• Обновено
Аеро Полжав 3-Светло Уникатен Нивоа Лустерот приморскиот Крајбрежен Куќа Кружни Capiz Школки Таванот Виси Pendant Тела за Дневна Соба и Спалната соба трпезарија Ходнико?

Аеро Полжав 3-Светло Уникатен Нивоа Лустерот приморскиот Крајбрежен Куќа Кружни Capiz Школки Таванот Виси Pendant Тела за Дневна

DEN 698.40
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Напон : 110 V-120 V;Предлага Соба Одговара : 15-20 Sq Метри, Спална соба, Дневна Соба,трпезарија, Ходникот.Совршен за Модерна Дома Декор или Најдобро Одговараат на стилот на Плажа Куќа.Димензии : Тела од Телото H13" x W20" x L20", Три прачки спакувани за различни виси должина(една 6"+две 14" секоја) max 34 инчи.ВРТЛИВАТА доаѓаат за Скатен Таванот.Сијалица НЕ е Вклучено : 3 x E12 x Max 40 W на Крушка, обезбедуваат доволно светлина за вашиот дом.Кога ветре доаѓа, capiz ќе танцуваат и да донесе некои свежи звук; Функција : Ако користите lumiled светилки, блескаво светилки или dimmable LED светилки и појавување на Важечките dimmer прекинувач, ова тела е dimmable;.Материјал : Со стотици рака-намалување на шампањ боја capiz школки врзани за метална рамка, оваа светилка работи како многу во модерниот дом како што тоа го прави во традиционален еден.Ние ги користиме на школка парчиња од нашите производи се направени со природен материјал, па нормално е дека ќе има некои природни место или некои трага предизвикани од seawater перење или почвата врнежи.Ние сакаме да ги задржи најдобрите природни стил за вас.Ако сте чување на самото место или трага, ве молиме да обрнете внимание за ова.Собранието се бара, но Супер ЛЕСНО : ЖИЦИ ПРЕД-ПОВРЗАНИ, и Школки кои доаѓаат во НАСОКИ.Вие само треба да го поврзете на вашиот плафон жица кутија и висат на школка насоки, што го прави многу полесно за собрание, заштеда на време и пари.Оваа тела треба да се hardwired.Професионалната инсталација се препорачува.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Ganeed Кристал Таванот Светлина,Гроздобер Лустерот, Модерен Домот K9 Кристално Стакло Лустерот Флеш Монтирање на Плафон Осветлување
 • Обновено

Ganeed Кристал Таванот Светлина,Гроздобер Лустерот, Модерен Домот K9 Кристално Стакло Лустерот Флеш Монтирање на Плафон Осветлување

DEN 3504.00

▶СПЕЦИФИКАЦИЈА : 31.5(Диа) x 11.8(H) инчи ,Таванот капа со дијаметар од 6.3 инчи.Сијалица Тип : 5 x E12 / 40 W (Светилки

Трпезарија Осветлување Тела, 5-Светло Farmhouse Лустерот, Потресени рачно изработени Дрво на Островот Светла за Кујна
 • Обновено

Трпезарија Осветлување Тела, 5-Светло Farmhouse Лустерот, Потресени рачно изработени Дрво на Островот Светла за Кујна

DEN 5519.76

СЕЛСКИ FARMHOUSE ДИЗАЈН – Кој има правоаголна рамка направена од потресени борови дрва за farmhouse стил и освет

Ledsyonda Трпезарија Островот Светла, 5 Светлината Farmhouse Лустерот, Правоаголни Селски Светлина Тела Таванот Виси (Бранеа Бронзена
 • Обновено

Ledsyonda Трпезарија Островот Светла, 5 Светлината Farmhouse Лустерот, Правоаголни Селски Светлина Тела Таванот Виси (Бранеа Бронзена

DEN 3935.76

[ Отворен Кафез Дизајн ] се Создаде пријатна и удобна домашна атмосфера со нашите трпезарија осветлувањ�

Durent Осветлување Злато Тапан Лустерот 4-Светло Модерна Тапан Pendant Осветлување Тела со Тифани Стакло Сенка, 16 Круг Таванот Виси
 • Обновено

Durent Осветлување Злато Тапан Лустерот 4-Светло Модерна Тапан Pendant Осветлување Тела со Тифани Стакло Сенка, 16 Круг Таванот Виси

DEN 5519.28

ЗЛАТО ТАПАН ЛУСТЕРОТ : Кој добростроен правоаголна бенд со златни линии и Тифани стакло, оваа впечатлив�

YYEHON 19.7 Кристал Лустерот, Луксузни 6 Светла Таванот Светлина, Современи Pendant 3-Ниво Таванот Светилка за Јадење Соба Дневна
 • Обновено

YYEHON 19.7 Кристал Лустерот, Луксузни 6 Светла Таванот Светлина, Современи Pendant 3-Ниво Таванот Светилка за Јадење Соба Дневна

DEN 3336.00

МОДЕРНАТА ВРВОТ K9 КРИСТАЛ : Луксузни врвот K9 кристал лустерот таванот светлина, 3ниво 5 светла.ДИМЕНЗИИ :

Farmhouse Лустерот за трпезарија, 5-Светло Дрво Кујнски Остров Осветлување, 43 Линеарни Лустерот со Seeded Стакло Нијанси
 • Обновено

Farmhouse Лустерот за трпезарија, 5-Светло Дрво Кујнски Остров Осветлување, 43 Линеарни Лустерот со Seeded Стакло Нијанси

DEN 3023.76

КЛАСИЧЕН FARMHOUSE ЛУСТЕРОТ рустикален лустерот е направена од цврсто дрво во природна завршница, држејќи 6

Француски Земја Лустерот за трпезарија, Месинг Злато & Бело Дрво Beaded Farmhouse Лустерот Осветлување, Антички Железо Свеќа Класичен
 • Обновено

Француски Земја Лустерот за трпезарија, Месинг Злато & Бело Дрво Beaded Farmhouse Лустерот Осветлување, Антички Железо Свеќа Класичен

DEN 4319.76

【2БОЈА ЌЕ се ДОБИЕ】Ние обезбеди две бои (златна и црна) на светилка носителот на школка во пакетот, може�

Таванот Светлина Тела Флеш Качи на Таванот Светилка Црна Farmhouse Лустерот Индустриски Селски Светлина тела Pendant Осветлување
 • Обновено

Таванот Светлина Тела Флеш Качи на Таванот Светилка Црна Farmhouse Лустерот Индустриски Селски Светлина тела Pendant Осветлување

DEN 1831.20

【Дизајн】таванот светлина карактеристики ретро надворешен дизајн, додадете контакт на гроздобер за ва

SPNEC Пост Модерна Дневна Соба E14 Led Лустерот Никел Метал Лустерот Осветлување Двоен Led Pendant Осветлување Тела (Големина : 8
 • Обновено

SPNEC Пост Модерна Дневна Соба E14 Led Лустерот Никел Метал Лустерот Осветлување Двоен Led Pendant Осветлување Тела (Големина : 8

DEN 1514.40

Модерната светлина luxurys, simples, практични, природна и убава, а одлична изработка.квалитетот синозелена кр�

Тифани Кујна Лустерот Голема Светлина Тела 8 Глави Лустерот Тифани Стил на Барок Шарени Чаша Pendant Светилка за Лоби Дневна Соба
 • Обновено

Тифани Кујна Лустерот Голема Светлина Тела 8 Глави Лустерот Тифани Стил на Барок Шарени Чаша Pendant Светилка за Лоби Дневна Соба

DEN 3551.76

Векстариот класичен скапоцени рачна изработка.Секоја светилка е прегледани во текот на процесот за да �

4-Светло Лустерот,Farmhouse Светлина Тела Таванот Виси ,Селски Pendant Светлина Тела,Прилагодлива Висина,Трпезарија Осветлување Тела
 • Обновено

4-Светло Лустерот,Farmhouse Светлина Тела Таванот Виси ,Селски Pendant Светлина Тела,Прилагодлива Висина,Трпезарија Осветлување Тела

DEN 2399.76

Селски Дизајн : farmhouse лустерот ќе биде поблиску до боја на дрво, и многу повеќе погодна било foyer, трпезари�

лустерот Американската Држава трпезарија Спалната соба Скалите Креативни Модерна Црна Ретро Железо Birdcage Дневна Соба Лустерот
 • Обновено

лустерот Американската Држава трпезарија Спалната соба Скалите Креативни Модерна Црна Ретро Железо Birdcage Дневна Соба Лустерот

DEN 1044.00

Оваа лустерот прави вашата соба и надворешноста повеќе убави.Креативен дизајн, модерен стил.Овој тип на

Linea ди Liara Caserti Sputnik Среден Век во Модерната Лустерот Осветлување - Црниот Свет 6 Светлина Лустери за Спалната соба, трпезарија
 • Обновено

Linea ди Liara Caserti Sputnik Среден Век во Модерната Лустерот Осветлување - Црниот Свет 6 Светлина Лустери за Спалната соба, трпезарија

DEN 5999.76

Идеален како кујнски остров осветлување, трпезарија лустерот или како дневна соба виси светло Caserti 6 све

YMLSD Лустери,апарати за Лустери,Лустерот Европската Кристал Лустерот Луксузни Атмосфера, дневната Соба Лустерот Креативни Вила Дуплекс
 • Обновено

YMLSD Лустери,апарати за Лустери,Лустерот Европската Кристал Лустерот Луксузни Атмосфера, дневната Соба Лустерот Креативни Вила Дуплекс

DEN 544.80

ВисокоКвалитетни Материјали, Иновативен Дизајн, Фина Изработка, Мазни Линии, Едноставен Начин, Висок Кв