• Обновено
Rockford Fosgate М2-8HB Боја Optix 8 2-Начин Коаксијален Multicolor LED Осветлен Морски Звучници со Рог Високотонци -Црно/Нерѓосувачки (Пар)

Rockford Fosgate М2-8HB Боја Optix 8 2-Начин Коаксијален Multicolor LED Осветлен Морски Звучници со Рог Високотонци -Црно/Нерѓосувачки

DEN 18959.76
Достапно за вашата нарачка

Залиха

М2-8 HB е епска 2-начин Боја Optix собраниски систем кој обезбедува екстра-силен, јасен, прецизен и звук, и светла на начин за вашето патување!.М2-8 HB се еден пар на црна 8" full range звучници со рог високотонци дека за да се поврзете со Rockford Fosgate Боја Optix Контролер и RF Поврзете Стан (PMX-RGB се продава одделно), што ќе ви овозможи да ги прилагодите на вашите сопствени боја шеми.На 4-ohm звучници карактеристики интегрирана 1" висока ефикасност рог tweeter со интегриран сокриени crossover мрежа, и моќ ракување од 300 W RMS / 1200 W Max - Вклучува и стандард и нерѓосувачки челик решетката влошки.Елемент Подготвени дизајн и IP67 сертификација ги прави навистина наменски изградени за морски или motorsport апликации каде што заштитата од штетните UV зраци и вода спреј е од суштинско значење.Познатиот Rockford Fosgate изградба на квалитетот, со целосна 2-годишна гаранција кога набавува од овластен Rockford Fosgate препродавач.Пар на Стандардна Црна Скара Влошки.Пар од Нерѓосувачки Челик Скара Влошки.Пар на 4-pin Интегрирани Германски / Amphenol Конектори (Боја Opitx Конекција). 13 Нерѓосувачки Челик Монтажа Завртки. 2 Возачот Битови за Шраф за Монтирање. 1 Вежба Малку за Завртка Пред-Вежба Монтажа.М2-8 HB Боја Optix 2-начин 8" јазик испорача екстра-силен, јасен, прецизен и звук, и светлина на начин за вашето патување!М2-8 HB јазик се дизајнирани за да се спарите со Rockford Fosgate Боја Optix Контролер и RF Поврзете Стан, овозможувајќи ви да изберете од 30 различни бои лизгање опции или да изберете било фиксен боја од бојата тркала (PMX-RGB Боја Optix Контролер се продава одделно).Брзината и светлината можат исто така да бидат бирани во комплимент и да ги прилагодите на секоја инсталација.Елемент Подготвени дизајн и IP67 сертификација ги прави овие звучници навистина наменски изградени за морски или motorsport апликации каде што заштитата од штетните UV зраци и вода спреј е од суштинско значење.Бојата Optix серија создава вистински морски екосистем, користење на Германски и Amphenol врски, за да се обезбеди напредни морски plug-and-play конективност.М2-8 HB говорникот дојде како пар, во црно, со црна стандард скара insert (внеси) и од не ' рѓосувачки челик скара вметнете за да го прилагодите вашиот изглед.Тие не само што обезбеди богат, сигурен осветлување со своите ултра-светли, широк агол LED осветлување, но sonic перформанси ќе ги импресионираат дури и повеќе.Моќен 8" јазик обезбеди невообичаено ниска и midrange фреквенција репродукција со 1" висока ефикасност рог tweeter обезбедување кристално јасна издигнувања.Значи, кога врховниот перформанси е целта, М2 серија обезбедува!.Дизајнирани да работат со најмоќната на засилувачи, М2 серија обезбедува исклучителна моќ ракување и супериорен излез за loudest светли лулка возење на копно или вода.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата