• Обновено
GuoShuang Нордиските Викинг Нордиска Змеј Скандинавските Пол Мажи Wristband Ткаенината Нараквици со Valknut Подарок Торба

GuoShuang Нордиските Викинг Нордиска Змеј Скандинавските Пол Мажи Wristband Ткаенината Нараквици со Valknut Подарок Торба

DEN 600.00
Достапно за вашата нарачка

Залиха

За Materimal : накит направени од не ' Рѓосувачки челик ,ослободен од никел , се задржи сјајни за животот и не се штетни за луѓето.Pendant Големина : 1.6 Инчен * 1.4 Инчен Синџир Големина : 24 Инчи.Во Оваа викинг накит / ѓердан,Jormungandr,Во Нордиска митологија, Jormungandr е морска змија, средината дете на giantess Angrboða и Локи.Според Проза Edda, Один зеде Локи три деца од страна на Angrbooa—волкот Fenrir,.Подарок Избор Тоа е идеален подарок за себе, вашето љубовници, пријателите, вашето семејство (татко, мама, браќа, сестри) или од други луѓе почитувани за на роденден, Божиќ, датира, матура, свадба, ден на мајката, ангажирање, денот на вљубените и сите специјални датуми за вас.Нордиска Pendant Ѓердан не е само дар, но исто така најдобар сакаат за себе и една те сакам.Како Scandinavians тоа е природен чекор за нас да концепти Викинг Култура за накит ,имаме познавање и почитување бара да користите symbology, руни, дизајни и концепти на правилен начин.Викинг Накит-не е тајна дека Викинзите сакаше своите накит.Викинг накит е форма на само-изразување и алијансата, слично како што е во многу култури денес.Тоа служи на целта на portraying силата на носителите, како на пример во случај на Тор е чекан pendant претставуваат моќта на гром и молња.Изработка рефлектира нивната верност кон нивните богови, верувања и наследство.Овие различни Викинг симболи не се само резултат на накит – тие биле врежани на руна камења и кон нивното оружје.Пакет на информации : . · 1 x Викинг Pendant Ѓердан. · 1 x Valknut Подарок Торба.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

FEELMEM Хокеј на трева Хривнија Живеат Љубов Областа Ткаенината Алка Нараквица, Хокеј на трева Накит, за Хокеј на трева Играчи//Тренери
  • Обновено

FEELMEM Хокеј на трева Хривнија Живеат Љубов Областа Ткаенината Алка Нараквица, Хокеј на трева Накит, за Хокеј на трева Играчи//Тренери

DEN 239.76

❤ПРОЧИТАЈТЕ❤хокеј на трева нараквица,манжетната алка хривнија врежани гласи : "во Живо Љубов Поле".Хок�

HZMAN Mens Кожа Широк Тројно Манжетната околу Рака Заврши Gauntlet Wristband Тока за Прицврстување на Арм Оклоп Ткаенината 4 Реда
  • Обновено

HZMAN Mens Кожа Широк Тројно Манжетната околу Рака Заврши Gauntlet Wristband Тока за Прицврстување на Арм Оклоп Ткаенината 4 Реда

DEN 407.76

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�