијат со контрола и автоматско ниво на контрола, која има силна практичност.СПЕЦИФИЧНА КАРАКТЕРИСТИКА : поголема RF сигнал амплитудата или моќ, повисоко излезниот напон кој е пропорционален на логаритмот на амплитудата на влезниот сигнал.СТАБИЛЕН И СИГУРЕН : Карактеристики на работна фреквенција од 0,1?2.5 GHz, и може да се измери ?72? (?2d Bm) моќ, има стабилни перформанси.ВИСОК-КВАЛИТЕТ MATERAL : Направен од висок квалитет на PCB материјал за максимална издржливост, овозможува долг животен век, не е лесно да бидат оштетени.Функција : 1. Широко се користи во радио фреквенција на сигналот за откривање, сигнал енергија мерења на локации, и животната средина областа на сигналот за откривање. 2. Може да се користи како дел од автоматско се здобијат со контрола и автоматско ниво на контрола, која има силна практичност. 3. Поголема RF сигнал амплитудата или моќ, повисоко излезниот напон кој е пропорционален на логаритмот на амплитудата на влезниот сигнал. 4. Карактеристики на работната фреквенција од 0,1?2.5 GHz, и може да се измери ?72? (?2d Bm) моќ, има стабилни перформанси. 5. Направен од висок квалитет на PCB материјал за максимална издржливост, овозможува долг животен век, не е лесно да бидат оштетени.Спецификација : Предмет Тип : Логаритамски Детектор Материјал : PCB Работна Фреквенција : 0.1-2.5 GHz Мерење Моќност : -72- (-2d Bm) Излезниот Напон : 0.5-1.65 V Откривање на Патека : 18m V/d Bm (типична вредност) на Текст Отпорност : 50 ohms Напојување Напонот : 7-15 V Пакет Листа : 1 x Логаритамски Детектор.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

AD8318 Модел, Прогресивна Компресија Техника Стабилна Логаритамски Детектор Модул Фирма Светлина за Моќ Засилувач за Подарок
  • Обновено

AD8318 Модел, Прогресивна Компресија Техника Стабилна Логаритамски Детектор Модул Фирма Светлина за Моќ Засилувач за Подарок

DEN 510.96

【ДИЗАЈН】На AD8318 може да биде конфигуриран да се обезбеди контрола на напон до VGA, како што се моќ засилув

RF Insignifier, Засилувач Модул ПРИСТРАСНОСТ TEE 10MHZ-6GHz за Затворен за Оптички Влакна Комуникација за Оптички Модулација Диск
  • Обновено

RF Insignifier, Засилувач Модул ПРИСТРАСНОСТ TEE 10MHZ-6GHz за Затворен за Оптички Влакна Комуникација за Оптички Модулација Диск

DEN 1461.60

Тоа се состои од висока фреквенција inductors и кондензатори со ултраbroadband, во близина на идеализација и не re

Метар, Динамичен се Здобијат со Контрола Замена Логаритамски Детектор Професионални 1M-10000MHz Радио Фреквенција за Автоматско се
  • Обновено

Метар, Динамичен се Здобијат со Контрола Замена Логаритамски Детектор Професионални 1M-10000MHz Радио Фреквенција за Автоматско се

DEN 492.00

Тоа може да се широко се користат во радио фреквенција на сигналот за откривање, сигнал моќ мерење, живо�

ПРИСТРАСНОСТ TEE 10MHZ-6GHz, RF Insignifier Inductors и Кондензатори за Оптички Влакна за Внатрешна Комуникација за Широкопојасен
  • Обновено

ПРИСТРАСНОСТ TEE 10MHZ-6GHz, RF Insignifier Inductors и Кондензатори за Оптички Влакна за Внатрешна Комуникација за Широкопојасен

DEN 1684.80

Примена : Широкопојасен засилувач, оптички влакна комуникација, оптички модулација диск, други тестира�