• Обновено
Од клучно значење RAM меморија 8GB DDR3 1600 MHz CL11 Лаптоп Меморија CT102464BF160B

Од клучно значење RAM меморија 8GB DDR3 1600 MHz CL11 Лаптоп Меморија CT102464BF160B

DEN 959.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Подобрување на вашиот систем е одговорност, стартувате апликации побрзо и multitask со леснотија.Инсталирање со леснотија; не компјутерски вештини потребни; Како-за да ги упатствата достапни на Клучно значење.Компатибилност потврда кога користите Клучната Систем Скенер или Клучен Советник Алатка.Micron квалитетот и сигурноста е поддржан од страна на супериорен компонента и модул ниво тестирање и 42 години на мемориската експертиза.ECC Тип = Не-ECC, Форма Фактор = SODIMM, Pin Count = 204-pin, PC Брзина = PC3-12800, Напон = 1.35 V/1.5 V, Рангира и Конфигурација = 2 Rx8. CT102464 BF160 B е еден 8 GB DDR3 L 1.35 V Лаптоп модул кој функционира на брзини до 1600 МТ/s и има CL11 латентност.Тоа е двојно напон и може да работи на 1.35 V или 1.5 V. Тоа е Unbuffered и е не-ECC.Тоа е во согласност со индустриски стандард SODIMM изгледот на 204 игли и е компатибилен со компјутери кои се DDR3 L SODIMM меморија.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата