• Обновено
Дело 222290470 400 SDE SAE 15W-40 Моторно Масло - 1 Галон Југ

Дело 222290470 400 SDE SAE 15W-40 Моторно Масло - 1 Галон Југ

DEN 636.00
Достапно за вашата нарачка

Залиха

Одговара Тип : Универзална Одговара.Дело 400 SDE SAE 15 W 40 години и со ISOSYN Напредна Технологија е API CK-4 тешки моторното масло специјално формулиран за 2017 стакленички гас (GHG 17) во согласност дизел мотори се дизајнирани да ги задоволат пониски емисиите на CO2 и подобрена економичност на горивото, во прилог на ЕПА 2010 во согласност со ниски емисии дизел мотори со Селективен Каталитички Редукција (SCR), Дизел Particulate Филтер (DPF) и Издувен Гас Циркулација (EGR) системи.Тоа е целосно компатибилен со претходните мотор модели и претходните API Масло Услуга Категории.Дело 400 SDE SAE 15 W 40 години и со ISOSYN Напредна Технологија е мешан возен парк моторното масло се препорачува за природно aspirated и turbocharged четири-мозочен удар и четири дизел мотори-мозочен удар бензински мотори во која API CK-4 или SN услуга категорија и SAE 15 W-40 вискозност одделение се препорачува.

Кон својствата

Најдобри предлози во категоријата

Црвена Линија (40603-12PK Две-мозочен Удар Трки Моторно Масло - Мотор со Високи Перформанси Синтетички Мотор Лубрикант (12 Пакет
  • Обновено

Црвена Линија (40603-12PK Две-мозочен Удар Трки Моторно Масло - Мотор со Високи Перформанси Синтетички Мотор Лубрикант (12 Пакет

DEN 3320.16

Видови на моторно масло вклучуваат конвенционалните, синтетички, дизел, биобазирани, хибрид (мешавини н

Кралската Виолетова 1040 06040-6PK API-Лиценцирани Тешки SAE 40 Високи Перформанси Синтетичко Моторно Масло - 1 qt. (Случај на 6)
  • Обновено

Кралската Виолетова 1040 06040-6PK API-Лиценцирани Тешки SAE 40 Високи Перформанси Синтетичко Моторно Масло - 1 qt. (Случај на 6)

DEN 1526.64

Подобра Заштита Од Абење.Зголемување На Ефикасноста На Искористувањето На Горивото.Подобра Заштита на