• Обновено
STICKGOO 10-Лист Бела Метрото Плочки Кора и се Држи Backsplash, се Држи на Плочки, Кујна Backsplash (Подебели Дизајн)

STICKGOO 10-Лист Бела Метрото Плочки Кора и се Држи Backsplash, се Држи на Плочки, Кујна Backsplash (Подебели Дизајн)

DEN 1127.28
Достапно за вашата нарачка

Залиха

✿ 1,4 Пати Покриеност : 10 листови задебелена самолепливи сликички, 12" X 12" секоја (На мал дел е 3.3" X 1.8"), која го покрива 40% повеќе простор од 10"x10" плочка. ???? 2-3 Пати Дебелина : Многу подебели од обичните кора & стап плочка, 2mm-2,5 mm секој, трајни и цврсти плочки, за разлика од мека налепница плочки. ❁ Посилни Надградба Лепило : 3 X Посилна поддршка лепак од обичните винил backsplash плочка, не само да се држи цврсто до мазна & чиста површина, но, исто така, достапни на лесно текстура ѕид. ❃ Водоотпорен & Отпорни на Топлина : Широко се користи во кујната островот ѕидови, бања backsplash, туш, камин, и инсталиран зад шпоретот. ❀ Лесно го Направите Тоа Сами : Само кора, блокирам и стап.Не треба да се преклопуваат, не инјекциска смеса и нема хаос, заштедите време и пари на пазарот.Ве молиме да се разгледа 3-5% сечење на косата и купување на доволно плочки во време за да бидете сигурни дека тие доаѓаат од иста серија за да се избегне мало боја разлика.Користете ниво или креда линија за да создаде барем една вертикална и еден хоризонтални референтни линии за да водич плочка поставеност.Се засилуваат со ламинат ролери по инсталацијата.Препорачуваме да користите плочка намали и caulk (или стакло лепак) ако контакт со вода.Новиот сликарство на ѕидовите треба да се суши 3 недели, бидете сигурни дека ѕидот е целосно сува и нема прашина.За груби површини и силно текстура ѕидови, ве молиме следете ги инструкциите : .Песок површината со сандер или spackling паста.Чистење на ѕид со влажна крпа.Почекајте се додека ѕидот е целосно сува.Спреј лепило повеќе на заеднички областа на двете ѕид и плочки.STICKGOO е една од водечките & професионални бренд од областа на 3 D-гел плочка.Ние сме посветени дизајн тим и една фабрика со напредна технологија на производство.Ние сме посветени на обезбедување на клиенти со разновидност на високо-квалитетни и ефективни производи.Производите ќе примите се испраќаат директно од фабриката, можете спасување на agio заработи од страна на дилери.Answer : ___________________________ NOTE : .Ве молиме да се разгледа 3-5% сечење на косата и купување на доволно плочки во време за да бидете сигурни дека тие доаѓаат од иста серија за да се избегне мало боја разлика.Користете ниво или креда линија за да создаде барем една вертикална и еден хоризонтални референтни линии за да водич плочка поставеност.Се засилуваат со ламинат ролери по инсталацијата.Препорачуваме да користите плочка намали и caulk (или стакло лепак) ако контакт со вода.Новиот сликарство на ѕидовите треба да се суши 3 недели, бидете сигурни дека ѕидот е целосно сува и нема прашина.За груби површини и силно текстура ѕидови, ве молиме следете ги инструкциите : .Песок површината со сандер или spackling paste Clean ѕидот со влажна cloth Wait се додека ѕидот е целосно dry Spray лепило повеќе на заеднички областа на двете ѕид и плочки.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

VEELIKE Кујна Backsplash Плочки Кора и се Држи Ѕидни Плочки Бела Керамички 12x24 се Држи на Плочки 12 Пакет Водоотпорен Само Лепило
  • Обновено

VEELIKE Кујна Backsplash Плочки Кора и се Држи Ѕидни Плочки Бела Керамички 12x24 се Држи на Плочки 12 Пакет Водоотпорен Само Лепило

DEN 376.80

✪ Кујна Backsplash Плочки Кора и се Држи : Овој бело голема кора и се држи backsplash плочки се направени од високо

STICKGOO Подебели Дизајн Кора и се Држи Backsplash Плочка, 12×12 Мермерна Текстура Метрото Само Лепило се Држи на Плочки за Кујна
  • Обновено

STICKGOO Подебели Дизајн Кора и се Држи Backsplash Плочка, 12×12 Мермерна Текстура Метрото Само Лепило се Држи на Плочки за Кујна

DEN 959.76

ВИСОК КВАЛИТЕТ : 3 X Посилна поддршка ЕВА лепило од обичните винил backsplash плочка.На врвот е СТП гел со реал�