• Обновено
Лентата е Протекување 1010-6PK моторното Масло Стоп за Течење Концентрира - 11 оз, (Пакување од 6)

Лентата е Протекување 1010-6PK моторното Масло Стоп за Течење Концентрира - 11 оз, (Пакување од 6)

DEN 909.12
Достапно за вашата нарачка

Залиха

1 шише третира 4 до 5 quarts на нафта.Спречување на ситни мотор протекување.Работи со сите бензински и дизел мотори.Работи на синтетички моторното масло.Моторот компоненти можат да носат надолу со текот на времето, и на крајот да предизвика протекување.Обично не се забележи додека не го видите на telltale знак на puddle собрани под каде што вашиот автомобил е паркиран.Тогаш, ќе почне да се грижиш за време и пари се потребни за да се запре моторот масло излегуваат во јавноста.Среќа за вас, ние направивме лесна-за-користење Бар е Протекување на моторното Масло Стоп за Течење Концентрат.Лентата е Протекување на моторното Масло Стоп за Течење Концентрира е специјално формулиран за да се запре и печат моторно масло протекување предизвикани од нормално моторот од абење и возраст.Тоа не само што ќе престане да истекува, но, исто така, ги спречува со климатизација и враќање на дихтунзи и да печати.Нашите производи се време-тестиран и докажан ефикасен страна на десетици милиони клиенти ние сум служел во речиси 70 години на водење бизнис.И најдобро од сите : не се потребни никакви автомобилската експертиза да се користи Лентата е Протекување, најдобар мотор масло стоп за течење на пазарот.Ако знаеш како да поп вашиот хауба, можете да го користите нашите запре моторот масло излегуваат во јавноста решение.Брзо, ефикасно и прифатлива, Бар е Протекување нуди најдобри моторното масло стоп за течење за секојдневниот возачот.Вие веќе не треба да се плашат дека puddle собир во вашата гаража или патеката.На Лентата е Протекување, нашата заложба е да се навлегува ќе се врати на патот што е можно побрзо.Овој производ работи со СИТЕ бензински и дизел мотори со користење на конвенционалните, висока километражата и синтетички моторното масло.Дали ќе се спомене тоа е лесно да се користи?Проверете Боби и Caitlin во како-за да го видео за да дознаете како можете да безбедно и брзо да го инсталирате овој производ себе.Нема.За разлика од нашиот систем за ладење производ, Бар е Протекување на моторното Масло Стоп за Течење нема честички да го приклучиш на дупка, таа работи хемиски да се запре протекување на дихтунзи и да печати.Нашите 1010 (11 мл.) дизајниран е за едно шише да бидат инсталирани во стандардна патнички автомобил или светло камион.Не преполнување.За поголеми системи, користете 1 шише за секој 5 quarts на масло капацитет.На мали 4 циклус мотори, користете околу 2 унци на четвртиот капацитет.По време, моторното масло печати имаат тенденција да се исуши и да се намали.Лентата е Протекување стимулира овие фоки и ги прави мека и свитливи повторно.Лентата е Протекување на моторното Масло Стоп за Течење ќе почне да работи минута ќе го инсталирате и да почнете да возите на возилото.Вие обично се види резултати во за 200 милји или три (3) дена од денот на возење.Ние сме тим на ентузијасти и експерти кои создаде незаборавни искуства со секој еден од нашите клиенти.Со речиси 70 години искуство во помагање на секојдневниот автомобилот сопственици поправка протекување, имаме досие на успех и долга историја, што ја покажува нашата посветеност и страст за помагање на возачите на сите нивоа искуство.Ќе се види дека нашата страст сјае преку во сè што работиме.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата