• Обновено
YB4835VA Voltmeter Ammeter,Дигитален Дисплеј Напон Ampere Метар,AC 500V/50A LED Детектор на Напон Панел Amp Volt Мерач

YB4835VA Voltmeter Ammeter,Дигитален Дисплеј Напон Ampere Метар,AC 500V/50A LED Детектор на Напон Панел Amp Volt Мерач

DEN 230.16
Достапно за вашата нарачка

Залиха

ИСЧИСТИТЕ ЕКРАНОТ : AC напон, ammeter истиот екран, двојна боја, двоен екран, нагласи large font (големи букви.ЕДНОСТАВНО ПОВРЗУВАЊЕ НА ИНСТРУМЕНТ : Две-жица систем : нема дополнително напојување, црвена и црна жица поврзан за мерење на напон во исто време да метар главата напојување (не поларитетот).ВИСОКА ПРЕЦИЗНОСТ : Тековни тестирање не бара дополнителни купување на трансформатор, инструмент со висока прецизност трансформатор.ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Во види глава l поставете фино подесување potentiometer, тоа може да калибрирање на напон и струја на грешка од себе.СИГУРЕН : раководителот на сплит-тип на трансформатор има задниот поклопец.Тоа е побезбедно, полесно и повеќе сигурен за користење.Карактеристики : Фиксен : трансформатор е фиксиран на инструментот.Спецификација : Мерење на точноста : 1% ± 2 цифри Дисплеј : 0.39 инчи дигитален LED цевка екранот, напон _ црвена, тековната _ зелена Мерење на брзината : за 2 пати во секунда Димензии : 70 * 40 * 40 mm Димензии за Инсталација : 68 * 38 mm Напојување линија, мерење линија должина : околу 150mm "сплит" трансформатор доведе должина : околу 100mm 40/5000 Оперативни температура : -10 ~ + 50 ℃ Работна влажност : 10 ~ 80% (без кондензација) Работен притисок : 80 ~ 106 k Pa изложеност на сончева Светлина : нема директна изложеност Напон Спектар : AC 130~500 V Резолуција : 1 V Сегашниот Опсег : AC 0~50 A Резолуција : 1 A Пакет Листа : 1*Фиксна A/V Метар Забелешка : жици секвенца на инструментот е : коло на тековната јамка е поврзан прво, 220 V напон конечно е поврзан, и по 220 V за напојување е поврзан, не делови и кола зад инструмент може да се допре за да се спречи опасност од електричен шок.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

ERKK821 LM2596 LM2596S ADJ Напојување на Модулот на DC-DC Чекор Надолу Модул 5V/12V/24V Прилагодливи Напонски Регулатор 3А Одбор
 • Обновено

ERKK821 LM2596 LM2596S ADJ Напојување на Модулот на DC-DC Чекор Надолу Модул 5V/12V/24V Прилагодливи Напонски Регулатор 3А Одбор

DEN 236.16

Прифатлива Цена на одборот за возрасни, учениците и почетниците.Модел / Име : LM2596 S DCDC BUCK модул.Влезен нап�

5A DC да DC CC CV Литиум Батерија Чекор Надолу Полнење Одбор Led Моќ Конвертор Литиум Полначот Чекор Надолу Модул XL4015,Црвена
 • Обновено

5A DC да DC CC CV Литиум Батерија Чекор Надолу Полнење Одбор Led Моќ Конвертор Литиум Полначот Чекор Надолу Модул XL4015,Црвена

DEN 215.76

Напон : 438 V.Моќ дисипација : 5 A.Температурата На Работа : 40+85 Број на модел : XL4015 Тип : Напон Regulator Application : Comput

Литиум Полнење на Батеријата Заштита Одбор, 14S 48V 100A BMS PCB Рамнотежа Полнење со Текот на Испуштање на Наполнетост на Температурата
 • Обновено

Литиум Полнење на Батеријата Заштита Одбор, 14S 48V 100A BMS PCB Рамнотежа Полнење со Текот на Испуштање на Наполнетост на Температурата

DEN 717.36

Батеријата Заштита Модул, 100% сосема нов и висок квалитет.PCB Заштита Салда Одбор Модул, се усвојува висок�

200W AC 110V да 220V Вати Напон Конвертор Трансформатор Тешки Компактен Чекор до Трансформатор Адаптер за НАИЗМЕНИЧНА 220V/240V Респираторните
 • Обновено

200W AC 110V да 220V Вати Напон Конвертор Трансформатор Тешки Компактен Чекор до Трансформатор Адаптер за НАИЗМЕНИЧНА 220V/240V Респираторните

DEN 792.00

Име на производ : AC напон конвертор.Текст : AC 110 V 50 / 60 Hz Американски стандард plug input (внесување опсег на 1001

JINGMAIDA Префрлување Напојување 3000W AC-DC Конвертор Дигитален Дисплеј Тековната Напон Прилагодливи DC 0-12V/400V за видео надзор,
 • Обновено

JINGMAIDA Префрлување Напојување 3000W AC-DC Конвертор Дигитален Дисплеј Тековната Напон Прилагодливи DC 0-12V/400V за видео надзор,

DEN 11039.76

Моќ извира покриени од еден ден.СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24 / 7 за да им �

Автомобил Напонски Регулатор, DC Напонски Регулатор, 8‑36V да 13.8 V 25A WG8‑36S13R825 Изградена-во Заштита на Функции за Возилото
 • Обновено

Автомобил Напонски Регулатор, DC Напонски Регулатор, 8‑36V да 13.8 V 25A WG8‑36S13R825 Изградена-во Заштита на Функции за Возилото

DEN 1586.16

Употреба на алуминиумски легури школка и увезени висок квалитет на топлинска силика гел potting, водоотпор

3000 W Напонски Трансформатор Универзален Приклучок за Штекер,Чекор До Чекор Надолу Моќ Конвертор 110-120v да 220-240v или 220-240v
 • Обновено

3000 W Напонски Трансформатор Универзален Приклучок за Штекер,Чекор До Чекор Надолу Моќ Конвертор 110-120v да 220-240v или 220-240v

DEN 863.76

【Лесензакористење】 Оваа AC трансформатор е 1000w2000w3000w buckзголемете интегрирани трансформатор, која може �

uxcell Водоотпорен DC 36V (30V-60V) да DC 12V 10A 120W Автомобил Напојување на Модулот на Напонот Конвертор Регулатор за Електронски
 • Обновено

uxcell Водоотпорен DC 36V (30V-60V) да DC 12V 10A 120W Автомобил Напојување на Модулот на Напонот Конвертор Регулатор за Електронски

DEN 443.76

Карактеристики 1 100% целосна моќ и стабилна тековната излез 2 100% Увезени компоненти 3 Широк влезниот напо�

DC 36V 48V да 24V Чекор Надолу Моќ Конвертор автомобил Батеријата или замена на Напојување Buck Текст 30V-58V Излез 24V Константен
 • Обновено

DC 36V 48V да 24V Чекор Надолу Моќ Конвертор автомобил Батеријата или замена на Напојување Buck Текст 30V-58V Излез 24V Константен

DEN 1543.20

36 V48 V(30 V58 V) да 24 V 1А60 A Факултативна DCDC Конвертори.Направени од Увезени Компоненти, и Пламен Retardant пластич�

5A DC да DC CC CV Литиум Батерија Чекор Надолу Полнење Одбор Led Моќ Конвертор Литиум Полначот Чекор Надолу Модул XL4015,Сина
 • Обновено

5A DC да DC CC CV Литиум Батерија Чекор Надолу Полнење Одбор Led Моќ Конвертор Литиум Полначот Чекор Надолу Модул XL4015,Сина

DEN 300.00

Напон : 438 V.Моќ дисипација : 5 A.Температурата На Работа : 40+85 Број на модел : XL4015 Тип : Напон Regulator Application : Comput

Yustda AC Кабелот за Напојување Кабелски Приклучок 4 Кодак Слајд Проектор Кабелот за Напојување Рингишпил ac Електрична
 • Обновено

Yustda AC Кабелот за Напојување Кабелски Приклучок 4 Кодак Слајд Проектор Кабелот за Напојување Рингишпил ac Електрична

DEN 1466.40

100% Сосема Нов и Висок Квалитет на AC Кабелот за Напојување 2 prongs САД стандард моќ кабел дизајн.Кабел Должи

Активни Еквилајзер Индуктивен Трансфер Модул Рамнотежа Одбор Модул за Заштита на Клетките за Ternary Литиум Железо Батеријата 2.0
 • Обновено

Активни Еквилајзер Индуктивен Трансфер Модул Рамнотежа Одбор Модул за Заштита на Клетките за Ternary Литиум Железо Батеријата 2.0

DEN 491.76

Индуктивни Еквилајзер : одборот е индуктивен енергија пренос состојба одбор, 1.2 енергија пренос на лити�

MELIFE 5pcs XL6019 5A Висока Моќност DC Струја до ВАШИНГТОН Чекор до 5V 6V 12V 24V 3-35V до 5-40V Конвертор Прилагодливи Напонски
 • Обновено

MELIFE 5pcs XL6019 5A Висока Моќност DC Струја до ВАШИНГТОН Чекор до 5V 6V 12V 24V 3-35V до 5-40V Конвертор Прилагодливи Напонски

DEN 383.76

Конвенционалните Константен Напон Излез ЗГОЛЕМИ Целосно Интегрирани Решенија, Интегрирани MOSFET, Помал �