• Обновено
Уметничките Сол Компанија Фузија Природно Вкус На Дива Porcini Морска Сол, Zip-Топ Торбичка, 4 Унца

Уметничките Сол Компанија Фузија Природно Вкус На Дива Porcini Морска Сол, Zip-Топ Торбичка, 4 Унца

DEN 383.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

ВИСТИНСКИ ДИВА PORCINI ПЕЧУРКИ : Porcini печурки и сите природни морска сол комбинираат во домот, леќата, идеален за донесување на длабочина на зеленчук, крем сосови, печено пилешко и braised месо.ПРЕМИУМ МОРСКА СОЛ : Ние изберете повеќето приштина, чиста морска сол кристали во совршен гранулација за оптимално вкус infusions и мешавини.ПРИРОДНО ИСПОЛНЕТ ВКУС : Нашиот комерцијален фузија техника врзува целина, природни состојки за да се морска сол кристали.Резултатот е вкус комбинација на повеќе impactful од само леќата се вклопуваат.ZIP-ТОП ТОРБИЧКА : Salt Works погодно Zip-Топ торбичка печати во свежина и нуди идеална количина на сол да го користите во сите ваши омилени рецепти.ПОСВЕТЕНИ НА КВАЛИТЕТ : Ние сме страстни за производство на сите природни море Соли кои се органски согласност, ОУ Кошер уверение, не-ГМО, хемиски слободни, алерген слободни и глутен слободни.Стил : Диви Porcini.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Редмонд Вистински Сол Солта на Вашиот Пат До Здравје Подарок Пакет (Книга, 10 парична казна shaker, 8oz кошер shaker, плус рецепт
  • Обновено

Редмонд Вистински Сол Солта на Вашиот Пат До Здравје Подарок Пакет (Книга, 10 парична казна shaker, 8oz кошер shaker, плус рецепт

DEN 239.76

"Сол на Вашиот Пат до Здравје" од Дејвид Brownstein, М D Оваа книга ги објаснува недоразбирањата на сол и како а

Зачин Лабораторија Хималаите Розова Сол Крупни 2.2 Фунти Када & USDA Органски Tellicherry Peppercorns 18oz Када - Комбо Сол и црн
  • Обновено

Зачин Лабораторија Хималаите Розова Сол Крупни 2.2 Фунти Када & USDA Органски Tellicherry Peppercorns 18oz Када - Комбо Сол и црн

DEN 2280.00

ХИМАЛАИТЕ РОЗОВА СОЛ И ЦЕЛАТА ЦРНА PEPPERCORNS ЗА МЕЛНИЦА : A 2.2 lb.када тегла на розова рок сол ракаископува од �